Kezdőlap Címkék Milliárdosok

Címke: milliárdosok

Több száz milliót kapott volna Kósa Lajos édesanyja is egy okirat szerint

Hivatalos dokumentum is készült erről. A pénzt ugyanaz a nő utalta volna Kósa Lajos édesanyjának a számlájára, aki állítólag hihetetlen összeg németországi örökség kezelésével bízta meg az akkori debreceni polgármestert.

MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

2 633 445 eurót, vagyis több mint 800 millió forintot ajándékozott volna Kósa Lajos édesanyjának a miniszterrel (akkori debreceni polgármesterrel) furcsa ügyletbe keveredett titokzatos megbízó. Erről hivatalos dokumentum is készült, amelyet az ügyet eredetileg is kirobbantó Magyar Nemzet szerzett meg.

Ahogy mi is megírtuk, az ügy azzal indult, hogy a lap szerint Kósát hihetetlenül nagy összeg,

4,3 milliárd euró, vagyis több mint 1300 milliárd forint

kezelésével bízta meg egy titokzatos nő, egy közjegyzői okirat alapján.

A Magyar Nemzet azt is írja: a dokumentumokban az szerepel, hogy a megbízó egy kisrepülőket üzemeltető svájci cég részvényese. Az okiratok 2013. január 28. és 2015 november 16. között keletkeztek.

Kósa Lajos elismerte, hogy 2012-ben egy csengeri háztartásbeli nő kereste meg egy ügyvéddel, hogy Németországból az édesapja halála után „nagyon nagy összegű” örökséget kap majd, és ezt egy sor hivatalosnak látszó papírral igazolták. (Először egyébként még azt mondta: egy barátja ajánlott neki egy idősebb német nőt.) Javaslata alapján a nő a segítségét kérte, hogy a pénzt állampapírba fektesse, illetve beruházásokat finanszírozzon.

Arról viszont nem beszélt, hogy hogyhogy nem tűnt fel neki, hogy brutálisan nagy összegről van szó.

Hiszen, ahogy korábban is írtuk, a hatalmas összeg azt jelentette volna, hogy birtokosa nem csak a messze leggazdagabb magyar lenne, de még Németországban is az élmezőnyben lenne.

Kósa Lajos szerint csak 2016 végén, 2017 elején tűnt fel neki, hogy a nő megtévesztette. Erről a hvg.hu-nak azt mondta: a nő „hihetővé tette” a történetet, rengeteg papírt, „hagyatéki leltárt, bankszámlakivonatot, német nyelvű közjegyzői dokumentumokat mutatott, hogy tényleg örökölt”, amik

valósnak tűntek, de „németül voltak”.

Szerinte azért őt kereste meg, mert benne megbízott.

Az erősen kormánypárti Origo azt írta, hogy a megbízó „közismert csaló”, aki legalább 30 hasonló iratot készített, most is nyomoz ellene a rendőrség. A hvg.hu elérte a fiát, aki azt mondta: anyja ügyvédjétől Kósa vele rokoni kapcsolatban álló barátjához szivárgott ki az információ a mesés örökségről, ezek után

Kósa maga kereste meg őket.

Ő továbbra is azt mondja, hogy az örökség valós, édesanyja ellen pedig nincs semmilyen eljárás.

A 168 óra pedig arról ír, hogy Kósa régóta kapcsolatban állhatott az őt átverő nővel, még egy ünnepi összejövetelükön is részt vett. A lap szerint egyébként Csengeren többen is elhitték az állítólagos örökséget, sokan emiatt hiteleztek is a nő családjának.

Az MSZP szerint a jegybank elnökének és a kormányfőnek is tudnia kellett arról az egész világon szemet szúró összegről. A Jobbik szerint Kósa Lajosnak le kell mondania, az LMP pedig vizsgálóbizottság felállítását, továbbá az Országgyűlés rendkívüli ülésnapján napirendet kezdeményez az ügy mielőbbi tisztázása érdekében, és a nemzetbiztonsági bizottságban is napirendre kérte a kérdést.

Kósa „ügyfele”: top 20-as német milliárdos (lenne)

A húsz leggazdagabb német sorába tartozott volna a Kósa Lajosra állítólag 4,3 milliárd eurót rábízó titokzatos németországi hölgy. Megelőzve a Tschibo-birodalom vagy az Axel Springer tulajdonosát.

A 2015-ös német topmilliárdos-mezőnyben a 18-ik helyen lenne az a hölgy, aki a Magyar Nemzet állítása szerint rábízott Kósa Lajosra 4,3 milliárd eurót, s aki egy hatalmas örökség tulajdonosa maga az érintett szerint.

Az akkoriban a listát vezető milliárdos (a Schaeffler ipari csoport tulajdonosa) 26,9 milliárd dollárnyi vagyon felett rendelkezett, utána következtek olyan cégek birtokosai, mint az Aldi (Süd és Nord), a BMW, az informatikai óriás SAP. A 4,3 milliárd euró dollárban 5,2-5,3 milliárd például több, mint a Tschibot jegyző Heinz testvérek külön-külön számolt vagyona. Négymilliárddal pedig jócskán lemaradva következett az Axel Springer médiabirodalom (egyik) tulajdonosa.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!