Kezdőlap Címkék Karin Kneissl

Címke: Karin Kneissl

Putyinnal keringőzött, ma “politikai menekült” Libanonban

0

Ausztriában a kémelhárítás vizsgálatot indított, mert az USA figyelmeztette az osztrák kormányt: oroszbarát szervezet dolgozik a semleges országban.

A CIA szerint ez az oroszbarát szervezet beépült az osztrák állami intézményekbe – köztük például a külügyminisztériumba is. Mindez akkor történt amikor a Szabadságpárt vezére Ausztria alkancellárja volt, a külügyminiszter pedig Karin Kneissl, akit ez a szélsőjobboldali párt állított a diplomácia élére. Amúgy a Szabadságpártot Putyin szép pénzekkel finanszírozta. Cserébe a Szabadságpárt teljesen rendbenlevőnek találta a népszavazást, amely Oroszország részévé tette az Ukrajnához tartozó Krím félszigetet.

Az orosz-osztrák barátság feledhetetlen pillanata volt amikor Putyin elnök nemcsak, hogy elment Karin Kneissl esküvőjére, de táncolt is a menyasszonnyal. Értékes fülbevalókat is kapott a miniszter asszony Putyintól, de ezeket be kellett szolgáltatnia a külügynek.

Aztán a Szabadságpárt kibukott a hatalomból, mert vezéréről kiderült: Putyin pénzéből Orbán Viktorhoz hasonló média birodalmat akart kiépíteni Ausztriában.

A tervből nem lett semmi. Kneissl asszonynak távoznia kellett a külügyből.

Bécs Washington és Moszkva között

Az amerikaiakat komolyan aggasztotta, hogy Putyin erős szervezetet épített ki Ausztriában. Emiatt figyelmeztették is Sebastian Kurz kancellárt. Közölték vele: ha nem számolja fel az orosz szervezetet, akkor Ausztriát kiteszik a Berni Unióból! Ebben az unióban az USA európai szövetségeseinek titkosszolgálatai egyeztetik elképzeléseiket az amerikaiakkal. Sebastian Kurz kancellár mindent megígért, de keveset tett. Villámgyorsan eltűnt Ausztria közéletéből noha csoda gyerekekként indult, és végtelenül hosszú karrierről álmodott. Ám előkerült egy korrupciós ügy, és ezen a banánhéjon elcsúszott Kurz, aki az USA-ba távozott.

Mi lett Karin Kneissl asszonnyal, aki oly feledhetetlenül pukkedlizett Putyin előtt?

Bekerült a Rosznyeft felügyelő bizottságába: évi 450 ezer eurót kapott ezért – derítette ki az osztrák sajtó. Csakhogy Putyin megindította csapatait Ukrajna ellen február 24-én. Válaszul az Európai Unió kezdte összeállítani a feketelistákat Putyin barátairól. Karin Kneissl búbánatosan lemondott. Ekkor kopogtatott be hozzá az osztrák kémelhárítás: mit tudott arról, hogy az orosz titkosszolgálat beépült a külügybe? Igaz-e, hogy külön vonala volt és van Putyinhoz? Karin Kneissl mindent tagadott. Majd pedig Libanonba távozott mint “politikai menekült”.

Mi van Budapesten?

Az orosz titkosszolgálat a magyar külügybe is beépült – derítette ki a Direkt36. Az oroszokat természetesen nem annyira Magyarország érdekelte hanem az Európai Unió és a NATO. Az észak-atlanti katonai szervezet már óvakodik attól, hogy megossza különösen fontos információit a magyar diplomatákkal, mert attól tart, hogy Putyin nagyon gyorsan értesülne ezekről. Az Egyesült Államok jelentős összegű katonai támogatást nyújt azoknak a NATO államoknak, melyeket az ukrajnai háború közvetlenül érint. A térség minden országa kap ebből az amerikai támogatásból kivéve Magyarországot. Nem is csoda: amikor a térség összes országának államfői közösen tiltakoztak az ellen, hogy Putyin négy ukrán kormányzóságot orosz területnek nyilvánított, a magyar aláírás hiányzott. Novák Katalin elnökasszony nem írta alá a közös dokumentumot. Ez azért különösen kellemetlen, mert Putyin korábban felkínálta Magyarországnak Kárpátalját. Lengyelországnak Nyugat Ukrajnát, Romániának Bukovinát kínálta Putyin, ha elnézik neki Kelet Ukrajna lenyelését. Mind Varsó mind pedig Bukarest elutasította Ukrajna felosztását.
A magyar kormány néma maradt…

Putyin megvásárolja európai barátait

Francois Fillon, Franciaország ex miniszterelnöke egy orosz olajtársaság igazgatósági tagja lett. Francois Fillon kirepült a francia közéletből, mert nejét közpénzekből tartotta el, de kedves régi barátja, Oroszország majd mindenható ura nem feledkezett meg róla. És nem csak róla nem feledkezett meg.

Francois Fillon, aki Nicolas Sarkozy vetélytársa és miniszterelnöke volt, a Zarubezsnyefty olajtársaság igazgatósági tagja lett. Díjazása nem ismert, de Moszkvában nem spórolnak, ha Putyin elnök európai barátairól van szó. Fillon megdolgozott a pénzért: szorgosan lobbizott azért, hogy az EU ismerje el azt, hogy Putyin törvényesen foglalta el a Krím félszigetet 2014-ben.

Korábban Gerhard Schröder, Németország egykori szociáldemokrata kancellárja, dollár milliomos lett a Gazprom igazgató tanácsának elnökeként. Meg is dolgozott ezért: az Oroszországot és Németországot összekötő északi  áramlat egy és kettő tengeralatti földgáz vezeték engedélyeinek megszerzésében kulcs szerepet játszott.

Nemcsak egy tánc volt

Putyin elnök volt a díszvendége Karin Kneissl osztrák külügyminiszter esküvőjén. Megtáncoltatta a menyasszonyt, akit a Szabadságpárt delegált a kormányba Bécsben. A Szabadságpárt már régóta Putyin kedvenc európai szövetségesei közé tartozik. Karin Kneissl asszony mint ex külügyminiszter most a Rosznyeft igazgató tanácsának tagja lett.

Csak emlékeztetőül: a Szabadságpárt akkori vezére, az osztrák alkancellár az Ibiza botrányba bukott bele.

A videó arról tanúskodott, hogy Putyin pénzén olyan média birodalmat szeretne Ausztriában mint amilyen Orbán Viktornak van Magyarországon.

És Orbán ingyen játssza el Putyin trójai falovának szerepét az Európai Unióban?

Vannak, akik úgy vélik, hogy igen. Miért? Mert Putyin elnök – tapasztalt KGB tisztként – olyan dossziéval rendelkezik a magyar miniszterelnökről, melynek közzététele ugyancsak kínos lenne a számára. Ezért Putyin ajánlatai visszautasíthatatlanok.

Más vélemények szerint viszont Orbán is Putyin zsebében van. Éppúgy mint a korábbi magyar elit jó pár másik tagja. A pénz azon a nemzetközi földgáz kereskedő cégen keresztül érkezik, melyet óvatosságból Svájcban jegyeztek be. Méghozzá Zug kantonban, ahol az orosz és kínai vállalkozások többsége is svájci bankszámlát szerzett, mert ott a legalacsonyabb az adó. Orbán Viktor állítólag tulaj is a sokat látott orosz földgáz kereskedő cégben. Így ő is megtalálja a számítását. No meg természetesen Putyin elnök is…

Kurz kancellár átveszi a titkosszolgálat irányítását

0

Az osztrák titkosszolgálatot, a BVT-t, melyet a belügyminiszter felügyelt, kizárták egy időre a nyugati titkosszolgálatok információs rendszeréből, mert attól tartottak, hogy információkat ad át Moszkvának.

A Club de Berne a nyugati titkosszolgálati vezetők klubja: ide tartoznak az EU tagállamai plusz Norvégia és Svájc. Minthogy a BVT tagságát felfüggesztették, ezért az osztrák titkosszolgálat „nem vette észre” Brandon Tarrant szélsőjobboldali aktivista látogatását Ausztriában. A Der Standard című lap fényképes riportot közölt arról, hogy a terrorista az új zélandi támadás előtt négy napot Ausztriában töltött. Az ausztrál Brandon Tarrant Christchurch városában két mecset ellen intézett támadást: ötven embert megölt és sokat megsebesített. Nagy hatással voltak rá az európai szélsőjobboldal eszméi, példaképe az a norvég Breivik volt, aki a szociáldemokraták ifjúsági táborára támadt rá és több tucat embert megölt.

Ausztriában a belügyminiszter irányítja a titkosszolgálatot, ez jelenleg azt jelenti, hogy a Szabadságpárt kezében van éppúgy mint a külügyminisztérium Bécsben. Putyin elnök táncolt Karin Kneissl külügyminiszter asszonnyal annak esküvőjén. Ennek előzménye az, hogy Putyin pártja barátsági és együttműködési egyezményt kötött a szélsőjobboldali Szabadságpárttal. Ennek eredményeképp a Szabadságpárt ahhoz a kisebbséghez tartozott, mely Európában nem ítélte el a Krím félsziget orosz annektálását. Ausztria nem utasított ki egyetlen orosz diplomatát sem a Szkripal ügyben. Nagy Britannia kérésére minden NATO tagállam kiutasított orosz diplomatákat tiltakozásul amiatt, hogy az orosz titkosszolgálat megpróbálta meggyilkolni híres árulóját Nagy Britanniában. Bécsben arra hivatkoztak: Ausztria nem tagja a NATO-nak…

Kurz kancellár mindezek figyelembevételével döntött úgy, hogy kézbe veszi a titkosszolgálat irányítását. Ily módon megszűnt Ausztria felfüggesztése a Club de Berne titkosszolgálati klubban, ahol fontos információk cserélnek gazdát. Kurz kancellár együtt kormányoz Bécsben a szélsőjobboldali Szabadságpárttal, de európai politikáját a Néppárt keretei között képzeli el. Az Európai Néppárt pedig a baloldallal, a liberálisokkal és a zöldekkel kíván együttműködni nem pedig a szélsőjobboldallal. Matteo Salvini olasz belügyminiszter szervezi a szélsőjobboldali pártok európai szövetségét: az osztrák Szabadságpárt ugyan nem ment el Milánóba az alakuló kongresszusra, de később jelezte: csatlakozni kíván. Matteo Salvini karrierjét is Putyin egyengette, Oroszország árnya tehát ott lebeg a szélsőjobboldali pártszövetség felett. Mindez nemcsak a Club de Berne titkosszolgálati főnökeit aggasztja…

Furcsa kijelentéseket tett az osztrák külügyminiszter az ENSZ-ben

0

Nagy feltűnést keltett az ENSZ-ben Karin Kneissl, a szélsőjobboldali Szabadságpárt politikusa, amikor arról beszélt, hogy a Közel-Keleten mindig az olajért folynak a háborúk.

Karin Kneissl arabul kezdte beszédét, és azt mondta: a térségben mindig az olajért és az olajvezetékekért háborúznak, és az ott élők ennek áldozatai. Szerinte ez a szíriai háborúra is igaz.

Szíriában hetedik éve tart a háború, amelynek kitöréséhez valójában semmi köze nem volt az olajnak: a szíriaiak több demokráciát követelve kezdtek tüntetni a diktátor, Bassár el-Aszad rezsimje ellen, ő azonban

brutális kegyetlenséggel lépett fel a tiltakozók ellen,

így a békés tüntetések fegyveres felkelésbe csaptak át, a konfliktus pedig nemzetközivé lett. Több százezren meghaltak azóta, több millió embernek pedig menekülnie kellett.

Az osztrák külügyminiszter bírálta az Egyesült Államokat is, mert politikája következetlen a Közel-Keleten. Hibáztatta Donald Trumpot azért, mert kiléptette az Egyesült Államokat az iráni atomalkuból.

Ausztria jelenleg az Európai Unió soros elnöke,

és komolyan is veszi ezt a feladatát. Sebastian Kurz kancellár, aki korábban külügyminiszter volt, több javaslatot is tett a menekültprobléma megoldására. Ezeknek az a lényege, hogy az EU-török szerződéshez hasonlóan megállapodna néhány állammal, hogy saját területükön állítsák meg a migrációt. Ezért persze az Európai Uniónak komoly pénzeket kellene fizetnie.

Karin Kneissl külügyminiszternek nem ez az első furcsasága: nemrég még a bulvársajtóba is bekerült, amikor az esküvőjén táncolt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Ez persze nem olyan meglepő:

a Szabadságpárt kifejezetten oroszbarát,

az olasz Ligához, Matteo Salvini pártjával ők Putyinék legfontosabb szövetségesei Európában.

A párt aktívan lobbizik azért, hogy az Európai Unió feloldja a szankciókat Oroszországgal szemben. A Közel-Keleten egyébként Irán mellett Oroszország Szíria legfőbb támogatója.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!