Kezdőlap Címkék Avigdor Liberman

Címke: Avigdor Liberman

Az ENSZ képmutató, amiért a gázai status quo visszaállítását követeli

A világon egyetlen ország sem engedne be potenciális terroristákat a területére, pénzt utalna át egy terrorszervezet által ellenőrzött entitásnak, és nem látná el azt árammal és vízzel, amelyet gonosz bűncselekményeihez használt fel – jelentette ki Avigdor Liberman pénzügyminiszter. 

Az ENSZ által vezetett nemzetközi közösségben a véres és ördögi pogrom után a normál szolgálatás visszaállítását követelő hangok álszentek. Sajnos ez csupán a szokásos viselkedési minta, amikor Izrael Államról és a létéért folytatott küzdelemről van szó.

Van egy javaslatom az ENSZ-nek, amelynek úgy tűnik, végtelen ideje van az átmenetileg hajléktalanokra, és rohan humanitárius segélyek nyújtására anélkül, hogy olyan mechanizmusokat dolgozna ki, amelyek biztosítják, hogy azt a Hamász hadigépezete ne lopja el a lakosságnak szánt segélyküldeményeket.

Jobban kellene összpontosítaniuk a líbiai Darna városára, amelynek negyedét elpusztították az országot 2023. szeptember 10-én sújtó árvizek, amikor több mint 11 000 ember vesztette életét, körülbelül 10 000 eltűnt, és körülbelül 40 000, akik mindent elvesztettek. Tragédia, amely teljesen feledésbe merült, és ahol az emberek az éhezés határáig jutottak.

Ugyanakkor lehetőség nyílik humanitárius segély nyújtására Szudánnak, ahol 2023 áprilisa óta véres csaták dúlnak a szudáni hadsereg és az RSF milícia között, amelyek megközelítőleg 3000 ember életét követelték, és milliókat kényszerültek elhagyni otthonaikból. Az ENSZ jelentése szerint nőket és gyerekeket mészároltak le, falvakat pedig teljesen elpusztítottak.

Innen Szíriába költözhetnek, amely 2011. március 15. óta egy véres polgárháború kellős közepén zajlik, aminek következtében körülbelül 500 000 halott, több mint 7,6 millió belső menekült és 5,5 millió ember menekült el az országból. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok rehabilitációs munka folyik ott, és sokan létfontosságú humanitárius segítségre szorulnak.

Számtalan példa van a világ minden tájáról olyan népességre, amely segítségre szorul, de én erre a három példára szorítkozom.

Nem félreérthető módon azt akarom mondani az ENSZ-nek és a nemzetközi közösségnek: Elég a képmutatásból.

Mielőtt követeléseket fogalmazna meg Izrael Állammal szemben, segítenie kell azoknak az országoknak, amelyeknek valóban szüksége van rá, és nem az ártatlan civileket lemészároló terrorista szervezetekre, a gázai lakosság többségének teljes támogatásával, történt az izraeliek mészárlása.

Az önök képmutatása ordít, és nyilvánvalóan nem a gázai lakosok iránti valódi aggodalomból fakad.

Ha jótékonykodunk, akkor ez az álláspont a gazdasági és politikai érdekekről szól, valamint az Arab Liga 22 országának és az Iszlám Együttműködési Szervezet 57 tagországának felháborodásától való félelemről szól, amelyek országainak összlakossága másfél milliárd  emberek, és a világ energiaforrásainak 70%-át irányítják.

Ha kevésbé jótékonykodok, ez par excellence antiszemitizmus.

Izrael Állam semmilyen körülmények között nem engedélyezheti humanitárius segélyek behozatalát a Gázai övezetbe mindaddig, amíg a Nemzetközi Vöröskereszt képviselői nem látogathatják meg és ellenőrizhetik az elhurcoltak állapotát, és nem nyújtanak nekik humanitárius segítséget.

Ez az az ügy, amelyért a nemzetközi közösségnek minden erejével küzdenie kellene.

Ki az a tábornok, aki legyőzte Benjamin Netanjahut?

A hatvanéves Benny Gantz Izraelen kivül jóformán ismeretlen. Ezért is próbált meg úgy feltűnni vele szemben Benjamin Netanjahu miniszterelnök, hogy ő olyan államférfi, aki a világ fontos vezetőivel egyenrangúként tárgyal.

Trump és Putyin nem is nagyon titkolta, hogy Benjamin Netanjahut támogatja a választásokon Izraelben. A választópolgárok másképp döntöttek: Netanjahu pártja, a Likud csak 31 képviselői helyet szerzett a Knesszetben míg Benny Gantz tábornok Kék és Fehér Pártja 33-at.

Netanjahu közös kormányzást ajánlott Benny Gantznak

61 képviselő támogatására van szükség a parlamentben a kormányalakításhoz, és elvben így lehetséges lenne a két nagy ellenfél összeborulása. Csakhogy minimális többségük lenne, mely fogyna is, ha valóban koalícióra lépnének egymással. Mindkét oldalon vannak ugyanis olyanok, akik hallani sem akarnak erről. Mindjárt itt van maga Benny Gantz, aki a választási kampány során hangsúlyozta: nem lép be olyan kormányba, melyben Netanjahu a miniszterelnök! Most persze új helyzet van: mind többen vélik úgy, hogy a hetvenéves Benjamin Netanjahu nyugdíjba vonulhatna. A miniszterelnök viszont hallani sem akar erről.

Benny Gantz miniszterelnök?

A tábornok 38 évet töltött el a hadseregben, ahol karrierje végén vezérkari főnök volt. Altábornagyi csillagját épp Benjamin Netanjahu miniszterelnöktől kapta meg. Kettőjük elképzelése a Közel Keletről meglehetősen hasonló. Benny Gantz abban nem ért egyet Netanjahu-val, hogy Izraelnek annektálnia kellene a Jordán völgyét. Gantz tábornok vezette Izrael hadseregét akkor amikor az csapást mértek a gázai övezetre – sok civil áldozattal. Benny Gantz nem bánta meg egyik akciót sem. Ma is híve az erő alkalmazásának Izrael érdekében.

Jöhet Avigdor Liberman

Az orosz zsidók pártjának vezetője vetette fel először egy nemzeti egységkormány megalakulását, melyben a két nagy mellett az ő kis pártja lenne a mérleg nyelve. Ő Benjamin Netanjahuhoz hasonlóan pragmatikus és ravasz politikus – ellentétben Benny Gantz tábornokkal, aki újoncnak számít a politikai életben. Avigdor Liberman szerint csak Netanjahu nélkül alakulhat nemzeti egységkormány. A Likud párt ragaszkodik Benjamin Netanjahu- hoz – egyelőre.

A miniszterelnöknek három kínos korrupciós ügye van, melyekkel kapcsolatban októberben kezdődnek meg a meghallgatások. A korrupció elleni harc Benny Gantz tábornoknak egyik fő jelszava volt a választási kampányban. Ezért nehéz elképzelni egy Gantz – Netanjahu paktumot, de nem lehetetlen. Az izraeli közvélemény látszólag megosztott, de valójában a három párt elképzelései között nincsen igazán nagy különbség. Vagyis létrejöhet a nemzeti egységkormány, ha más megoldást nem találnak Izraelben…

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!