Érik a Békemenet, mert „addig rángatják az oroszlán bajszát, amíg el nem indul”. A külföldi ultraliberálisok szövetkeztek magyarországi kiszolgálóikkal, az „ötödik hadoszloppal”, hogy illegitimálják az országgyűlési választást – ezt mondta egy a szellemi honvédelemről rendezett összeröffenésen Stefka István.

Stefka István persze tudja, hogy nem lesz békemenet. Akkor lenne, ha Orbán Viktor és a Fidesz engedélyezné. Adna rá pénzt, segítene a szervezésben, toborzásban, az emberek szállításában.

Mostanság ez nem aktuális. És nem is azért, mert nincs rá pénz, hanem mert a politikai haszon kétséges. Ha nem jön össze annyi ember, amennyi jól mutat a televízióban, akkor fölösleges minden. Márpedig ma a Fidesznek nehéz utcára hívnia az embereket. Meg kockázatos is, ki tudja, hátha ellenük fordul a népharag.

Utoljára a 2014. márciusában szerveztek békemenetet, azóta néma csend. Tavaly év elején, a budapesti olimpiával kapcsolatos aláírásgyűjtés idején ugyan bejelentették, hogy esetleg megint lesz békemenet, de aztán abból sem lett semmi.

- Hirdetés -

Ettől még persze beszélni lehet mindenről. Oroszlánról, meghúzgált bajuszról, bármiről.

Nem mindegy persze, hogy kik azok, akik beszélnek.

Stefka István, aki jelenleg a Pest Srácok lapigazgatója, egyike volt azoknak az újságíróknak, akik a pártállam idején belügyi tudósítói igazolvánnyal rendelkeztek. Kitüntetést is kapott a pártállam Belügyminisztériumától, sőt, az a megtiszteltetés érte, hogy a többiek díjazott nevében ő köszönhette meg az elvtársaknak, amiért elismerték a szocializmus építéséért végzett munkájukat.

Csizmadia László 1980-tól volt tagja az MSZMP-nek. 1978 és 1990 között tanácstag, a lakásügyi társadalmi bizottság tagja, később elnökhelyettese. Dolgozott a Gyermekélelmezési vállalatnál, ahol főosztályvezető volt, majd a Dél-budai Vendéglátó Vállalat kereskedelmi igazgatójaként. A Skála Coop – Mester Coop cégnél vezérigazgatóságig vitte. Csupa olyan feladat, amelyekkel az egypártrendszer a legádázabb ellenségeit kínálta meg.

Fricz Tamás politológus, az Ifjúkommunista című folyóirat egyik szerkesztője volt. Ez a lap a KISZ-nek volt a folyóirata, s mint ilyen a rendszer legharcosabb ellenfelei közé tartozott.

Bencsik András, sok helyen megfordult élete során. 1990 előtti pályafutása az MSZMP központi lapjánál, a Népszabadságnál csúcsosodott ki. Ebben az újságban jelent meg 1986. október 17-én „Érzelmi kötődés” című cikke, melyben a Magyar-Szovjet Baráti Társaságról és a magyar fiatalok szovjetbarát ideológiai nevelésének fontosságáról írt.

Bayer Zsolt az akkor még liberális Fideszben kezdte pályafutását, ezzel egyidőben újságíró volt a jobboldalinak és konzervatívnak nem mondható Kurírnál. Innen a Népszabadsághoz, majd a 168 órához kanyarodott az útja, ezt követte a máig tartó megvilágosodás, amikor rájött, hogy ő nem baloldali és nem liberális, hanem jobboldali és konzervatív.

Ezek az emberek adták a nevüket az eddigi békemenetekhez, ők szervezték a vonulásokat. Amint a felsorolásból látható, egytől egyig csupa makulátlan, kifogástalan politikai pedigrével rendelkező honfitársunkról van szó.

Ha sokat rángatják a békemenetesek bajszát, Bicskéig ér a békemenet. Ha még akkor is rángatják, meghosszabbítják Lovasberényig.

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .