Kezdőlap Címkék OTP Bank Liga

Címke: OTP Bank Liga

Andy Landy mosolyalbuma – Bubutól-Bolondig csak becéző szavakkal!

Miért beteg a magyar futball? – kérdezte 1974-ben Végh Antal, de akkor még el sem tudta volna képzelni, hogy 2021-ben, a Magyarország OTP Bank Liga NB I-es futballbajnokság csapataiban alig szerepelnek magyar játékosok. A tehetségesebb fiatalok, amilyen korán csak lehet inkább külföldi egyesületekhez szerződnek, sok esetben nem is az élvonabeliekhez.

A nézők a magyar válogatott tagjait ritkán láthatják, többnyire csak a külföldi televíziós közvetítések alkalmából. Így érthető, hogy a szurkolóink személyes kötődése a pályára lépő fiúkhoz nem ideáils, a szurkolás során a játékosok becéző megszólítása szinte szóba sem jöhet. Pedig korábban, akár egy ilyen képzeletbeli válogatott is kifuthatott volna a pályára:

Bubu, Paróka,Szőke Szikla,Kacsa Cucu-Pixi Kapa,Titi,Nyíl,Öcsi, Bolond (Csere: Bamba, Báró, Bimbam, Botond, Csikar, Döme, Fenyő, Gerzson, Kocka, Paripa, Púpos, Törő).

AL

Kevés olyan szurkoló van, aki előtt nem jelennek meg a felsorolt becenevek tulajdonosai. Hiába remek játékosok a mai válogatottak: Gulácsi, Sallai, Schäfer, Szalai, Szoboszlai, ha őket a nézők csak a válogatott meccseken látják „testközelből”. Kalapot le a nézők előtt akik az összes játékost név szerint felsorolják! Ameddig pedig a hazai csapatok nem adnak a fiataloknak lehetőséget a szereplésre, a mai válogatott játékosaink sohasem kaphatják meg azt a rokonszenvet, amellyel az elődeik felejthetetlenné váltak, és hajtották őket a győzelemért a nézők becéző bekiabálása is.

Visszatért a lelátóra a Fradi B-közép

0

A DVSC elleni szombati bajnoki meccsen, 3 és fél év szünet után tértek vissza a lelátóra a meccseket eddig bojkottáló FTC-ultrák. A Groupama Arénában a hivatalos nézőszám 19 125 fő volt, és már napokkal a meccs előtt elfogytak a jegyek a találkozóra, a drukkerek pedig 2-1-es győzelmet ünnepelhettek a meccs végén.

„Robbanjon a tábor!” felkiáltással készült a Green Monsters arra, hogy 3,5 év után visszatérjen a szurkoláshoz. Az ultrákat jó előre felkészítették a jeles napra. A szurkolói klub közleményében arra kért mindenkit, hogy felelősségteljesen viselkedjen, ne dobjon semmit a pályára, és ne petárdázzon. Illetve kiemelték, hogy csak az menjen a B-középbe, aki tényleg aktívan fog szurkolni.

Az ultrák azért maradtak el a bajnoki meccsekről, mert az újonnan átadott Groupama Arénában a véleményük kikérése nélkül vezették be a vénaszkenneres beléptetőrendszert. Hosszas egyeztetés után Kubatov Gábor, az FTC elnöke október 19-én a Facebookon bejelentette, hogy megszületett a megegyezés a szurkolókkal, és november 4-én visszatérnek az ultrák a lelátókra. A vita kompromisszumos megoldással zárult: a B-középből ötszáz embernek és a vezérszurkolóknak kellett szkenneltetnie magát, a többieknek elég volt a speciálisan a szektorba szóló, úgynevezett B típusú szurkolói kártya kiváltása.

A felek kijelentették azt is, hogy elkötelezettek abban, hogy megváltozzon a szurkolói kultúra a lelátón. Abban is megállapodtak, hogy a klub vezetése folyamatosan egyeztetni fog a drukkerekkel.

A majdnem teltházas meccs a Fradi-tábor visszatérésén és a magyar bajnokikon szokatlan hangulaton kívül nem tartogatott sok izgalmat. Az OTP Bank Ligát vezető Ferencváros az 58. percben szerezte meg a vezetést Varga góljával, majd a 60.percben Priskinnek köszönhetően már 2-0 volt az állás, amit extázisban ünnepeltek a szurkolók. A jelenleg harmadik helyen álló Loki a 84. percben Jovanovic góljával szépíteni tudott, így az eredmény 2-1 lett a 15. forduló rangadóján.

A gólszerző Priskin Tamás a meccs után arról beszélt, hogy hatalmas élmény volt ennyi ember előtt játszani. Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője is azt mondta, hogy sokat köszönhetnek a szurkolóknak.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.