Kurz kancellár átveszi a titkosszolgálat irányítását

0
978
Wikimedia commons

Az osztrák titkosszolgálatot, a BVT-t, melyet a belügyminiszter felügyelt, kizárták egy időre a nyugati titkosszolgálatok információs rendszeréből, mert attól tartottak, hogy információkat ad át Moszkvának.

A Club de Berne a nyugati titkosszolgálati vezetők klubja: ide tartoznak az EU tagállamai plusz Norvégia és Svájc. Minthogy a BVT tagságát felfüggesztették, ezért az osztrák titkosszolgálat „nem vette észre” Brandon Tarrant szélsőjobboldali aktivista látogatását Ausztriában. A Der Standard című lap fényképes riportot közölt arról, hogy a terrorista az új zélandi támadás előtt négy napot Ausztriában töltött. Az ausztrál Brandon Tarrant Christchurch városában két mecset ellen intézett támadást: ötven embert megölt és sokat megsebesített. Nagy hatással voltak rá az európai szélsőjobboldal eszméi, példaképe az a norvég Breivik volt, aki a szociáldemokraták ifjúsági táborára támadt rá és több tucat embert megölt.

Ausztriában a belügyminiszter irányítja a titkosszolgálatot, ez jelenleg azt jelenti, hogy a Szabadságpárt kezében van éppúgy mint a külügyminisztérium Bécsben. Putyin elnök táncolt Karin Kneissl külügyminiszter asszonnyal annak esküvőjén. Ennek előzménye az, hogy Putyin pártja barátsági és együttműködési egyezményt kötött a szélsőjobboldali Szabadságpárttal. Ennek eredményeképp a Szabadságpárt ahhoz a kisebbséghez tartozott, mely Európában nem ítélte el a Krím félsziget orosz annektálását. Ausztria nem utasított ki egyetlen orosz diplomatát sem a Szkripal ügyben. Nagy Britannia kérésére minden NATO tagállam kiutasított orosz diplomatákat tiltakozásul amiatt, hogy az orosz titkosszolgálat megpróbálta meggyilkolni híres árulóját Nagy Britanniában. Bécsben arra hivatkoztak: Ausztria nem tagja a NATO-nak…

Kurz kancellár mindezek figyelembevételével döntött úgy, hogy kézbe veszi a titkosszolgálat irányítását. Ily módon megszűnt Ausztria felfüggesztése a Club de Berne titkosszolgálati klubban, ahol fontos információk cserélnek gazdát. Kurz kancellár együtt kormányoz Bécsben a szélsőjobboldali Szabadságpárttal, de európai politikáját a Néppárt keretei között képzeli el. Az Európai Néppárt pedig a baloldallal, a liberálisokkal és a zöldekkel kíván együttműködni nem pedig a szélsőjobboldallal. Matteo Salvini olasz belügyminiszter szervezi a szélsőjobboldali pártok európai szövetségét: az osztrák Szabadságpárt ugyan nem ment el Milánóba az alakuló kongresszusra, de később jelezte: csatlakozni kíván. Matteo Salvini karrierjét is Putyin egyengette, Oroszország árnya tehát ott lebeg a szélsőjobboldali pártszövetség felett. Mindez nemcsak a Club de Berne titkosszolgálati főnökeit aggasztja…

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .