Kezdőlap Címkék Bronzérem

Címke: bronzérem

Bronzérmes a magyar válogatott a női vízilabda Európa Kupán

0

A magyar női vízilabda-válogatott bronzérmet nyert az Európa Kupa Torinóban zajló hatos döntőjében: Bíró Attila együttese a vasárnapi helyosztón két góllal, 13-11-re győzte le a házigazda olasz csapatot. A mérkőzés legjobbja a féltucat gólt szerző Keszthelyi Rita volt.

A döntőt a hollandok nyerték meg, miután két góllal legyőzték az orosz válogatottat.

Női Európa Kupa, döntő:
Hollandia-Oroszország 11-9 (2-1, 4-2, 3-2, 2-4)

Korábban, a bronzmérkőzés:
Magyarország-Olaszország 13-11 (5-5, 3-1, 2-3, 3-2)

a magyar csapat gólszerzői: Keszthelyi 6, Gurisatti 2, Parkes, Szücs, Gyöngyössy, Szilágyi, Illés 1-1

A magyarok a pénteki negyeddöntőben magabiztosan, 13-9-re győzték le a címvédő görögöket, szombaton pedig hatalmas csatában, 15-14-re kikaptak az oroszoktól.

A vasárnapi bronzcsata gólfesztivállal kezdődött, a torinói publikum tíz találatot láthatott az első felvonásban, egyenlő eloszlásban. A második negyed aztán Keszthelyi Ritáról szólt, a magyar válogatott csapatkapitányának három góljára csak eggyel tudtak válaszolni a vendéglátók. A harmadik játékrészben az olaszok egy gólra feljöttek, sőt kétszer egyenlítettek is, de a zárófelvonásban a magyar csapat sikerrel őrizte ismét megszerzett előnyét, s végül két góllal diadalmaskodott.

Az Európa Kupából az első három jut a világliga júniusi szuperdöntőjébe, melynek Budapest ad otthont, így annak a magyar válogatott automatikus résztvevője. A nyári torna győztese szerez elsőként kvótát a 2020-as tokiói olimpiára. (MTI)

Márton Anita bronzérmes súlylökésben

0

A súlylökő Márton Anita idei legjobbjával bronzérmet nyert a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon.

A címvédő békéscsabai versenyző – aki sérülés miatt fél évet kénytelen volt kihagyni – 18,05 métert dobott a pénteki selejtezőben, ezt már elsőre felülmúlta a döntőben, amikor 18,37 méterig lökte a súlygolyót. Majd 18,25 következett, harmadikra pedig kereken 19 métert ért el – amivel a harmadik helyre lépett előre.

A magyar atlétika első világbajnokának utolsó három dobása is 18 méter fölötti volt: 18,68 és 18,45 méter, s 18,61-gyel zárt.

A számot meglepetésre a bolgár Radoslava Mavrodieva nyerte 19,12 méterrel, mindössze egy centiméterrel előzte meg a nagy esélyes Christina Schwanitzot. A világ- és kétszeres Európa-bajnok német nehézatléta az ötödik sorozatig vezetett.

„Amiért jöttem, az sikerült: szerettem volna 19 méter körül lökni és érmet szerezni. Így, hogy sérülésből jöttem vissza, elégedett vagyok” – nyilatkozott az M4 Sportnak Márton Anita.

A 30 éves versenyző hozzátette, megjósolta, hogy nagyon szoros lesz a verseny, az első három helyezett 12 centiméteren belül volt.

„Nehéz volt újrakezdeni a sérülés után pszichésen is, ez az érem most nagy lökést ad majd a folytatáshoz” – fogalmazott Eperjesi László tanítványa.

Márton Anita – MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Márton Anita az elmúlt években fantasztikus sorozatot produkált: 2014-ben bronzérmet szerzett a zürichi szabadtéri Európa-bajnokságon (19,04 m – országos csúcs), 2015-ben első lett a prágai fedettpályás Eb-n (19,23 m – ocs), s negyedik a pekingi vb-n (19,48 m – ocs). Három éve ezüstöt nyert a fedett vb-n (19,33 m – ocs) és a szabadtéri Eb-n is, majd a dobogó harmadik fokára állhatott fel a riói olimpián (19,87 m – ocs). Tavalyelőtt újabb fedett Eb-aranyat szerzett, a londoni szabadtéri vb-n pedig ezüstérmet nyert. Az elmúlt évben megszerezte a magyar atlétika első világbajnoki aranyérmét: a birminghami fedett vb-n 19,62 méteres országos csúccsal diadalmaskodott. (MTI)

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.