Bemutatta a kormányzati struktúra-elképzelését a Jobbik. Vona Gábor elnök budapesti tájékoztatóján a minisztériumok élére kiszemelt jelöltek nevét nem hozta nyilvánosságra, csak annyit árult el, hogy nem párthű katonák, hanem szakpolitikusok, szakemberek lesznek.
A Jobbik – szemben a Fidesz gyakorlatával – nem pártpolitikai és kommunikációs kormányzásra készül, nem a leghűségesebb embereit ülteti miniszteri székbe, hanem szakpolitikai és szakértői kormányzást folytat hatalomra kerülve – szögezte le Vona Gábor. Olyannyira, hogy szakmai konszenzust akarnak a szakpolitikai ügyekben, meghallgatják az ellenzék véleményét, javaslatait, s ha jónak ítélik azokat, be is építik a kormányzat működésébe – ígéri. Ugyanígy az érdekvédelmi és civil szférát is be kívánják vonni a dolgok alakításába – mondta a pártelnök, aki arról is beszélt, hogy a többi között a felállítandó hét stratégiai tanácsban lenne erre lehetőség. Ezek a következőkkel foglalkoznának:
- A biztonságpolitika jövője
- A demokratikus működés jövője
- Antikorrupció
- Versenyképesség
- Magyarok itthon maradása
- Országimázs javítása
- Társadalmi összefogás 21. szézadi megteremtése
Vona bejelentette a Jobbik által kidolgozott kormányzati struktúrát is, amely 11+1 minisztériumból áll majd, s amelyben a miniszterelnököt két helyettese segíti – az egyik általános kérdésekkel foglalkozik, a másik az uniós ügyekért felel majd.
A tervezett minisztériumok
- Nemzetstratégiai minisztérium (a határon túli, valamint az elvándorolt magyarokkal kapcsolatos ügyek tartoznának ide)
- Belügyminisztérium
- Közigazgatási és igazságügyi minisztérium
- Oktatási, kulturális és sportminisztérium
- Egészségügyi Minisztérium
- Társadalompolitikai Minisztérium
- Gazdasági, fejlesztési és informatikai minisztérium
- Mezőgazdasági és környezetvédelmi minisztérium
- Pénzügyminisztérium
- Honvédelmi Minisztérium
- Külügyminisztérium
+ 1 Miniszterelnöki Hivatal (ami valójában egy iroda lesz).