Mínusz 12 fokban játszottak az NFL-ben

0
818

A Green Bay Packers fogadta ebben a hidegben a Minnesota Vikings csapatát, de a rengeteg sérült miatt esélyük sem volt. Az NFL 16. játékhetének másik szombati meccsén a Baltimore Ravens nyert az Indianapolis Colts ellen.

Green Bay Packers – Minnesota Vikings 0-16

A Vikings már biztosan megnyerte a csoportot, az Atlanta Falcons hétfői győzelmével pedig az is eldőlt, hogy 2008 után először a Packers nem lesz ott a rájátszásban. Így aztán a csapat úgy döntött, hogy a kulcscsonttörése után nem teljesen felépült szupersztár,

Aaron Rodgers, bár visszatért a múlt héten, de a szezonban már nem lép pályára.

De nem játszott a múlt héten brutálisan kiütött Davante Adams sem, és a védelemből is nagyon fontos játékosok hiányoztak – passzsiettető és cornerback sem nagyon maradt a csapatban a meccsre, amelyet mínusz 12 fokos hidegben kezdtek el.

Aztán az első játékban jött az újabb sérülés, az amúgy is hiányos hazai támadófalban, így aztán a Vikings 10 ponttal elhúzott az első negyedben – bár Stefon Diggs elkapásánál vitatható volt, hogy birtokolta-e a labdát, amíg még a pályán belül volt. Sok volt a punt, közben pedig

sorra jöttek az újabb sérülések

a hazai csapat támadóinál, ráadásul a második negyed végén az addig jól játszó Brett Hundley eladta a labdát a Vikings endzone-jánál. Némi meglepetésre a Packers védői (főleg a védőfal jó játéka miatt) is folyamatosan megállították a vendégtámadókat, így 10-0 volt az állás a szünetben.

A második félidőben is hasonlóan folytatódott a játék, Hundley dolgát az sem segítette, hogy elkapói többször elejtették a pontos passzait is, ugyanakkor az élete első NFL-meccsét játszó Michael Clark bemutatott egy bravúros elkapást is.

Közben egy mezőnygóllal növelte előnyét a Vikings, a Packers ezért agresszíven próbált játszani, negyedik kísérleteknek is nekimentek, sikertelenül, igaz, ehhez az is kellett, hogy egy hosszú passznál

egy egyértelmű szabálytalanságot nem fújtak le a bírók.

Egy újabb mezőnygóllal pedig a Vikings be is állította a végeredményt: a Packers másodszor maradt idén pont nélkül hazai pályán.

Brett Hundley 130 yardot passzolt, két interceptiont dobott (mindkettőt Harrison Smith kapta el), 48 futott yardja is volt. Case Keenum sem játszott jól, 139 passzolt yardot és egy TD-t hozott össze.

Baltimore Ravens – Indianapolis Colts 23-16

A rájátszásért küzd még a Ravens, és a saját kezükben van sorsuk: ha megnyerik utolsó két meccsüket, ott lesznek a playoffban. A Coltsnak erre már semmi esélye nincs, ők leginkább abban bíznak, hogy jövőre Andrew Luck egészségesen tér vissza, és a csapatot is sikerül megerősíteni a holtszezonban.

Mezőnygóllal kezdett a Ravens, amire hasonlóképp válaszolhatott volna a Colts, de a próbálkozást blokkolták. Így aztán a második negyed elején Michael Campanaro elkapásával már tíz ponttal vezetettek a hazaiak. Erre viszont jött a válasz: Frank Gore repült be az endzone-ba.

A Ravens újabb mezőnygólt tudott rúgni, és a Coltsnak is maradt ideje egy kísérletre – Adam Vinatieri 60 yardos próbálkozása azonban rövidre sikerült.

Így viszont Justin Tucker újabb mezőnygóljával már két labdabirtoklásnyira nőtt a különbség a második félidő elején – nem sokáig, ugyanis Vinatieri a nagy szél és az eső ellenére berúgta a következő két kísérletét.

A negyedik negyedben viszont megint nem tudták megállítani a védők a Ravens támadását, Maxx Williams elkapása után ismét tíz pontra nőtt a hazaiak előnye.

Négy és fél perccel a vége előtt a Colts újabb mezőnygóllal csökkentette a különbséget, utána pedig megállították a Ravens támadóit, ráadásul a puntot is sikerült blokkolni. Csakhogy a Ravens is jól védekezett – igaz,

ehhez az is kellett, hogy az utolsó passznál a bírók ne fújjanak le egy szabálytalanságot.

Joe Flacco végül 237 yarddal és két TD-vel, Jacoby Brissett pedig 215 yarddal és egy TD-vel zárta a meccset.