Minden oroszok elnöke a Kremlben fogadta a palesztin terrorszervezet, a Hamász fogságából kiszabadult túszt, Alekszandr Trufanovot.
A terrorszervezet 2023 októberében indított meglepetésszerű támadást Izrael ellen a gázai övezetből, és ennek során több mint kétszáz zsidó polgárt – köztük gyerekeket- túszul ejtett. Egy részük meghalt a szörnyű fogság idején, sokan fogolycsere révén szabadultak ki a Hamász alagút börtönéből. Miért volt szükséges a palesztin terrorszervezetnek a zsidó túszokra? Mert így tudta megakadályozni azt, hogy az izraeli hadsereg vízzel árassza el az alagút rendszert, felszámolva ezzel a Hamász bázisát.
Mit mondott Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin a kiszabadult zsidó túsznak a Kremlben?
“Az ön kiszabadulása annak az eredménye, hogy Oroszország már régóta kapcsolatban áll a különböző palesztin szervezetekkel. Köszönetet kell tehát mondanunk a Hamásznak ezért a szabadon bocsátásért”
– fejtegette minden oroszok elnöke. Akinek emberei nemsokkal a Hamász terrortámadása után Moszkvában tárgyaltak a palesztin terrorszervezet vezetőivel.
Miről? Mindmáig titok. Oroszország azóta is elszántan támogatja Iránt, amely jóváhagyta a Hamász terrorakcióját. A fegyvereket, melyeket a Hamásznak szántak Szírián keresztül csempészték be a gázai övezetbe. Az oroszok menetközben feladták Szíriát, Asszad elnök Moszkvába menekült. Ahol korábban futószalagon képezték ki a palesztin terroristákat.
A zsidó Andropov a palesztin terror fő támogatója
Jurij Vlagyimirovics Andropov zsidónak született a cári Oroszországban, de miután a Szovjetunió vezére kívánt lenni, a KGB elnökeként eltüntette ennek nyomát.
A Szovjetunió egykori budapesti nagykövete 1967-ben lett a KGB főnöke pontosan akkor amikor Izrael a győztes háborúban elfoglalta egész Jeruzsálemet. Andropov – a szovjet vezetés támogatásával – meghirdette a stratégiát: a diplomáciai kapcsolatok megszakítását Izraellel és a palesztin terrorizmus támogatását.
Az egész muzulmán világ minket támogat majd, az USA-nak meg marad pár millió zsidó
– érvelt Andropov.
Így vált a palesztin terrorizmus hátországává a Szovjetunió és a Varsói Szerződés kisebb tagállamai. Miután az 1972-es olimpiai terrorakció embereit a Moszad Golda Meir miniszterelnök utasítására likvidálta, a Szovjetunió egy latin-amerikai forradalmárt, Carlost nevezte ki összekötő tisztnek a KGB és a palesztin terroristák közé. Carlos Magyarországon pihente ki fáradalmait mindaddig míg Párizs és Washington fel nem szólította Kádár Jánost, hogy utasítsa ki Carlost az országból. Kádár nem mert szembeszegülni a Szovjetunióval és különösen Andropovval nem, akit jól ismert még 1956-ból, ezért kezdetben nem reagált, de miután 1984-ben a Szovjetunió első embere befuccsolt, utasította a titkosszolgálatokat, hogy szorítsák ki az országból a latin-amerikai forradalmárt. Ez meg is történt. A Szovjetunió bukása után mind kevésbé érezhette magát biztonságban Carlos, akit végül Szudánban kaptak el a francia kommandósok. Miután Franciaországban nincsen halálbüntetés, ezért tényleges életfogytig tartó szabadságvesztését tölti az idén 76 éves Carlos egy szigorúan őrzött francia fegyházban.
Ahogy Putyin elnök is megerősítette:
Moszkva továbbra is kiváló kapcsolatokat ápol a különböző közel-keleti terrorista szervezetekkel.
Jellegzetes példája volt ennek az a terrorakció sorozat, mely Párizst érte 2015-ben: egyszerre nyolc helyszínen támadtak az iszlamista terroristák, akik több mint kétszáz emberrel végeztek a francia fővárosban. Hogy tudták ezt megtenni a világ egyik legjobban őrzött városában? Úgy, hogy mind az orosz mind pedig a török titkosszolgálat jelentős segítséget nyújtott az iszlamista terrorista szervezeteknek, akik katonai precizitással támadtak a védtelen polgári lakosságra.
Párizs és Washington akkor figyelmeztette Moszkvát és Ankarát: eddig és ne tovább! Törökországban a CIA puccsot szervezett Erdogan ellen – sikertelenül. Putyin destabilizálását Ukrajnával akarta elérni az Egyesült Államok, ahol megértették:
az orosz diktátor szakított a Nyugattal, és teljes elánnal felvállalja annak destabilizálását.
Korábban Putyin politikai eszközöket alkalmazott erre a hibrid háborúban, de Párizsban szintet lépett a terror támogatásával. Nem véletlen, hogy Washingtonban ma is egységesen kezelik az ukrajnai és a közel-keleti háborút. Trump embere, Witkoff eddig már háromszor találkozott Putyinnal. Eredmény az nincsen. Ezért Marco Rubio amerikai külügyminiszter kijelentette: ha nincs előrelépés, akkor kiszállnak az ukrajnai békefolyamatból, és visszatérnek a szankciókhoz.
A washingtoni Kongresszusban olyan közös demokrata – republikánus törvényjavaslatot készítenek elő, mely 500%-s vámot vet ki mindazokra az országokra, melyek megvásárolják az orosz olajat, majd feldolgozott formában eladják azt a világpiacon: Kína, India, Magyarország.