Radványi Miklós – magyar származású jogász állította össze a listát Washingtonban a korrupcióról Magyarországon, és az első helyen Orbán Viktor szerepelt, azután Lévai Anikó, Mészáros Lőrinc és Tiborcz István.
Csak sokadikként következett a listán Rogán Antal kabinet miniszter, aki végül fel is került a hivatalos amerikai feketelistára, melyet a külügy és a pénzügy együtt állít össze. Az elnök dönthet ugyan ebben az ügyben, de Radványi Miklós szerint igencsak valószínűtlen, hogy kockáztatna Rogán Antalért.
“Szerintem erre nulla százalék esély van” – nyilatkozta Radványi a Magyar Hangnak. Meg is indokolta álláspontját: ”Trumpot már az első elnöki ciklusa során azzal támadták a demokraták, hogy az oroszok zsebében van. A szankciós eljárás megállapította, hogy Rogán egy olyan korrupt politikai rendszer része, amely az elmúlt években nyíltan Amerika és EU ellenes gyűlöletkeltő politikát folytatott, és ráadásul orosz érdekeket szolgált. Nem kérdés, hogy Trumpnak nem ér meg ennyit az egész.”
Radványi elmondta a Magyar Hangnak, hogy ő készítette az előterjesztést, melyen az egész NER elit szerepel: Orbán Győzőtől kezdve a miniszterelnökön át Tiborcz Istvánig. Az Orbán családon kívül szerepel még Rogán Antal, Lázár János és Matolcsy György is. Az utóbbit kínai ügynöknek tekintik Washingtonban, és nem is fogadták, az IMF közgyűlésen nem ő képviselte a Magyar Nemzeti Bankot. Fia, Matolcsy Ádám árulja luxuslakását Manhattanben, mert nyilvánvalóan attól tart, hogy azt elkobozhatják, ha Matolcsy György is felkerül az USA feketelistájára.
“Orbán semmire sem számíthat Trumptól”
Radványi Miklós véleménye szerint egy szó sem igaz Donald Trump és Orbán Viktor kiváló személyes kapcsolatából. “Az USA-nak két állammal áll fenn különleges kapcsolata: Nagy Britanniával és Izraellel. Orbán néha felül a repülőgépre, és Trump fogadja őt. Ennyi.”
A magyar miniszterelnök azt állítja, hogy a háttérben tárgyalások folynak a Trump adminisztráció és a magyar kormány között, de Radványi szerint ez mesebeszéd:
”biztosan tudom, hogy nincsenek intenzív tárgyalások a felek között.”
Washingtonban nagyon is jól ismerik Orbán Viktor politikáját és korrupcióját:
”Az amerikai titkosszolgálatok pontosan tudják, hogy mi folyik itt: mennyire korrupt és megvásárolható az Orbán kormány. Ez a NATO számára is nemzetbiztonsági fenyegetést jelent.”
Miért nem leplezik le Orbánt?
“Mert akkor esetleg el kellene távolítani Magyarországot a NATO-ból, Orbán pedig végképp elindulna Kelet felé.”
Vajon zsarolja-e Putyin valamivel Orbán Viktort?
“Igen, de erről nem mondhatok többet.”
Amikor az Egyesült Államok akkori budapesti nagykövete érdeklődött szovjet kollégájánál a Gorbacsov korszakban arról, hogy ki fogja végrehajtani a rendszerváltást Magyarországon, akkor a KGB-től egy olyan listát kapott, melyen rajta volt a fiatal Orbán Viktor is. Ezt követően a KGB akkori főnöke, Krjucskov tábornok intézte el a Fidesz engedélyeztetését Kádár Jánosnál. Orbán Viktor személyi védelmet kapott a belügyminisztériumtól, melynek élén akkor Horváth István, Stumpf István apósa állt. A különleges rendőri alakulatot, mely Orbán Viktort védte a rendszerváltás előtt Pintér Sándor vezette, azóta is ő Orbán örökös belügyminisztere.