Izraelnek hivatalosan nincsen atomfegyvere, de valójában 60-90 atombombával rendelkezik – mondta Gyarmati István katonai szakértő a Klubrádióban.
Ben Gurion, Izrael első miniszterelnöke indította el a zsidó állam nukleáris programját, amelyre a koronát Simon Perez egykori külügyminiszter tette fel amikor megállapodott Franciaországgal arról, hogy miképp lehet a dúsított uránból fegyvert gyártani. Mindez Dimonában történt, az izraeli nukleáris központban, amelynek valóságos működésével sokáig még a CIA sem volt tisztában.
Izrael önvédelemből fejlesztette ki az atomfegyvert hiszen a kis állam egy hatalmas muzulmán tengerben működik.
Izrael azért tart Irán atombombájától, mert az iszlamista rendszer a zsidó állam létét sem ismeri el, és támogat olyan terrorista szervezeteket mint például a Hamász, amely 2023 októberében terrortámadást hajtott végre a gázai övezet határán.
Miért fejleszt atombombát Irán?
1979-ben jutott hatalomra az iszlamista rendszer Teheránban, ahol korábban a sah USA és Izrael barát politikát folytatott. Irán az iszlamista forradalom győzelme után megszakította a kapcsolatait az Egyesült Államokkal, amely rábeszélte Irakot, hogy támadja meg az iszlamista rendszert. Az akció sikertelen volt, és ezt követően az USA a gonosz háromszögéhez sorolta Iránt, Irakot és Észak Koreát. Teheránban és Phenjanban ekkor döntöttek arról, hogy felgyorsítják a nukleáris programot, mert ily módon el akarták rettenteni az Egyesült Államokat. 2003-ban az USA és szövetségesei Irakot támadták meg arra a hazugságra hivatkozva, hogy az ország tömegpusztító fegyvereket fejleszt. Irak diktátorát, Szaddám Huszeint felakasztották.
Mindebből mind az ajatollahok mind pedig Észak Korea nemzeti kommunista vezetői azt a tanulságot vonták le: csakis az atomfegyver rettenti el az USA-t az agressziótól!
Orosz tudósok segítségével Észak Korea atomhatalommá vált, amely ballisztikus rakétákat is fejleszt. Nemrég olyan tengeralattjárót is bemutattak, amely atomfegyverrel felszerelt rakétákkal körözhet a világtengereken. Ez komoly fenyegetést jelenthet az egész világra nézve.
Irán még messze jár ettől hiszen, ha el is jut az atombombához, azt le kell kicsinyítenie ahhoz, hogy beleférjen a rakéták fejébe.
Ebben Észak Koreának nagy segítséget nyújtottak azok az orosz tudósok, akiket szélnek eresztettek a Szovjetunió bukása után – 1991. Putyin tavaly júniusban stratégiai partneri megállapodást kötött Észak Koreával, és a nyugati világot komolyan aggasztja: ennek keretében támogatást nyújthat Észak Korea nukleáris és rakétafejlesztési programjához.
A forradalmi gárda új parancsnoka most úgy nyilatkozott Iránban, hogy a nukleáris létesítményeket és a dúsított uránt úgy szétszórták, hogy egy amerikai bombázás sem tudná megsemmisíteni azokat vagyis legfeljebb csak hátráltatnák, de nem állítanák le az atombomba programot.
Amerikai szakértők egy csoportja arra mutatott rá, hogy az iráni tudósok már tudják: miképp lehet atombombát létrehozni vagyis bármikor újrakezdhetik a nukleáris programot.
A veszély ugyanakkor nagyon nagy, hiszen a nukleáris létesítmények elleni támadás bármikor olyan katasztrófát okozhat mint Csernobil, amely óriási területet fenyegetett egy 1500-2000 kilométer sugarú körben. Vagyis a sugárzás Izraelt is elérhetné …