Ilyen verekedést ritkán látni meccsen

0
1114

51 pontot ért el a ligát vezető Philadelphia Eagles és az idény egyik meglepetéscsapata, a Los Angeles Rams is. Az NFL kilencedik játékhetének vasárnapi meccsein tulajdonképpen az volt a legnagyobb meglepetés, hogy alig született meglepetéseredmény. Izgalmas meccs persze akadt és volt két verekedés is: az egyik két sztár, A.J. Green és Jalen Ramsey között.

A hét meccse: Dallas Cowboys – Kansas City Chiefs 28-17

A liga legjobb futói közül ketten egymás ellen: a tavalyi év legjobb újonc futója, az eltiltásának életbe lépését továbbra is megúszó Ezekiel Elliott, az idei év egyik legjobbja, Kareem Hunt ellen – így harangozták be a legtöbben a meccset, de nem volt szabad elfeledkezni a két irányítóról, Dak Prescottról és az élete szezonját futó Alex Smithről sem.

Az első drive-ok mindkét oldalon kicsit döcögősen indultak, de aztán beindult a Cowboys: Dak Prescott passzából Cole Beasley szerzett touchdownt.

Némi meglepetésre ezután is a védelmek voltak előtérben, egy-egy megállított drive után aztán a Chiefs egy mezőnygóllal tudott szépíteni. A Cowboys azonban még egyszer végig tudott menni a pályán a félidő végén: Dak Prescott remek passzok után maga futott be az endzone-ba:

De még volt hátra 13 másodperc, és ez elég volt a Chiefsnek két passzra: a másodikkal pedig Tyreek Hill, talán maga se tudja, hogyan, de 57 yardról bevitte a labdát az endzone-ba, így 14-10-re vezetett a Cowboys a szünetben.

A második félidő elején is lendületben maradt a Chiefs: Hunt is kezdett magára találni, Smith pedig jól osztogatta a labdákat, ha kellett, maga futott, a drive végén pedig Travis Kelce-t találta meg az endzone-ban – aki aztán különleges módon ünnepelt a csapattársaival:

Erre azonban gyorsan válaszolni tudott a Cowboys: Elliott szerzett rövid futással touchdownt. A Chiefs viszont nem tudott pontokat szerezni a következő drive-ból, jöhettek megint a hazaiak, és módszeresen végig is mentek a pályán, Dak Prescott pedig másodszor is Cole Beasley-nek adott touchdown-passzt. Közben viszont megsérült a csapat legjobb elkapója, Dez Bryant.

A Chiefs megpróbált zárkózni, egy negyedik kísérletnek is nekimentek, ekkor azonban Smith eladta a labdát – ez volt az első interceptionje a szezonban.

Az eredmény pedig már nem változott. Smith végül 263 yardot és 2 TD-t passzolt az egy eladott labda mellett, Prescott pedig 249 yardot és szintén 2 TD-t, és ő még futott is egy touchdownt.

A két futó közül egyértelműen Elliott volt a jobb: 93 yardot futott, egy touchdownnal, Hunt viszont csak 37 futott és 24 elkapott yardig jutott. A Cowboysnak volt egy kiemelkedő teljesítményt nyújtó elkapója is: Terrance Williams, 141 yarddal.

Seattle Seahawks – Washington Redskins 14-17

Hihetetlen meccsen nyert a múlt héten a Seahawks. A Redskins pedig úgy várta a hazaiak félelmetes védelmét, hogy több fontos ember is hiányzott a támadófalból, ráadásul Jordan Reed tight end és Jamison Crowder elkapó sem játszhatott – igaz, a Seahawks védelmének is volt egy fontos hiányzója, Earl Thomas személyében.

Az első pontot így is a seattle-i védők szerezték, egy safetyvel – Bobby Wagner vitte földre Kirk Cousinst az endzone-ban:

A védők ezután is folyamatosan terrorizálták a Redskins támadóit, akik alig tudtak előrehaladni. Növelhette is volna az előnyét a hazai csapat, csakhogy Blair Walsh két mezőnygólt is kihagyott – amit aztán touchdownnal büntetett a Redskins, Rob Kelley küzdötte be magát az endzone-ba.

Az első félidőben aztán Walsh kihagyott még egy mezőnygólt –

jó esély van rá, hogy a jövő héten már nem ő lesz a csapat rúgója.

A védelmek jól álltak a lábukon, aztán a negyedik negyedben, a szokásos módon, jött Russell Wilson, és a tight end Luke Willsonnak adott egy touchdown-passzt. Kétpontos kísérlettel próbáltak egyenlíteni, de Wilson eladta a labdát – ilyenkor ezt megpróbálhatják visszavinni a védők, úgyhogy egy őrült játék jött:

A védelemnek köszönhetően kétpontos hátrányban kicsit több mint két perccel a vége előtt a győzelemért támadhatott a Seahawks – és Russell Wilson passzával Doug Baldwin be is futott az endzone-ba.

Csakhogy maradt még másfél perce a Redskinsnek – és jött Kirk Cousins. Hiába szedték darabokra a támadófalat eddig és sackelték hatszor, két remek passz is elég volt, hogy a Seahawks endzone-jához jussanak, Rob Kelley pedig másodszor is bevitte egy yardról a labdát.

És még mindig volt hátra egy perc, egy Hail Maryre még volt idő – a sérülés után visszatérő DeAngelo Hall azonban jó védekezéssel megakadályozta a hazai pontszerzést, életben tartva a Redskins reményeit a rájátszásra.

Wilson 297 passzolt yardig és 2-2 touchdownig illetve interceptionig jutott (a kétpontos kísérletnél eladott labda nem számít bele a statisztikákba), emellett 77 yarddal a csapat legjobb futója is volt. A végére Kirk Cousins is eljutott 247 passzolt yardig.

Jacksonville Jaguars – Cincinnati Bengals 23-7

Andy Daltont is terrorizálja-e a liga egyik legfélelmetesebb védelme, amely Marcel Dareus érkezésével még tovább erősödött – erre a kérdésre várta mindenki a választ a meccs előtt. A Jaguarsba viszont hiába épült fel sérüléséből az újonc futó, Leonard Fournette, aki vezeti a ligát a yard/meccs átlagot tekintve, nem nevezték a meccsre, mivel „megsértette a klub belső szabályzatát”. Állítólag nem ment el egy fotózásra.

A meccsen az is kiderült, hogy kevésbé ismert játékosok, mint például Keelan Cole is képesek rendkívül látványos dolgokra:

Mégsem ez volt az első félidő legérdekesebb jelenete: a Bengals legjobb elkapója, A.J. Green ugyanis

az NFL-ben ritkán látható módon összeverekedett

a Jaguars egyik legjobb cornerbackjével, Jalen Ramsey-vel, mindkettőjüket kiállították.

A Jaguarsnál aztán a speciális egység is villant egyet:

A védők pedig ismét remekeltek: bár most csak egy sackjük volt, de Andy Dalton mindössze 136 yardot passzolt, futásokkal pedig összesen 29 yardot hozott össze a Bengals. A Jaguars irányítója, Blake Bortles 259 yardot és egy TD-t passzolt.

Carolina Panthers – Atlanta Falcons 20-17

A csoportrangadó legnagyobb tétje az volt, hogy melyik csapat tudja tartani a lépést a New Orleans Saintscel, és marad versenyben a csoportelsőségért. A Falcons támadósora a tavalyi szárnyalás után idén sokkal visszafogottabb, Julio Jones-t nem tudják megfelelően bevonni. A Panthers viszont elengedte az első számú elkapót, Kelvin Benjamint.

Változatos első félidőt láthattak a nézők, előbb 10-ra elhúzott a Falcons, de a szünetre a Panthers átvette a vezetést – ehhez az is kellett, hogy a félidő vége előtt nem sokkal Matt Ryan eladja a labdát, ami után Cam Newton repült be az endzone-ba.

És ezt az előnyt a második félidőben is megtartották, vagyis

a tavaly még Super Bowlt játszó Falcons az újabb vereségével nehéz helyzetbe került.

Cam Newton végül csak 137 yardot passzolt, de futott 86-ot – a földön verte meg a Falconst a Panthers, összesen ugyanis 201 yardig jutottak, az egyik futó, Jonathan Stewart ugyanakkor két fumble-t is elveszített. Érdekesség, hogy mindössze három játékosnak volt elkapása a csapatban.

A Falconsnál most Jones több labdát kapott, 118 elkapott yardja lett, Matt Ryan pedig 313 yardot passzolt, két TD mellett egyszer adta el a labdát. Ugyanakkor egy-egy nagyot mindketten hibáztak: Ryan egy túldobott passznál, Jones egy elejtett labdánál.

New Orleans Saints – Tampa Bay Buccaneers 30-10

Egymással játszott a csoport másik két tagja is, a hazaiak voltak esélyesek, nem csak a mérlegük miatt, hanem azért is, mert az eddigi meccseken a támadók mellett egyre jobban játszottak a védők is.

Az első touchdownt aztán a speciális egység szerezte: blokkoltak és vissza is vittek egy puntot.

A védők is jól állították meg a vendégek támadásait, Alvin Kamara pedig azután szerzett TD-t, hogy már mindenki azt hitte, hogy leviszik a földre:

Ráadásul a nem teljesen egészséges Jameis Winston újra megsérült a vendégeknél, Ryan Fitzpatrick állt a helyére. Így aztán a Saints végül magabiztosan nyerte a meccset,

a Buccaneers lassan elköszönhet a rájátszástól.

Drew Brees 27 passzából 22 sikeres volt, 263 yardig és két TD-ig jutott, a másik oldalon a két irányító együtt hozott össze 135 yardot.

Houston Texans – Indianapolis Colts 14-20

Mindkét csapat elvesztette irányítóját a héten: a Coltsnál mondjuk Andrew Luck még egy percet sem játszott idén, és most biztossá vált, hogy nem is fog, a Texansnál viszont Deshaun Watson újoncként is elit teljesítményt nyújtott, ő tartotta életben a Texans reményeit a rájátszásra.

Az első félidőben ez látszott is, szinte semmire nem jutottak a hazai támadók, míg a Colts összehozott egy szép TD-t:

A Texans védői tettek arról, hogy szoros maradjon, fumble után ők szereztek egy touchdownt.

De aztán a második félidőben T.Y. Hilton újabb, 80 yardos TD-t szerzett:

Erre viszont DeAndre Hopkins válaszolt, ez volt a Watsont helyettesítő Tom Savage első TD-passza:

Sőt, a meccs végén ismét eljutott a Colts endzone-jához a Texans, de végül 7 yardról négy próbálkozásra sem sikerült touchdownt szerezniük.

Tom Savage végül 209 yardig jutott, de 44 passzából csak 19 volt sikeres. Jacoby Brissett ugyan 308 yardot és két TD-t passzolt (mindkettőt Hiltonnak, aki 175 elkapott yardot szerzett), de most is többször előfordult, hogy rosszul olvasta a játékot.

New York Giants – Los Angeles Rams 17-51

Az óriási meglepetésre a liga egyik legjobb támadójátékát mutató Rams látogatott a Giantshez, amelyben felépült Sterling Shepard, így legalább egy normális elkapó rendelkezésre állt – a legjobb cornerbacket, Janoris Jenkinst ugyanakkor viselkedése miatt eltiltotta a csapat.

A Rams támadói folytatták idei remek játékukat.

Megmutatták, hogyan kell igazán jól végrehajtani egy screen-játékot, Robert Woods 52 yardos touchdownt hozott össze belőle:

Aztán Jared Goff Sammy Watkinsnak adott egy 67 yardos TD-passzt:

Végül összesen 51 yardig jutott a Rams – egyre inkább kell velük is számolni a rájátszás szempontjából. És még a védelem is jól játszott, három labdát is szereztek.

Jared Goff 311 yardot és 4 TD-t passzolt, Todd Gurley két touchdownt futott, Robert Woods kettőt kapott el – sok jó teljesítmény volt a vendégeknél. A hazaiaknál Eli Manning 220 yardot passzolt, két TD mellett egyszer eladta a labdát.

Philadelphia Eagles – Denver Broncos 51-23

Az egész ligát vezető Eagles azt a Broncost fogadta, amely lecserélte kezdőirányítóját: Brock Osweiler lett a kezdő Trevor Siemian helyett az újabb vereség után – így neki kellett szembenéznie a liga egyik legjobb védőfalával az elég lyukas támadófal mögött. Az Eagles új futója, Jay Ajayi egyelőre limitált szerepre számíthatott.

Az irányítócserét aztán lehet, hogy már az első negyedben megbánta a Broncos edzői stábja, Osweiler, akinek korábban is voltak furcsa passzai, csúnyán eladta a labdát.

És miközben alig tudott haladni a Broncos, Carson Wentz ilyen passzokat adott:

És bár Jay Ajayi valóban nem sokat volt a pályán, így is futott egy majdnem 50 yardos touchdownt:

Vagyis a védelem is összeomlott a Broncosnál, már a szünetben 31-9-re vezetett az Eagles, ezzel el is dőlt a meccs. A negyedik negyedben már a csereirányító, Nick Foles is beállt az Eagles-be: el is veszített egy fumble-t, amit visszahordva még szépített a vendégcsapat.

Az Eaglesnek ez már sorozatban a 13. meccse volt, amelyen legalább 20 pontot ért el.

Carson Wentz ugyan most „csak” 199 yardot passzolt, de ebbe négy TD is belefért. A cserefutó Corey Clement két touchdownt futott, egy el is kapott, és Alshon Jefferynek is volt két elkapott TD-je. Az Eagles egyébként összesen 198 futott yardot hozott össze.

A Broncosnál Osweiler végül kétszer adta el a labdát, 208 yardig jutott, és azért volt egy TD-passza is. A csapat szurkolói most már leginkább abban bíznak, hogy Paxton Lynch felépül, és hátha ő beválik.

Tennessee Titans – Baltimore Ravens 23-20

Mint minden Ravens-meccs előtt, most is az volt a kérdés, hogy a vendégek védelme tudja-e olyan kevés pontot tartani az ellenfelet, amennyinél többet azért össze tudnak hozni a támadók.

A Titans támadói mindjárt az elején meglepték a vendégeket: az újonc cornerbacket, Adoree Jacksont például futónak is betették:

A meccsen amúgy egyik csapatnak se mentek a futások, a Titans támadósora viszont magabiztosabb volt. Marcus Mariota 218 yard és két TD mellett egyszer, Joe Flacco viszont 261 yard és két TD mellett kétszer adta el a labdát – mindkétszer Kevin Byard szerezte meg.

San Francisco 49ers – Arizona Cardinals 10-20

Talán a legnagyobb esélyét kapta meg a hazai csapat, hogy megszerezze első győzelmét: az irányítóját, Carson Palmert (és korábban legjobb futóját, David Johnsont) vesztett Cardinals látogatott San Franciscóba, ahol még nem a frissen megszerzett Jimmy Garoppolo kezdett.

Aztán a meccs nem így alakult, a Palmer helyett játszó Drew Stanton ugyanis két TD-t is passzolt az első félidőben, míg a hazaiak csak mezőnygólig jutottak.

Ezután a vendégek közelebb tudtak kerülni egy touchdownnal, de ez volt a maximum – a 49ers továbbra is nyeretlen.

Stanton 50 százalékos pontossággal 201 yardot és két TD-t passzolt, egyszer eladta a labdát, Adrian Peterson viszont 159 yardot futott. A 49ersnél C.J. Beathard ugyan eljutott 294 yardig, de egyszer eladta a labdát és nem passzolt touchdownt, egyet viszont futott.

Ezen a meccsen is volt egy verekedés:

Beathard ellen szabálytalankodott Antoine Bethea, ezután estek egymásnak a játékosok, három kiállítás lett a vége (Frostee Rucker és Haason Reddick a Cardinalsból, Carlos Hyde a 49ersből).

Miami Dolphins – Oakland Raiders

Az éjszakai meccsen a futóját, Jay Ajayit a héten elengedő Dolphins azt a Raiderst fogadta, amelynek most már bravúrokra van szüksége a rájátszás eléréséhez.

Ennek megfelelő volt a meccs is. A vendégek mezőnygólja után Damien Williams küzdötte be magát az endzone-ba:

Derek Carr azonban egy Johnny Holtonnak adott 44 yardos TD-passzal válaszolt.

Felváltva estek ezután a mezőnygólok és a touchdownok (Marshawn Lynch kettőt is futott), és ugyan minden Raiders-pontszerzésre válaszolt a Dolphins, egyenlíteni vagy fordítani már nem sikerült. Pedig Davantae Parker még egy hihetetlen elkapást is bemutatott.

A Raiders irányítója, Derek Carr 300 yardot és egy TD-t passzolt, de egyszer eladta a labdát. A hazaiaknál Jay Cutler a számok alapján idei egyik legjobb meccsét hozta, 311 yarddal és 3 touchdownnal, de ennek nagy része rövid passzokkal jött össze, hosszabb átadásokkal nem tesztelte a Raiders nem túl erős védelmét.

A forduló első meccsén némi meglepetésre a New York Jets 34-21-re nyert a Buffalo Bills ellen. Az utolsó, hétfői éjszakai meccsen a Green Bay Packers fogadja a Detroit Lionst.