Újabb találkozó Ukrajna és az Egyesült Államok között Szaúd-Arábiában

0
255
szemleltető fotó

Az ukrán delegáció egyik beszélgetőpartnere szerint március 25-én ukrán és amerikai tisztviselők újabb tárgyalási fordulót tartottak Rijádban.

Március 24-én sajtóorgánumok forrásokra hivatkozva bejelentették, hogy az amerikai és az ukrán delegáció újabb tárgyalási fordulót tart, miután az Egyesült Államok és Oroszország befejezte szaúd-arábiai találkozóját.

Ugyanezen a napon az orosz és az amerikai delegáció lezárta a Szaúd-Arábia fővárosában, Rijádban folyó tárgyalásokat az ukrajnai orosz invázió befejezéséről.

A Kreml közölte, hogy a szaúd-arábiai amerikai delegációval folytatott megbeszélések középpontjában a Fekete-tengeri Gabona Kezdeményezés megújításának kérdése állt, amelyből az oroszok 2023-ban kivonultak.

Ezt megelőzően, március 23-án az amerikai és az ukrán delegáció megbeszéléseket folytatott Rijádban.

- Hirdetés -
- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .