A miniszterelnök veje, aki családjával a spanyol tengerpartra költözött, megvette a Gránit Bank 57%-át. A kis digitális bank már eddig is kötődött a nemzeti együttműködés rendszeréhez, de ez most jóval hangsúlyosabb lett – derül ki a pénzintézet most kiadott közleményéből.
A Gránit Bank tulajdonosi összetétele új befektetővel erősödik. A tranzakció keretében a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó BDPST megvásárolja a bank részvényeinek 57 százalékát. A BDST akár további tőkeemeléssel is kész biztosítani a dinamikus növekedéséhez szükséges tőkét.
Miből vásárol bankot Tiborcz István?
Bankot nem lehet hitelből vásárolni pedig Tiborcz általában épp ily módon szerez újabb és újabb ingatlanokat. Ki ne hitelezne szívesen a kormányfő vejének a nemzeti együttműködés rendszerében? A baj csak a határidővel lehet: mi történik akkor, ha Orbán Viktor elbukja a jövő tavaszi választásokat?
Az időzítés figyelemreméltó: nem sokkal a választások előtt, amelyek a nemzeti együttműködés rendszerének jövőjéről döntenek. Ki viszi a pénzét egy olyan bankba, amelynek fő tulajdonosa a jelenlegi miniszterelnök veje?
A piac megnyugtatására a Gránit Bank eddigi tulajdonosa és vezérigazgatója, Hegedűs Éva megerősítette, hogy kisebbségi tulajdonosként is ő marad az elnök-vezérigazgató.
„Meggyőződésem, hogy a Gránit Bank további növekedési kilátásai kiválóak, az ügyfelek nyitottsága folyamatosan nő a digitális megoldásokra, a bank pedig szolgáltatásainak bővülésével egyre nagyobb szeletet képes kihasítani a bankpiacon. A stratégiai célok továbbra is változatlanok: élen járni az innovációban, újabb és újabb banki termékeket bevezetni kiemelkedő ügyfélélmény biztosításával, folytatni a konzervatív hitelezési politikát, fenntartani a működéshatékonysági előnyt. Az ehhez szükséges tőkét az új befektető biztosítja. ” – emelte ki az elnök-vezérigazgató.
A tunéziai példa
Ben Ali, aki titkosszolgálati főnökbőlt lett az észak-afrikai ország ura, egész családjával rátelepedett Tunézia gazdaságára. Éppúgy mint Tiborcz István és Orbán Ráhel, Ben Ali családja is imádta az idegenforgalmat, amely Tunéziában az ország legfontosabb pénzthozó forrása. Ámde jött az arab tavasz, amely az USA támogatásával megingatta a sziklaszilárdnak hitt diktatúrákat. Ben Ali is telefont kapott az amerikai nagykövetségről: öreg, ennyi volt! Miután Obama Kairóban jelezte, hogy az arab országokban is megindul a demokratizálási folyamat, Ben Ali nem volt igazán meglepve. Gyorsan összegyűjtötte egész családját és több milliárd dolláros vagyonát, és elszelelt Szaúd Arábiába. nekik ugyanis nincs kiadatási egyezményük az Egyesült Államokkal. Több mint tízéves emigráció után nemrég halt meg. Vagyonát vissza-igényelte az állam Tunéziában, de csak egy töredékét találták meg a bankokban.
Vajon mi lesz az Orbán család vagyonával, ha bukik a rendszer?
Orbán Viktornak biztosan van menekülő útja – minden valószínűség szerint több is. Csakhogy olyan helyet kell találnia, ahonnan nem adják ki viszont szabadon hozzáférhet minden bizonnyal több milliárd dolláros vagyonához, nos olyan helyet nem olyan könnyű találni. Ben Ali megállapodott a CIA-val: ha lelép a színről, akkor megtarthatja pénzét.
Hasonló alkut Orbán Viktornak is felkínálhatnak hiszen az új kormánynak csakis úgy nyílhatna esélye a demokratikus újrakezdésre, ha az elmúlt három évtized meghatározó politikusa lelép a színről Magyarországon.
Tiborcz István és Orbán Ráhel elköltözése Marbellara, a megfáradt maffiózók kedvenc üdülő helyére, már felkészülés lehet az új korszakra. Csakhogy Marbella Spanyolországban van, az Európai Unióban. Az új magyar kormány egyik első lépése lesz, hogy belép az európai ügyészségbe. Amely Marbellán is érdeklődhet arról Tiborcz Istvánnál, hogy ily megkapóan fiatalon honnan volt hirtelen néhány milliárdja a Gránit Bank megvásárlására?!
Persze ahogy ezt az Összefogást elnézzük, ők már tudhatnak valamit-
Nem lehetett ennyi pénze banki alátámasztás nélkül. És hegedáséva sem az a személy, aki garancia lenne a tiszta üzletekre !