Elon Muské lenne a kínai TikTok az USA-ban?

0
103
youtube.com

Január 19-én megszűnhet a TikTok az Egyesült Államokban, ha a Legfelső Bíróság jóváhagyja az ítéletet, mely szerint a kínai cég nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet.

Az USA 2021-ben nyilvánította stratégiai ellenfélnek Kínát és Oroszországot. Mindkét nagyhatalmat azzal gyanúsítják Washingtonban, hogy igyekeznek beavatkozni a választásokba az Egyesült Államokban. Az az apróság, hogy az USA is ugyanígy cselekszik külföldön nem zavarja különösebben az amerikai elitet, amely természetesnek tekinti a saját vezető szerepét a világban, melyet mind többen kérdőjeleznek meg. Biden és Trump – más más módszerekkel – ezt a vezetőszerepet akarják helyreállítani azzal, hogy gazdasági NATO-t akarnak vagyis olyan atlanti együttműködést, melyben Washington egyértelműen vezetőszerepet játszik. Kínával kapcsolatban vita zajlik Washingtonban: Yellen távozó pénzügyminiszter egy hetet töltött múlt ősszel Kínában, ahol megígérte a kínai vezetőknek: amennyiben a demokraták nyerik a választást, akkor modus vivendit találnak majd a világ második legerősebb országával. Trump nyert, de a csapatában ott van Elon Musk, aki nyíltan Kína mellett lobbizik már csak azért is, mert a legnagyobb Tesla gyár Sanghajban működik, és a világ leggazdagabb embere szeretne egy másodikat is építeni, amely teljes mértékben felhasználja a mesterséges intelligenciát.

Li Csiang kínai miniszterelnök nyíltan megmondta Elon Musknak: az engedély attól függ, hogy az USA milyen politikát folytat Kínával szemben Trump négyéves időszakában.

A kínai államnak aranyrészvénye van a TikTokban

Ez zavarja a leginkább az amerikaiakat, akik a TikTok főnökét kongresszusi vizsgálóbizottság elé idézték. Ezt a videót bemutatta Li Csiang kínai miniszterelnök Elon Musknak mondván: az USA-ban így bánnak a kínai cégekkel, miért legyünk mi barátságosak a Teslaval? Musk megígérte, hogy lépni fog. Ezért ajánlották fel a kínaiak a világ leggazdagabb emberének, Trump kedvenc milliárdosának a TikTok amerikai leányvállalatának vezetését. Az elképzelés szerint az X vehetné át a TikTokot. A Twittert, az X elődjét Elon Musk 44 milliárd dollárért vette meg, és a szólásszabadság nevében eltörölte a tilalmakat, melyek például

Donald Trumpot is eltávolították a Twitterről, mert a négy évvel ezelőtti lázongás idején kétértelmű üzeneteket küldött szélsőséges követőinek, akik megrohamozták a Capitoliumot Washingtonban.

A TikTok tilalma az USA 170 millió polgárát érintené

Romániában a TikTok befolyásának tulajdonították az elnökválasztás első fordulójának furcsa eredményét amikor egy esélytelen jelölt, a szélsőjobboldali Calin Georgescu – általános meglepetésre – az első helyen végzett. Washington és Brüsszel tanácsára a román alkotmánybíróság érvénytelenítette a választást. Emiatt Calin Georgescu hívei tüntettek Bukarestben, ahol mind többen döbbentek rá arra, hogy a frusztrált szegény emberek milliói nem a TikTok miatt szavaznak a szélsőjobboldalra hanem azért, mert a mérsékelt pártok kormányzása idején az életszínvonaluk stagnált vagy még csökkent is. Románia – Magyarországgal és Bulgáriával  együtt – az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb állama, ahol a lakosság döntő többsége az európai szegénységi küszöb alatt vegetál. Magyarországon a lakosságnak mindössze a két százaléka keres többet az uniós átlagnál…

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .