Orbán füstbement terve

0
434
Facebook

A gazdasági semlegességről beszélt a miniszterelnök a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen amikor felvázolta a jövőt, amely egyáltalán nem a múlt folytatásának ígérkezik.

Orbán azt szeretné ha a nagy német terv, melyet Merkel kancellár képviselt, és amely Európa, Oroszország és Kína együttműködésére alapult továbbra is érvényben maradna. Ez a vaskancellár, Bismarck tervének továbbgondolása volt, aki az angolszász világgal szemben német – orosz szövetséget javasolt a komplementaritás jegyében. A brit diplomácia mégiscsak szembefordította Németországot és Oroszországot mindkét világháborúban. Most pedig az amerikai diplomácia fordítja szembe egész Európát Oroszországgal és Kínával. Ebben a helyzetben akar semleges maradni Orbán Viktor. Akinek az USA nagykövete megüzente: ha mi maradunk Washingtonban, akkor te nem maradsz Budapesten!

Miben bízhat Orbán Viktor?

Abban, hogy az USA lepaktál Kínával  valamiféle modus vivendit talál egymással a világ két legnagyobb hatalma. Csakhogy Trump, Orbán védőszentje egyáltalán nem erre készül, a demokraták talán igen: Yellen pénzügyminiszter nem véletlenül töltött el egy hetet Pekingben, és Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadó szorgosan parolázott Hszi Csin-ping mellett a kínai tábornokokkal is. Orbánnak az a peche, hogy tízmillió dollárért megvásárolt barátja, Trump szakítana Kínával miközben a demokraták, akik le akarják venni a sakktábláról a magyar miniszterelnököt, megpróbálnak valamiféle új együttműködést találni Pekinggel. Orbán és vele Magyarország két szék közt a pad alá kerülhet. Főként azért, mert sem Washington sem Peking nem akarja finanszírozni a nemzeti együttműködés rendszerét, mely politikailag épp azért sikeres, mert a gazdaságilag sikertelen: fenntart egy egy négymilliós kiszolgáltatott tábort, amely a hatalomra szavaz, ha életben kíván maradni.

Külső támogatás nélkül bedőlhet a nemzeti együttműködés rendszere

Erről írt a Facebookon Raskó György, aki rámutatott:

“a magyar mezőgazdaság jövedelmének a 80%-a a támogatásból származik.”

Az egykori államtitkár és jelenlegi agrárvállalkozó Magyar Péter tanácsadójaként arra hívta fel a figyelmet, hogy amennyiben Brüsszel hozzányúl az agrártámogatáshoz, ahogy azt a finnek és a svédek javasolják, akkor “egy éven belül bedől az agrár szektor.

Évi 650-700 milliárd forintos agrártámogatás érkezik az Európai Unióból, ezt a magyar kormány nem tudja pótolni, mert nincsen rá pénze. A mezőgazdaság idei nettó jövedelme nemigen lesz több ennél, mert a gabona és az olajos magvak termése az aszály és az alacsony világpiaci árak miatt nulla körül várható. Ha a gazdák nem kapnának földalapú támogatást, akkor bedőlne az egész magyar agrárium.”

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .