Kezdőlap Címkék Vezérkar

Címke: vezérkar

Látványosan végzik Putyin ellenségei

Prigozsin egész vezérkarával “repülőgép szerencsétlenség” áldozata lett, korábban Nyemcovot, az orosz elnök utolsó fajsúlyos politikai ellenfelét Moszkvában a Vörös tér sarkán lőtték le. Putyin erős üzenetet küldött mindenkinek: az állam én vagyok! Prigozsin két hónapja furcsa puccsot kísérelt meg a hatalom ellen, tehát vesznie kellett. A kérdés csak az, hogy miért várt eddig Putyin?

Biden amerikai elnök sietett megjegyezni, hogy kevés fontos dolog történik Oroszországban Putyin tudomása nélkül. Az elnök rendőrállama jól működik, de minden más akadozik. Erre mutatott rá Prigozsin, akinek lázadása jelentős szimpátiára számíthatott nacionalista körökben Oroszországban. A Wagner zsoldos hadsereg fura ura arra a nyilvánvaló tényre mutatott rá, hogy Putyin akciója Ukrajnában szánalmas kudarc. Zelenszkij megőrizte hatalmát, és a NATO segítségével sikeresen áll ellen Oroszországnak. Moszkva elszigetelődött, a kibontakozás pedig nem tőle függ hanem Washingtontól.

Mit ér a teljhatalmú vezér, ha impotens

Ezt a kínos kérdést feszegette Prigozsin, akinek már csak ezért is vesznie kellett hiszen a macho magatartás szinte kötelező a vezér számára Oroszországban. A puccs idejére azonban Putyin eltűnt. Kiderült róla, hogy gyáva kukac. Hiába a magántestőrség mégiscsak retteg. Joggal. Mindenki eredményt vár tőle hiszen másfél éve tart a “különleges hadművelet” Ukrajnában. A veszteség óriási, az elszigeteltség egyre riasztóbb, eredmény pedig sehol. Oroszország, ha így folytatja, akkor Kína gazdasági függvényévé válik. Az orosz nacionalisták számára nehéz elképzelni ennél megalázóbb forgatókönyvet. Putyin éppúgy az életével játszik mint Prigozsin. Közben azt is tudja, hogy a CIA elszántan keresi az új vezért Oroszországban, aki visszatérítené a hatalmas országot Nagy Péter cár nyugati útjára. William Burns, a CIA igazgatója Moszkvában volt az USA nagykövete, jól ismeri az orosz elitet. Rendszeresen tárgyal telefonon Szergej Nariskin tábornokkal, az SZVR, az orosz hírszerzés főnökével, aki állítólag nem helyeselte az ukrajnai agressziót. A királycsináló erő Oroszországban a hadsereg és a titkosszolgálat. Ők hozták Putyint az ezredfordulón, és ők is vihetik…

Kína: börtönben a trónörökös?

0

Még nem is oly rég mindenki azt találgatta Pekingben a Tiltott városban, ahol a majd mindenható kommunista párt vezérei élnek, hogy államfő vagy kormányfő lesz-e a törekvő káder, a 48 milliós Csungking ura? Aztán megjött a hír Szun Zsengcai /Sun Zhengcai/ leváltásáról.

Később a letartóztatásáról is pletykáltak Pekingben, miközben a hivatalos pártlap arról írt, hogy a következő pártkongresszus előtt egységbe kell tömörülni Hszi Csinping elnök körül vagy még inkább mögött. A majd mindenható elnök már ki is nevezte egyik hívét Kína legnépesebb városának élére. Ezzel szinte biztosra vehető, hogy az őszi pártkongresszuson bekerül a legfelső vezetésbe. Ahol persze ki mást támogatna, mint Hszi Csinping elnököt.

Mit rónak fel a bukott trónörökösnek azon felül, hogy kissé túl agresszíven tört a trónra? Azt, hogy nem számolta fel elődje korrupciós hálózatát! Ez kínos célzás hiszen az előd, aki a politikai bizottság tagja volt jelenleg életfogytig tartó szabadságvesztését tölti. Ő is vetélytársa volt Hszi Csinping elnöknek. Akinek ifjúkori barátja irányítja a kommunista párt rettegett belső elhárítását, az ellenőrző bizottságot. Ők a korrupció ellenes háború könyörtelen katonái: nem hátrálnak meg a legmagasabb tisztségek előtt sem! Főként, ha az illető nem elszánt híve Hszi Csinping elnöknek.

Egy korábbi kommunista vezetőről kiderítették: családi vagyona meghaladta a 90 milliárd jüant vagyis kb. 13 milliárd dollárt ért!

Mindenki dollármilliárdos a kommunista Kína vezérkarában – írta a New York Times öt éve amikor szintén pártkongresszusra készült a világ legnépesebb országa, amely második számú gazdasági nagyhatalom lett az USA mögött. Akkor pár napig nem lehetett elérni a leleplezést közlő amerikai újságok honlapját Kínában. Az oknyomozó amerikai újságírókat udvariasan, de  kiutasították Kínából.

Mindennek ellenére Hszi Csinpinget megválasztották Kína első emberének 2012 őszén. Ő pedig megindította a korrupció ellenes kampányt, mellyel kisöpörte azokat a vezetőket a kommunista pártból és a hadseregből, akik nem támogatták őt elég elszántan. Most a trónörökös is erre fizethetett rá. Elvben a kínai kommunista pártnak új trónörököst kell kijelölnie az őszi pártkongresszuson. A szabály ugyanis az, hogy a trónörökös öt évig az alelnöki poszton gyakorol, majd átveszi a hatalmat. De mi van akkor, ha Hszi Csinping elnök pótolhatatlannak érzi magát, és nem vonul vissza öt év múlva?

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!