Kezdőlap Címkék Informatikai rendszer

Címke: informatikai rendszer

Lehet-e egységes informatikai rendszere az EU-nak?

0

Óriási a szakadék a fejlett Skandinávia és az elmaradott Délkelet-Európa között – állapítja meg a Politico európai kiadása. A végeredmény az, hogy az 500 milliós egységes piac fikció, mert az EU polgárainak csaknem fele alig vagy egyáltalán nem használja az internetet. Ugyanis drága – legalábbis a jövedelmekhez képest.

Míg a magyarok vagy bolgárok jövedelmük viszonylag jelentős részét költik arra, hogy egyáltalán legyen internetkapcsolatuk addig Skandináviában ezt természetesnek veszik, hiszen csaknem ingyen van. Nem azért, mert annyira olcsó, hanem mert a jövedelmekhez képest nem éri el annak 1%-át sem.

Finnországban 0,95%, Svédországban 0,97%. A listavezető Ausztria, ahol csak 0,66%. Ehhez képest Magyarországon 7,15. Nálunk rosszabbul csak Bulgária teljesít az uniós államok közül: 7,75%. Érdekes, hogy Románia ezen a téren sokkal jobban áll: 1,85%, Lengyelország 1,47%, Csehország 3,44%. Ezek után egyáltalán nem meglepő, hogy

Németországban és Nagy Britanniában az emberek 80%-a vásárolt már az interneten,

Olaszországban és Spanyolországban minden második, de Romániában csak minden nyolcadik.

Az EU átlaga így 55% míg az Egyesült Államoké 79%. És akkor még nem beszéltünk Kelet-Ázsiáról mindenekelőtt Japánról és Dél Koreáról, ahol a digitalizáció jóval előrébb tart mint Európában.

A Politico technikai szerkesztőségének vezetője megállapítja:

ilyen körülmények között az egységes uniós szabályozás még ronthat is a helyzeten, mert annyira különböző egymástól a különböző tagállamok életszínvonala.

Még rosszabb hír az elmaradottabb déli és keleti tagállamok számára: a különbség a fejlett észak és a többi régió között inkább nő, mint csökken. Skandinávia a globális gazdaság élvonalában van, nem utolsósorban amiatt, hogy az internetes hozzáférés tekintetében szinte mindenkit megelőz. A leszakadó Dél és Kelet viszont attól is szenved, hogy polgárai jóval kevésbé nyitottak az internet használatára, mint a skandinávok.

Összefügg ez az iskolarendszerrel is, hiszen az informatika kiemelt tantárgy Skandináviában míg a többi tagállamban futottak még kategóriában van.

A digitális analfabéták száma jóval nagyobb az EU déli és keleti tagállamaiban mint északon,

ahol szisztematikusan igyekeznek megteremteni az egész társadalom átállását az informatika korára. A helyzet persze nem reménytelen, hiszen Észtország épp a skandináv államokat utánozva jutott el a digitális személyi igazolványig, mely már a polgárok összes fontos adatát tartalmazza.

Az egységes informatikai rendszer tehát a Politico szerint a jövő zenéje, de ennek ellenére az 500 milliós piac olyan jelentős, hogy mindenki csakis a saját kárára hagyhatja azt figyelmen kívül.

Európa: Az amerikai csapatok nincsenek felkészülve egy orosz támadás elhárítására

0

Az Olaszországban állomásozó 173-as ejtőernyős dandár lenne hivatva arra, hogy az első vonalban küzdjön egy esetleges támadás idején. 2014-ben őket vezényelték a Baltikumba, hogy elrettentsék az oroszokat attól, hogy a Krím félszigethez hasonlóan esetleg más területeket is megszerezzenek.

Ez az ejtőernyős dandár nemrég hadgyakorlaton vett részt Ukrajnában, és ott kiderült: nem képes felvenni a harcot egy olyan hadsereggel szemben mint az orosz, mely a lázadókat támogatja Ukrajnában. Miért nem? Erről kért jelentést Gregory Anderson ezredes, a dandár parancsnoka.

A Politico című brüsszeli lap megszerezte a belső használatra készült amerikai jelentést.

A 173-as dandár ahhoz szokott, hogy Irakban és Afganisztánban gyengén képzett és gyengén felszerelt ellenféllel harcol. Óriási technikai fölényben van, és ezt ki is használja. Csakhogy az oroszok más kategóriát képviselnek mint a dzsihád harcosok, akik kézi fegyvereket használnak és nem rendelkeznek sem légierővel sem pedig informatikai rendszerrel.

Az oroszok, akik most szeptemberben nagy hadgyakorlatot tartanak Belorusziában Zapad vagyis Nyugat néven, képesek arra, hogy a levegőből is támadjanak. Informatikai rendszerük pedig alkalmas arra, hogy megzavarja az amerikaiak tájékozódását. Az amerikaiak mindent a műholdaktól és a GPS-től várnak és alaposan meglepődnek, ha a másik fél megzavarja őket! Márpedig az oroszok erre is képesek.

El kell ezen gondolkodnunk

– mondta Gregory Anderson ezredes a Politiconak. Miután Obama elnök utasítására két tank dandárt az USA kivont Németországból, ez a Vicenzaban állomásozó 173-as ejtőernyős dandár képviseli a legjobbat, amit Amerika Európában fel tud mutatni. Ukrajnában kiderült a hadgyakorlat során, hogy ez kevés.

Könnyű tankokra van szükség, melyek védelmezik a gyalogságot a mesterlövészekkel szemben.

Légi támogatás kell és olyan informatikai rendszer, melyet az ellenfél nem tud megzavarni!

Nemrég Mike Pence alelnök járt a Baltikumban, hogy megnyugtassa a NATO szövetségeseket az orosz-belorusz hadgyakorlat előtt. Trump is támogatást ígért amikor Varsóban a közép és kelet-európai államok vezetőivel találkozott. A brüsszeli Politico cikkéből kiderül: az amerikai katonák elszoktak attól, hogy hozzájuk hasonlóan jólképzett és jól felszerelt hadsereggel nézzenek szembe.

Ahhoz, hogy az amerikai elrettentés valóban hatásos legyen változtatni kell ezen

hiszen nyilvánvaló: a moszkvai vezérkarban tökéletesen tisztában vannak az amerikaiak gyengeségeivel, és azokat ki is használják, ha Putyin elnök úgy dönt: ez Oroszország érdekében áll …

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!