Tizenhárom éves börtönbüntetésre ítélte a moszkvai bíróság Timur Ivanovot, a hadügyminisztérium egykori államtitkárát, aki a hadfelszerelésekért volt felelős Moszkvában.
Timur Ivanovot tavaly vették őrizetbe. Két ügyben ítélték el Timur Ivanovot: egyrészt azért, mert elsikkasztotta azt a pénzt, melyet két komp megvásárlására kellett volna költenie. A két komp a kercsi szorosban működött volna, és fontos szerepet játszott volna a Krím félsziget forgalmában. Ezenkívül a szorgos államtitkár ellopott 3,9 milliárd rubelt, melyet leemelt az Interkommerc Bank számlájáról.
Nem egyedül állt a bíróság előtt: 12,5 év börtönt kapott Anton Filatov, a moszkvai hadügyminisztérium beszerzési főnöke. A két magasrangú hadügyi kádernek közösen 4 milliárd rubeles kártérítést is át kell utalnia a károsultaknak – ez mintegy 17 milliárd forint a jelenlegi árfolyamon. Timur Ivanov ex államtitkárnak ezenkívül 100 millió rubeles büntetést is be kell fizetnie az államkincstárba – ez körülbelül 430 millió forint. Mindez csak a jéghegy csúcsa – már ami a korrupciót jelenti az orosz hadseregben.
Putyin magánhadserege, melyet eredetileg Adolf Hitlerről akartak elnevezni, de aztán a Führer kedvenc zeneszerzőjét, Richard Wagnert választották, azért lázadt fel korábban, mert a katonák ellátása csapnivaló volt, és a zsoldot sem kapták meg időben.
A fegyverzet egy része működésképtelennek bizonyult, mert a fejlesztésre szánt pénzeket a hadügyminisztérium vezetői lenyúlták. Sok tisztről az ukrajnai háború során derült ki, hogy alkalmatlan feladata ellátására, mert pénzért vette meg a rangját a hadügyminisztériumban Moszkvában.
Putyin a hadügyminisztert is lecserélte, de neki nem esett bántódása, sőt előrelépett pedig ő volt a felelős azért, hogy elharapózott a lopás és a korrupció a hadügyminisztériumban.
Sojgu négycsillagos tábornok, de katonai szakértelme nulla, mert a katasztrófavédelmi szolgálat főnöke volt. Putyin viszont vakon bízik benne, ezért kinevezte a majd mindenható Védelmi Tanács titkárának. Ez a Védelmi Tanács döntött az ukrajnai “különleges hadműveletről”, melyet háromnapos villámháborúnak terveztek, de a 2022 február 24-én elkezdett háború ma is tart, és senki sem látja a végét. Sojgu rövid időn belül már harmadszor járt Észak Koreában, hogy katonákat és hadianyagot kérjen Kim Dzsong Un elnöktől. A duci diktátor, aki kiéhezteti népét, hogy fejlessze nukleáris csapásmérő erejét, azért támogatja Oroszországot, mert cserében orosz tudósok és szakértők segítik a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszer atombomba programját.
Miért tudott az ukrán hadsereg orosz területeket elfoglalni?
2023-ban és 2024-ben Belgorod és Kurszk tartományban az ukrán különleges erők meglepetésszerű támadásokkal orosz területeket foglaltak el, melyeket azután Putyin csak nagy véráldozattal tudott visszaszerezni.
Sok észak-koreai katona is akkor halt meg amikor rohamra küldték őket Kurszk tartományban. Kim Dzsong Un elnök sírva búcsúztatta “a hősöket.” A koreai háború idején (1950-53) több millió kínai “önkéntes” áldozta életét a koreai félszigeten – köztük volt Mao kínai elnök legidősebb fia is.
Ma már Moszkvában a vezetőknek eszük ágában sincsen fiaikat a frontra küldeni, sőt igyekeznek óvni a főváros és Szentpétervár lakosságát, helyettük a kis nemzetiségek fiai hullanak mint a legyek a fronton Ukrajnában.
Számarányukhoz képest a burjátok hozták eddig a legnagyobb véráldozatot az ukrajnai “különleges hadműveletben.”
Miért kellett Putyin oly sok katonájának meghalnia a belgorodi és a kurszki tartományban? Miért kellett beáldozni a oly sok észak-koreai katonát? Hosszas keresés után az orosz hatóságok megtalálták az első felelőst: Belgorod tartomány egyik alkormányzóját. A TASZSZ szerint a politikus 32 millió rubelt sikkasztott el a költségvetésből, melyet a határkörzet megerősítésére kellett volna fordítani. Rusztem Zajnullin azt a pénzt nyúlta le, melyet bunkerek építésére kellett volna fordítani. Figyelemreméltó, hogy a két korrupt politikus a keresztneve alapján kis nemzetiséghez tartozik:
Putyin nemzetiszocialista rendszerében az orosz felsőbbrendűség hirdetése dívik, és mélységesen lenézik a nem orosz népeket.
Oroszország népességének legkevesebb egynegyede nem orosz, és a muzulmán területeken sokkal több gyerek születik vagyis arányuk egyre növekszik. Párhuzamosan nő a gyanakvás is velük szemben. Nemrég elítélték az ukrán titkosszolgálat üzbég ügynökét, aki felrobbantott egy orosz tábornokot és a szárnysegédjét Moszkva közelében. Putyin pogrom sajtója külön kiemelte, hogy az orosz tábornokot ukrán megbízásból egy üzbég ügynök ölte meg. Valójában csak arról lehetett szó: pár ezer dollárért az ukrán titkosszolgálat csak egy szerencsétlen üzbéget talált, aki kockára tette az életét egy orosz tábornok elleni merénylettel.