Kezdőlap Címkék Magyar válogatott

Címke: magyar válogatott

Magyarország Orbán Viktor futball köztársasága vagy királysága

A párizsi Liberation cikke abból az alkalomból íródott, hogy a magyar és a francia válogatott döntetlent játszott Budapesten. A világbajnok csapat és az esélytelen magyar válogatott összecsapása meglepte a franciákat, akik győzni jöttek Budapestre.

A halál csoportban a magyar válogatott megőrizte a reményt a továbbjutásra bár ennek kis esélye van hiszen a németeket Münchenben kellene legyőzni. Kezdetben a magyar válogatott a legutóbbi EB-n is jól szerepelt, de azután nagyarányú vereséget szenvedett Belgiumtól.

Dől a pénz a fociba

A párizsi Liberation megírja, hogy Orbán Viktor rengeteg uniós és magyar állami pénzt önt a futballba, amelynek az eredményei távolról sem világraszólóak. Felcsüton Pancho arénának hívják a stadion Puskás emlékére, de a magyar futball nagyon messze van az arany csapattól, mely kis híján világbajnok lett 1954-ben. A stadion általában kong az ürességtől – írja a baloldali párizsi lap, de a díszpáholyban és a környéken nagy a nyüzsgés. Ott lehet ugyanis közel kerülni Orbán Viktor miniszterelnökhöz, akinek a futball az egyik legnagyobb szenvedélye. A díszpáholyban állandóan megtalálhatóak mindenütt a magyar oligarchák – élükön Csányi Sándorral, a legnagyobb bank vezérével, aki egyben a magyar labdarúgó szövetség vezetője is. Ő szerezte meg a francia Negot a magyar válogatott számára.

A futball a nemzetépítés része Orbán számára

A magyar autokrata vezér így akarja érzelmileg megfogni népét, mely nagyon vágyna a sikerre, amely az utóbbi évtizedekben sehol sem volt megtalálható. Az életszínvonal a lakosság többsége számára továbbra is igen szerény, a perspektíva sem lenyűgöző. Közben viszont az elit látványosan gazdagodik. Ennek a szimbólumai a futball stadionok díszpáholyai, ahol Orbán Viktor fogadja a hozzá hű oligarchákat.

Csakhogy ez a hűség erőteljesen függ attól, hogy mennyire tudja az autokrata vezér pénzelni az elitet. Ehhez kellenek az európai pénzek, melyeket Brüsszel mind kevésbé szívesen küld Magyarországra. Orbán Viktor a politikai túlélésért küzd amikor ezekért a pénzekért harcol. Ehhez neki is a pályán kellene győznie, de a játékvezetők mind gyakrabban fújják le a szabálytalan akciókat.

Ha pedig nincs pénz, akkor a futball köztársaság, amely inkább királyság könnyen összedőlhet, mert nincsen mögötte valódi teljesítmény.

Orbán számára ezért létfontosságú, hogy a foci EB valamiféle nemzeti egységet hozzon létre, melyre alapozva jól szerepelhet a jövő évi választásokon. Ehhez viszont még sok pénzre lesz szükség, mert a választók jelentős része aszerint ítéli meg a kormányt, hogy mennyit kap tőle.

Tizenegyesekkel kaptak ki a magyarok az U17-es labdarúgó Eb negyeddöntőjében

0

Az eddig százszázalékos magyar válogatott 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel maradt alul a spanyol csapattal szemben az írországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokság esti negyeddöntőjében.

Preisinger Sándor szövetségi edző együttese három győztes csoportmérkőzésével így is benne van a két legjobb negyeddöntős kiesőben, azaz megküzdhet az ötödik helyért Belgiummal, a párharc győztese pedig kijut az őszi, brazíliai világbajnokságra. Érdekesség, hogy az Eb-selejtezők elitkörében – már egyaránt biztos Eb-résztvevőként – találkozott egymással a két csapat, akkor a belgák 4-2-re nyertek.

A helyosztót közép-európai idő szerint csütörtökön 13 órától rendezik Dublinban.

U17-es Eb, negyeddöntő:
Spanyolország-Magyarország 1-1 (1-0) – 11-esekkel: 5-4

gól: Escobar (11.), illetve Ominger (50.)

Az első félidő nagyon alacsony színvonalú játékot hozott, mert mindkét csapat játékosai rendkívül pontatlanul futballoztak, sok volt a technikai hiba is. A magyar védelem két meccs eleji megingását kihasználva komoly gólhelyzete csak a spanyoloknak volt: előbb a keresztléc még kisegítette Preisinger gárdáját, másodjára viszont betaláltak a spanyolok. A szünetig maradt a csapongó játék, így kevés támadás jutott el az ellenfél kapujáig.

A folytatásban emelkedett a színvonal, a magyar csapat játéka pedig már a korábbi találkozók stabilitását idézte, a szórványos ellentámadások egyikéből pedig Ominger Gergő csavart gyönyörűen a spanyol kapu bal oldalába. Az egyenlítést követően kiegyenlített volt a játék is, de helyzetig egyáltalán nem jutottak a csapatok. A hajrában viszont a spanyolok beszorították az elfáradó magyarokat, akik hősiesen védekezve megőrizték a döntetlent, amelyhez kellett néhány kapusbravúr is.

Az U17-es kontinensviadalon ha nincs döntés a rendes játékidőben, akkor rögtön tizenegyesek következnek, amelyben a spanyolok mind az öt embere betalált, míg a magyaroknál az utolsó, ötödik körben Németh András lövését hárította a spanyol hálóőr.

0

A magyar válogatott a második mérkőzését is megnyerte az írországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon: Preisinger Sándor szövetségi edző együttese kedden 2-1-re verte az izlandiakat, így közel került a továbbjutáshoz.

Amennyiben a későbbi mérkőzésen az oroszok nem győzik le a portugálokat, a magyarok csoportelsők lesznek.

Eredmény (az UEFA honlapjáról):

C csoport, 2. forduló:
Magyarország-Izland 2-1 (1-0)
gól: Molnár (31.), Németh (90., 11-esből), illetve Ellertsson (48.)

A magyar válogatott a dublini összecsapás első félidejében aktívan futballozott, többször jutott el kapura lövésig és komoly helyzeteket is kialakított. A vezetést Molnár Rajmund szerezte meg a 31. percben. Ezután az izlandiak feljebb tolták a védekezésüket, de a magyar csapat továbbra is kapura veszélyesen játszott.

A szünet után gyorsan egyenlítettek az északiak, ettől kissé lábra kaptak, bátrabban mentek előre, és akár újabb gólt is szerezhettek volna. A magyarok ugyanakkor a folytatásban is többször fejezték be lövéssel támadásaikat, kezdeményezők maradtak. A hajrához közeledve három perc különbséggel mindkét kapitány egyszerre hármat cserélt.

A két csapat egyformán győzelemre játszott, a mérkőzést eldöntő gólt végül kezezés miatt megítélt büntetőből Németh András szerezte meg a 90. percben.

Oroszország-Magyarország, Waterford 18.00

A kontinensviadalon 16 válogatott vesz részt, a döntőt május 19-én rendezik. A négy csoportból az első két-két csapat jut a negyeddöntőbe. A torna első öt helyezettje szerepelhet az idei, brazíliai világbajnokságon. (MTI)

Bravúrgyőzelemmel kezdett a magyar válogatott az U17-es Eb-n

0

A magyar válogatott bravúros, 1-0-s győzelmet aratott a portugál csapat felett az írországi az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság első fordulójában.

Eredmény:
C csoport, 1. forduló:
gól: Kosznovszky (80.)

Preisinger Sándor szövetségi edző együttese a dublini összecsapás során végig hatékonyan védekezett, a 80. percben pedig megszerezte a vezetést: a 68. percben csereként beállt Kosznovszky Márk egy jó kiugratás után a kilépő kapus lábai között a hálóba gurította a labdát.

A csoport másik szombati mérkőzésén:

kedd:
Izland-Magyarország, Dublin (Whitehall Stadium) 13.00
Portugália-Oroszország, Dublin (UCD Bowl) 16.00

péntek:

Az UEFA oldalán itt egy rövid videó is megtekinthető a meccsről, a videóból az is kiderül, hogy az UEFA-nak fogalma sincs arról, milyen a magyar zászló.

Harmadik lett a Világkupában a magyar válogatott

0

A női szinkronúszók csapatversenyének kombinációs számában sikerült ezt az eredményt elérni a szlovákiai Világkupa-állomáson.

A szlovákiai Samorinban rendezték meg a szinkronúszó világkupa-sorozat negyedik állomását. A magyar csapat az előző három állomáson nem indult, most viszont igen: egyéniben Kiss Szofi 5., Rényi Luca pedig 8. lett.

A csapatversenyben még jobb eredményt sikerült viszont elérni: a szabadprogramban ötödik, a kombinációs számban viszont az ukránok és a fehéroroszok mögött

harmadik lett a fiatalokból álló magyar csapat.

A világkupa-sorozatot idén indította el a FINA, a Nemzetközi Úszószövetség. A következő állomása a jövő hétvégén, Budapesten lesz, és ahogy Iker Bernadett, a magyar szövetség elnöke nemrég a Független Hírügynökségnek elmondta, ez a sportág magyarországi népszerűsítése szempontjából is nagyon fontos.

Mostanra már az is biztos, hogy

itt lesz Budapesten a világ egyik legjobbja,

az olimpiai és tizenháromszoros világbajnok orosz Szvetlana Kolesznyicsenko is.

Nem ez lesz az egyetlen rangos szinkronúszó verseny az idén Budapesten, júliusban itt rendezik a junior világbajnokságot is.

Újabb megalázó vereséget szenvedett a magyar válogatott

0

Az Andorra elleni vereség után Luxemburg is legyőzte Magyarországot, a csütörtök esti barátságos meccs eredménye 2-1 lett a házigazdáknak.

Lovrencsics Gergő kiállítása miatt az 53. perctől tíz emberrel játszott a magyar válogatott, de ez sem lehet magyarázat arra, hogy ismét egy, a világranglista alapján sokkal gyengébb csapattól kapott ki Magyarország.

A magyar csapat története során először nem tudta legyőzni Luxemburgot,

a korábbi tíz találkozó Magyarország győzelmével ért véget.

A hazaiak 15. percben szerezték meg a vezetést, de nem sokkal később a válogatottba több mint egy év után visszatért Nikolics Nemanja egyenlített. A második félidőben Luxemburg Marvin Martins révén, a 85. percben szerezte meg a győztes gólt.

A válogatottat a felkészülési mérkőzésen Bernd Storck távozása miatt Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány irányította, aki így vereséggel kezdte pályafutását a csapat élén.

A válogatott idei utolsó mérkőzésén, jövő hét kedden Costa Ricát fogadja a Groupama Arénában.

Andorrát még túlélte: távozott Bernd Storck

0

Bernd Storck és a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) közös megegyezéssel szerződést bontott, így a német szakember a szövetségi kapitányi és a sportigazgatói posztról is távozott.

Sipos Jenő szóvivő közölte, az elnökség kedden felkérte Csányi Sándor elnököt, hogy tárgyaljon a szövetségi kapitányi jelöltekkel. Hozzátette, az is elképzelhető, hogy a magyar válogatottat a novemberi két barátságos mérkőzésen ideiglenes szakvezető irányítja Luxemburgban, majd hazai pályán a vb-résztvevő Costa Rica ellen.

A német szakembert 2015. július 20-án nevezték ki szövetségi kapitánynak,

miután a Hertha BSC nem engedte elődjének, Dárdai Pálnak, hogy folytassa szakvezetői munkáját a nemzeti együttesnél. Storck már márciustól a magyar szövetség alkalmazásában állt sportigazgatóként, és ő vezette az U20-as válogatottat az új-zélandi világbajnokságon.

Storck szövetségi kapitányi megbízatása eleinte az Európa-bajnoki selejtezősorozatból hátralévő négy mérkőzésre szólt. Ezeken a találkozókon öt pontot szerzett a csapat, amely így a harmadik, pótselejtezőt érő helyen zárt, ezáltal Storck szerződése automatikusan meghosszabbodott a Norvégia elleni párharcig.

A skandináv együttest kettős győzelemmel múlta felül az Eb-részvételért a Storck-csapat.

A német szakember megállapodását egy nappal később meghosszabbították a nyári kontinensviadal végéig, majd márciusban újabb szerződést írt alá 2018. június 30-áig.

Az 54 éves tréner legnagyobb sikere a 2016-os Európa-bajnoki szereplés volt. A magyarok az ő irányításával 2-0-ra legyőzték Ausztriát, az izlandi csapattal 1-1-es, a későbbi Európa-bajnok portugállal pedig 3-3-as döntetlent játszottak, így csoportelsőként jutottak a nyolcaddöntőbe. A 16 között aztán jött a 4-0-ás vereség Belgiumtól, de így is az év csapata lett Magyarországon a labdarúgó-válogatott a sportújságírók szavazata alapján.

A tavaly őszi világbajnoki selejtező-mérkőzések már nem sikerültek jól, a magyarok gól nélküli döntetlent játszottak Feröer-szigeteken, majd hazai pályán 3-2-re alulmaradtak Svájccal szemben.

De az igazi mélyrepülés ezután kezdődött:

amíg Storckkal az első 17 meccsén összesen négy vereséget szenvedett a válogatott, ezután sorozatban négy találkozón kikapott, ráadásul egyetlen gólt sem szerzett. A novemberi barátságos találkozón a svédek 2-0-ra, márciusban a portugálok vb-selejtezőn 3-0-ra, júniusban az oroszok barátságos meccsen szintén 3-0-ra győztek, és ezt követte a magyar futball történetének talán legkínosabb kudarca, amikor Andorra 1-0-ra nyert vb-selejtezőn.

A pireneusi miniállamban elszenvedett vereség után Storck kapott egy második esélyt, így befejezhette a világbajnoki selejtezősorozatot. Végül 10 meccsen 13 pontot gyűjtött a válogatott, amivel ugyan – az előző három kvalifikációs sorozathoz hasonlóan – harmadik helyen végzett a csoportban, de a megszerezhető 30 pontnak csupán a 43 százalékát gyűjtötte be, ami az 1986-os legutóbbi vb-részvétel óta lezajlott nyolc világbajnoki selejtezősorozatból a harmadik legrosszabb.

Kilátástalan játékkal, nehezen sikerült Feröert verni

0

Gyenge első félidő után a másodikban is csak szenvedett a magyar válogatott a Feröer-szigetek ellen, de végül Böde szerencsés góljával sikerült nyerni. A közönség többször is hangosan tüntetett a csapat ellen.

MTI Fotó: Illyés Tibor

Már a meccs előtt lehetett tudni, hogy a döntetlen is elég a harmadik helyhez a csoportban, de ahhoz viszont minimum négygólos győzelem kell, hogy az induló Nemzetek Ligájában a magyar válogatott a B-csoportba kerüljön.

A magyar csapat a Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Szabó János – Stieber, Pátkai, Nagy Ádám, Dzsudzsák – Ugrai, Eppel összeállításban kezdett. A feröeriek pedig így: Nielsen – Jonsson, Baldvinsson, Gregersen, Tór Naes – Vatnhamar, Sörensen, Benjaminsen, Edmundsson – Joensen, Faerö.

A meccs elején a szurkolók nagy része 10 percig csendben volt, talán így akarták jelezni elégedetlenségüket a Svájc elleni sima vereség miatt. Támadgattak a magyarok, de komoly helyzet nélkül, az első védést azonban Gulácsinak kellett bemutatnia.

Fél óra után jöttek magyar helyzetek: ebből Eppel fejelt egy szöglet után, majd Dzsudzsák szabadrúgását kellett védenie a feröeri kapusnak.

A közönség elégedetlen volt,

ébresztőt kezdtek skandálni, és a gyenge teljesítményt egy jelzővel is szóvá tették, majd a volt szövetségi kapitányt, Dárdai Pált kezdték éltetni, az Auf Wiedersehen pedig kétség kívül Bernd Storcknak szólt.

A meccs meglehetősen unalmas volt:

a magyar csapat ötlettelenül próbált támadni, az egyetlen újítás az volt, hogy Dzsudzsák és Stieber helyet cserélt, de a feröeri védelem könnyedén állta útját a kísérleteknek. Ugrai volt talán a legaktívabb, ő azért egyszer eltalálta az oldalhálót – ez kapott egy kisebb tapsot. A szünetre viszont füttykoncert kísérte a magyar csapatot.

A félidőben Eppel helyére Böde állt – játékban, kreativitásban ezzel nem nagyon erősödött a magyar csapat. Viszont aktívabban kezdett, de csak veszélytelen beadásokig jutott.

Bő tíz perc után aztán Dzsudzsák lőhetett 20 méterről, de nem találta el a kaput. Utána Fiola amúgy nagyon gyenge beadását elvétették a védők, de Böde sem találta el a labdát.

Kicsit felélénkült a magyarok játéka,

Stieber lövését a kapusnak kellett védenie. Cserélt mindkét csapat: Benjaminsen helyett Hansson jött, Stieber helyére pedig Nagy Dániel.

A kisebb lendület megint eltűnt: főleg Bödét próbálták a többiek ívelésekkel megtalálni, de nem nagyon jártak sikerrel. Aztán váratlanul Kádár adott egy 50 méteres, nagyszerű labdát Ugrainak, aki azonban kicsit hosszan vette át, így a védők tisztáztak.

Jött az újabb feröeri csere: Bartalsstovu állt Sörensen helyére. Megint Ugrai került helyzetbe, jó cselek után, de beleléptek a lövésébe.

A közönség egyre fásultabb lett, azt azonban füttyel vegyes nevetés fogadta, amikor Fiola 10 másodpercen belül kétszer is ugyanolyan rosszul adta be a labdát. Sőt, a feröeriek passzolgatásánál

gúnyosan ollézni kezdtek a nézők.

Ez mintha jel lett volna a vendégeknek: a frissen beállt Bartalsstovu 17 méterről lőtt, centikkel fölé. Válaszul a másik oldalon Böde fejelt egy szöglet után, de nem volt elég pontos, védett a kapus.

A közönség egyre hangosabban tüntetett, de aztán a sokadik szögletnek a 81. percben meglett az eredménye:

az ide-oda pattogó labda Bödéről valahogy a kapuba került.

A feröeriek azonban jelezték, hogy nincs még vége a meccsnek, két veszélyes beadásuk is volt. Faero helyett beállt Olsen, Ugrai helyett pedig Sallai. Más már nem nagyon történt a meccsen, Bödének lehetett volna még ziccere, de nagyon lassú volt.

A lefújás pillanatában hatalmas füttykoncert tört ki.

A magyar csapat a csoport harmadik helyén zárt, messze elmaradva az első kettőtől, Portugáliától és Svájctól.

Bernd Storck optimista a svájci vereség után

0

Bernd Storck szövetségi kapitány optimistán tekint a magyar válogatott utolsó, keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyen a Feröer-szigetek ellen játszunk majd.

A szövetségi kaptiány hétfő esti sajtótájékoztatóján elmondta, bízik benne, hogy a válogatott újra olyan futballt tud bemutatni hazai pályán, mint egy hónappal ezelőtt a lettek és a portugálok ellen.

„Én és a csapat is tudjuk, hogy képesek vagyunk a jó teljesítményre, nem vehetik el tőlünk a harmadik helyet”

– mondta Storck arra utalva, hogy a magyarok egypontos előnnyel várják a találkozót a feröeriekkel szemben, akik már most történetük legjobb szereplését könyvelhetik el.

A szövetségi kapitány a svájci, 5-2-re elveszített meccsről azt mondta, hogy sok tervük volt, ezek azonban az első két, szerencsétlen körülmények között kapott gól miatt szertefoszlottak. Megpróbálják a pozitívumokat kiemelni, például azt, hogy a svájciak mindössze öt gólt kaptak a kvalifikáció során, abból négyet a magyarok szereztek.

Bernd Storck szövetség kapitány és a válogatott már a feröeriek elleni meccsre készül. MTI Fotó: Illyés Tibor

Storck az MTI beszámolója szerint a meccs elveszítésének okai helyett inkább a pozitívumokkal akart foglalkozni, illetve már a jövőről beszélt. „Érkezésemmel elkezdtünk egy közös munkát, amelyet folytatni akarunk.

Két éve reformokat vezettünk be a magyar labdarúgásba, az elnökkel együtt úgy gondoljuk, jó úton haladunk”

– mondta. Hozzátette, hogy ezek a reformok lassan eredményeket is hoznak. Szerinte meg kell nézni az utánpótlás-válogatottak közelmúltbeli eredményeit, még ha ott is becsúszik egy-egy olyan rosszul sikerült mérkőzés, mint múlt csütörtökön az U21-es csapat olaszoktól elszenvedett 6-2-es vereség.

Arról is beszélt, hogy a tavalyi Európa-bajnokságot megelőzően hosszan együtt készülhetett a kerettel, az újabb jó szerepléshez viszont elengedhetetlen, hogy a játékosok folyamatosan nemzetközi szinten játszanak, a magyar klubok gyenge kupaszereplése miatt azonban erre nincs lehetőségük. Szerinte ezért stagnál a válogatott teljesítménye.

A csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs sokkal kevésbé volt optimista sajtótájékoztatón. „A szombati meccset annyival zárnám le, hogy az 5-2-es vereség megérintette az egész csapatot. Minden szurkolónak köszönjük, aki kijött és kiváló hangulatot teremtett” – mondta Dzsudzsák, aki eltiltása miatt nem lépett pályára a bázeli találkozón. Arról is beszélt, hogy

„nagyon messze” vannak az első két helyezettől.

A magyar válogatott kedden 20.45-től játszik a feröeriekkel, s amennyiben nem kap ki, akkor a csoport harmadik helyén végez.

A magyar válogatott kezdőcsapata az MTI szerint:
Gulácsi Péter – Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Stierber Zoltán, Nagy Ádám, Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs – Varga Roland, Ugrai Roland

Simán kiütötték a svájciak a magyar válogatottat

0

Különösebben meg se kellett erőltetnie magát a svájci válogatottnak, a kapura a meccs nagy részében veszélytelen magyarok védelmi hibáit kihasználva könnyen nyerték a vb-selejtezőt, 4-0 után sikerült csak szépíteni. A svájciak azt is megengedhették maguknak, hogy több sztárjukat pihentessék. A két csapat nem volt egy súlycsoportban.

Az már gyakorlatilag a sorsolás pillanatában eldőlt, hogy a magyar válogatott nem fog kijutni a vb-re, és ez az előző forduló és a portugálok elleni vereség után matematikailag is biztossá vált. De

van még tétje a hátralevő meccseknek:

egyrészt a jövőre induló Nemzetek Ligája-sorozat csoportbeosztása, másrészt a majdani Eb-selejtezők kiemelési sorrendje miatt.

A selejtezőcsoportot százszázalékos teljesítménnyel vezető hazaiak a Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Moubandje – Xhaka, Freuler – Shaqiri, Frei, Zuber – Seferovic csapattal kezdtek, de a kispadon is olyan sztárok ültek, mint például a milanos Ricardo Rodriguez.

A magyaroknál a legjobb játékosok közül Dzsudzsák eltiltás, Szalai sérülés, Nikolics pedig saját döntés (illetve a korábban elmaradt meghívók) miatt hiányzott. Így a kezdőcsapat ez lett: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Pátkai, Elek – Varga, Nagy Á., Lovrencsics – Ugrai. Vagyis a diósgyőriek újonca, Ugrai Roland lett a kezdő csatár.

Két veszélytelen Shaqiri-lövéssel kezdődött a meccs. A svájciak támadtak, a magyar csapat láthatólag kontrákra rendezkedett be, de komoly helyzet az első negyedórában egyik kapunál sem volt.

A 18. percben aztán

Gulácsi hibázott óriásit: egy hazaadás után elcsúszott, Granit Xhaka pedig elvette a labdát

és az üres kapuba gurított: 1-0.

Két perccel később jött a második svájci gól:

Fabian Frei lövése megpattant a becsúszó Bese lábán,

Gulácsi tehetetlen volt: 2-0.

A gól után a hangosbemondónak kellett figyelmeztetni a magyar szurkolókat, hogy sportszerűen drukkoljanak, és ne rángassák a kerítést.

Továbbra is támadásban maradtak a svájciak, egy beadás után a kapu torkából kellett a védőknek tisztázni, majd megvolt az első kicsit veszélyes magyar lövés: Varga próbálkozása egy védőről pattant fölé. A szögletet Ugrai veszélyesen csúsztatta meg, de tisztáztak a védők.

Bese közben megsérült,

ráléptek a vádlijára, hordágyon vitték el – a svájci közönség sportszerű vastapsától kísérve. Lang állt a helyére, de még 10-en voltak a magyarok, amikor Gulácsi nagyot védett Shaqiri lövésénél.

A 35. percben megszületett az első sárga lap: a bíró úgy ítélte meg, a labdáért harcolva Ugrai odaütött Schärnek (azt viszont nem vette észre, hogy nem sokkal korábban Lang lekönyökölte Shaqirit, így a magyar védő megúszta, hogy első megmozdulására lapot kapjon). A meccs amúgy sportszerű volt, kevés szabálytalansággal.

A 39. percben jött az újabb óriási svájci helyzet: Shaqiri beadását Seferovic négy méterről rúgta mellé.

Négy perccel később aztán már nem hibáztak: a magyar védők nem tudtak felszabadítani, többen is hibáztak, Shaqiri passzát pedig

Steven Zuber elrúgta a kapus mellett,

nagyon pontosan a bal alsó sarokba: 3-0.

Alig egy perccel később Elek letarolta Xhakát, ő is kapott egy sárga lapot. A félidő végén még Varga szabadrúgását védte Sommer.

A második félidő veszélytelen Elek-lövéssel indult – és egy újabb svájci góllal:

Zuber távoli lövésébe Gulácsi csak beleütni tudott,

és, bár védhető lett volna, a labda a kapuba esett: 4-0.

Két perccel később megint könnyedén mentek át a magyar védelmen, de az előrekeveredő Schär Gulácsiba lőtte a labdát. Sorra jöttek a svájci helyzetek, Frei kapásból lőtt fölé. Storck cserélt: a Puskás Akadémia játékosa, Márkvárt jött be Elek helyett.

Közben megint a magyar szurkolókat kellett figyelmeztetni, ezúttal arra, hogy ne használjanak petárdákat és rakétákat.

Egy szöglet után aztán az 57. percben váratlanul jött a magyar szépítés: már Kádár csúsztatását bravúrral védte Sommer, de a kipattanót

Guzmics Richárd félfordulatból a kapuba lőtte,

legalább a becsületgól sikerült, 4-1.

Cseréltek a svájciak is: Seferovic helyett jött Embolo. Kicsit leült a meccs, de azért Shaqiri veszélyes elfutása után Gulácsinak kellett védenie. A magyar csapat kihasználta harmadik cseréjét: Varga helyett jött Sallai. A svájciaknál Frei helyére jött Zakaria, aki egyből kapura is lőtt, de méterekkel mellé.

Aztán váratlanul jött egy nagy magyar helyzet: Sallai jól ment el a baloldalon, a beadása is pontos, Lovrencsics azonban

néhány méterről az üresen tátongó kapu helyett

a hosszú kapufánál lévő kapushoz fejelte (vagy inkább vállalta) a labdát. Válaszul a másik oldalon Embolo fejelt, Gulácsi védett, majd egy perccel később ugyanez a jelenet megismétlődött.

Az újabb helyzet aztán már nem maradt ki, a 83. percben egy beadás után a kipattanó Shaqiri elé került, aki továbbpasszolta,

Stephan Lichtsteiner pedig kilőtte a hosszú sarkot,

Gulácsinak esélye nem volt védeni: 5-1.

A gól után megint a magyar szurkolókat kellett figyelmeztetni – az MLSZ valószínűleg újabb büntetésre számíthat miattuk.

Freuler helyett még beállt Derdiyok, egy szöglet után pedig Moubandje távoli lövését kellett Gulácsinak védenie.Gól viszont a másik oldalon született a 89. percben: Nagy Ádám élesen középre lőtte a labdát, Sommer hibázott, beleütött, a meccset végigküzdő

Ugrai Roland pedig átfejelte a kapus fölött a labdát,

szép mozdulat volt: 5-2.

Ezzel gyakorlatilag vége is lett a meccsnek, a bíró nem hosszabbított. A magyarok utolsó meccse kedden lesz, a Feröer-szigetek ellen, Budapesten.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.