“Putyin elementáris érdeke Orbán megemelése, mert így szoktak befolyásoló ügynököket telepíteni a titkosszolgálatok az ellenfél soraiba, márpedig az egészen biztos, hogy az orosz vezető így tekint a magyarra, még hogyha az utóbbi nem is így tekint magára” – nyilatkozta a Telexnek Buda István egykori nemzetbiztonsági főtiszt.
„Teljesen tévesek azok az értékelések, melyek kudarcnak tekintik Orbán békemisszióját, mert nem sikerült a magyar miniszterelnöknek nyélbe ütnie a tűzszünetet. Csak az gondolkodhat így, aki valóban békemissziónak tekinti ezt a kezdeményezést nem pedig befolyásolási műveletnek.”
“Oroszország már régen háborút folytat a Nyugat ellen, és ebben a titkosszolgálat logikáját követi” – hangsúlyozza a nemzetbiztonsági szakértő. Utal rá, hogy a KGB korlátlan úr volt Magyarországon, ezért a titkosszolgálati logikát nem oly nehéz felidézni sem Putyinnak, aki a titkosszolgálat alezredeseként szolgált az egykori NDK-ban sem pedig Orbán Viktornak, akit a KGB ajánlott Kádár János figyelmébe még a Fidesz megalakulásakor.
Putyin a furcsa békegalamb
“A békemisszió célja az volt, hogy jó színben tüntesse fel Moszkvát és poziconálja Orbán Viktort.”
Az oroszok a Nyugat megosztására játszanak: ezért hozta létre Orbán Viktor a Patrióta frakciót az Európai Parlamentben. Ebben a frakcióban Putyin barátai ülnek élükön Marine Le Pen asszonnyal, akinek esélye van arra, hogy Franciaország köztársasági elnöke legyen. Őt Putyin nyíltan pénzelte mindaddig amíg ezt a francia törvények meg nem tiltották. Akkor Orbán Viktor vette át ezt a szerepet. Igaz, hogy Marine Le Pen elveszítette az elnökválasztást, de politikailag annyira megerősödött, hogy a szélsőbal segítségével a sarokba tudta szorítani Macron elnököt, aki Európa vezetőjéből béna kacsává vált.
Korábban Macron is tárgyalt Putyinnal, Scholz kancellár is a békevágyát hangoztatja most vagyis Európa a soros magyar elnökség idején közelebb került a békéhez. Putyin meg akar egyezni Donald Trumppal, és ehhez készíti elő a talajt.
Illarion pátriárka kulcsfigura lehet az orosz hálózatban
Budapestről visszahívták az orosz ortodox egyház egykori második emberét, aki Kirill pátriárka helyét, a külügyi osztály vezetését cserélte fel annak idején Magyarországgal. Illarion pátriárka kínos szexuális zaklatási ügybe keveredett egy meleg prostituálttal – emiatt visszahívták, de egyáltalán nem bukott meg pedig ilyen ügyekben az orosz ortodox egyház igencsak szigorú. Csakhogy Illarion éppúgy mint Kirill pátriárka a titkosszolgálat magasrangú tisztje is, akinek szerepet szánnak Moszkvában a Nyugat fellazításában: míg a párizsi orosz ortodox metropolitát Szibériába száműzte egyháza hasonló bűnökért, Illarion ott folytatja, ahol abbahagyta: az Európai Unión belül, csak épp nem Budapesten hanem Prágában. Moszkva nagyon is számít Andrej Babis visszatérésére a hatalomba. Babis Oroszországban tanult, és hazatérve a KGB összekötő tisztjeként szolgált. A KGB segítségével vált dollármilliárdossá. Orbán Viktor amikor létrehozta a Putyinbarát hármas szövetséget Komáromban Magyarország – Szlovákia – Szerbia között, már utalt arra, hogy negyedikként Csehország is csatlakozhat, ha Babis újra miniszterelnök lesz Prágában.
Putyin antiszemitizmusa Andropovot idézi
A magyar diplomácia minden bizonnyal Putyin kérésére vettette le másodszor is Kirill pátriárkát az Európai Unió feketelistájáról. Putyin elszántan védelmezi az orosz ortodox egyházat “a hitetlen zsidók ellen”:
“Ezek az emberek, akik az orosz ortodox egyházat támadják, nem ateisták, ők abszolút hitetlen emberek. Nos, etnikailag közülük sokan zsidók, de nem láttad őket egyetlen zsinagógát sem látogatni.”
Jegyezzük meg, hogy Oroszország főrabbija Nyugatra menekült, ahol megválasztották az európai zsidó közösség fejévé.
A Cion bölcseinek jegyzőkönyvét az orosz titkosszolgálat, az Ohrana találta ki, és Adolf Hitler is hivatkozott rá a Mein Kampfban. Sztálin élete végén antiszemita pereket szervezett, Péter Gábort, az AVO alapító elnökét mint cionista ügynököt tartóztatták le az orosz diktátor parancsára Budapesten 1953 tavaszán. Sztálin nemsokára meghalt, és az antiszemita tendenciák enyhültek Moszkvában, de újra felerősödtek 1967-ben amikor Izrael látványos győzelmet aratott a Szovjetunió arab szövetségesei ellen. Andropov, aki maga zsidó származású volt, de eltüntette ezzel kapcsolatos iratait, mint a KGB főnöke kiadta a jelszót: az arabokat, a muzulmánokat támogatjuk a zsidókkal szemben. Megkezdődött az antiszemita kampány a kommunista pártokon belül, melyet Lengyelországban már önszorgalomból 1956-ban elindítottak. Nem véletlenül: a Moszad a lengyel kommunista párton keresztül szerezte meg Hruscsov titkos beszédét Sztálin bűneiről, melyet a Szovjetunió titokban kívánt tartani. Andropov a lengyel ellenzék tevékenységét cionista összeesküvésnek próbálta meg beállítani 1980-81-ben amikor a Szolidaritás maga mögé állította szinte az egész országot, és a kommunista hatalom csakis a hadsereg segítségével tudta megóvni ideig óráig a vezető szerepét.
Putyin most ugyanezért veszi elő az antiszemitizmust, melyet az orosz ortodox egyház terjeszt, mert Nyugaton a gázai háború miatt felerősödött Izrael ellenzéke.
Az orosz – ukrán titkosszolgálati háború immár nemzetközivé vált
Az ukrán titkosszolgálat emberei robbanthatták fel az Északi Áramlatot, mely a Balti tenger alatt szállított földgázt Oroszországból Németországba. Az ukrán titkosszolgálat támogatta Szíriában az iszlamista lázadókat, akik elfoglalták Damaszkuszt. Az ukrán külügyminiszter stratégiai együttműködési egyezményt kötött az iszlamista kormányzattal Szíriában, ahonnan Asszad elnök Oroszországba menekült.
Kirillo Budanov tábornokot, az SZBU vezetőjét Nagy Britanniában képezték ki, és szorosan együttműködik a brit és az amerikai titkosszolgálattal.
“Az oroszok legkevesebb tízszer próbálták meg eddig eltenni láb alól Kirillo Budanov tábornokot sőt a feleségét is”
– mutatott rá Buda István nemzetbiztonsági szakértő.
Budanov utasítására meggyilkoltak egy orosz altábornagyot Moszkvában illetve egy rakéta szakértőt nem messze az orosz fővárostól. William Burns, a CIA igazgatója utolsó látogatását tette meg Kijevben, Biden 2,8 milliárd dolláros támogató csomagja az utolsó, melyet a demokrata adminisztráció adhatott Ukrajnának. Mi lesz, ha Trump lepaktál Putyinnal?
“Trump tisztogatást tervez a titkosszolgálatoknál, ezért Tulsi Gabbardot jelölte a Nemzeti Hírszerzés igazgatói posztjára. Neki semmilyen szakmai előélete sincsen viszont a közelmúltban mentegette Asszad elnök rendszerét. Az FBI élére Kash Patelt akarja állítani Donald Trump, aki meg kívánja tisztítani a “Deep State”-et vagyis ki akarja rúgni azokat, akik az alkotmány alapján a nemzeti érdekeket szolgálják, és nem követik vakon az elnök parancsait” – mondja a nemzetbiztonsági szakértő, aki a Telexnek nyilatkozott.
William Burns, a CIA igazgatója Törökországban rendszeresen találkozott Szergej Nariskin tábornokkal, az orosz katonai hírszerzés vezetőjével azt követően is, hogy Putyin megtámadta Ukrajnát.
Burns jól ismeri Putyint és Oroszországot hiszen korábban az USA nagykövete volt Moszkvában. Trumpnak egyelőre nincsen ilyen Oroszországot jól ismerő tanácsadója pedig egy béketárgyaláshoz ez elengedhetetlen.
Trump békét ígért 24-48 órán belül Ukrajnában, de ennek a realitása erősen kérdéses. Putyin mindenesetre már arra készül, hogy mi jön a fegyverszünet után.
Orbán Viktor a közép-európai szövetségbe be akarja vonni Ausztriát is, ahol a Szabadságpárt Putyin ügynökének számít. Ennek a közép-európai blokknak – Putyin számításai szerint – ellensúlyoznia kellene a kemény oroszellenes magot, mely Lengyelországból, a három balti államból, Finnországból és Svédországból áll. Délen az USA Romániát szánta az oroszellenes blokk vezérének, de a legutóbbi elnökválasztás botránya azt mutatta, hogy Putyin nem adta fel ezt a térséget sem: jelöltje a semmiből startolt és az első lett az első fordulóban. Ezt a román titkosszolgálat hibás számítása tette lehetővé: ők a szociáldemokrata párt jelöltjét akarták az elnöki székbe juttatni, és ezért futtatták fel a szélsőjobboldali jelöltet, hogy azután vele szemben nemzeti egység alakuljon ki. Csakhogy a második helyre a liberális jelölt került, akinek mint elvált asszonynak nem volt igazi esélye. Ezért amerikai tanácsra az alkotmánybíróság megsemmisítette a választási eredményt abban a reményben, hogy az új választáson ismét Nyugatbarát elnöke lesz Romániának.
A jelenlegi elnök Securitate tisztként kezdte, de majdnem NATO főtitkár lett belőle.
Az USA a NATO legnagyobb európai támaszpontját Romániában építi fel, ezért semmiképp sem akarja feladni ezt a délkelet-európai országot, amely nemcsak az ukrajnai de a közel-keleti háború szempontjából is fontos az észak-atlanti szövetségnek.