Babosék hatalmas csatában bukták el a US Open döntőjét

0
1204
Babos Tímea és Kristina Mladenovic. MTI/EPA/John G. Mabanglo

Még várni kell az első magyar US Open győztesre: Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic kettőse három mérkőzéslabdáról 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (8-6)-ra kikapott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyének döntőjében vasárnap az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai duótól.

A párosban világelső magyar játékos az első szettben pontot sem vesztett az adogatásainál, és a második helyen kiemelt páros 35 perc alatt szettelőnybe került.

A folytatásban jelentősen feljavult a rivális, de 5:4-nél Babosék két meccslabdát elpuskáztak. A második játszmát lezáró rövidítésben egyértelműen Bartyék voltak jobbak, így 1 óra 35 perc után jöhetett a döntő felvonás.

Ebben az ellenfél 3:0-ra elhúzott, de az erőre kapó magyar, francia kettős kiegyenlített, majd 4:5-nél két mérkőzéslabdát hárított. A harmadik szett is tie-breakbe torkollott, melyet hallatlan izgalmak végén Mladenovic kettős hibája döntött el a rivális javára.