Bidzina Ivanisvili, a Grúz Álom párt alapító elnöke irányítja Georgiát, ahol vasárnap beiktatják az új államfőt, Miheil Kavelisvilit, az egykori futballistát, aki az oroszbarát mozgalom támogatásával megnyerte a választást.
A korábbi államfő, Salome Zurabisvili nem hajlandó lemondani mondván az orosz titkosszolgálat manipulálta a választásokat Georgiában, mely 2008-ban két tartományát elveszítette az orosz-grúz háborúban. 2008-ban egységes magyar küldöttség utazott Tbiliszibe, hogy támogatásáról biztosítsa az agresszió áldozatává vált kis országot. A delegációt Göncz Kinga külügyminiszter vezette, a Fideszt Semjén Zsolt jelenlegi miniszterelnök-helyettes képviselte.
Most viszont Orbán Viktor miniszterelnök azonnal Georgiába utazott, hogy támogatásáról biztosítsa a Putyin barát erőket. Orbán szerint a Nyugat próbálta meg manipulálni a választásokat, de érvényesült “a nép akarata Georgiában.”
Miért szavaztak oly sokan az oroszbarát Ivanisvilire, akit most feketelistára tettek Washingtonban? Mert Georgiában gazdasági konjunktúra van – jelentős részben azért, mert az oroszok így kerülik ki a nyugati embargót. Ivanisvili, aki Mészáros Lőrincnél is gazdagabb – milliárdos dollárban is- megvásárolta a szavazatokat a szegény országban, mely Európába igyekszik, de az életszínvonal alig magasabb mint a szovjet időkben.
Az államfői posztnak azért van különösen nagy jelentősége, mert a hadseregnek ő a főparancsnoka. A jelenlegi államfő korábban francia diplomata volt, és a NATO illetve az Európai Unió irányában kívánta vezetni az országot, ezt viszont Putyin minden eszközzel igyekszik akadályozni.
Orbán Sztálin nevében munkára kész…
A magyar miniszterelnök az Európai Unió soros elnökeként biztosította támogatásáról a Putyinbarát rendszert Georgiában. A kis ország megpróbált kiválni az orosz birodalomból a cári rendszer összeomlása után, de a grúz Sztálin irányításával a bolsevikok újra Moszkva uralma alá hajtották a stratégiai fontosságú térséget. Sztálin ezerszám gyilkolta le a grúz elitet, hogy stabilizálja a bolsevik hatalmat. Az állambiztonság azóta is kulcsszerepet játszik Georgiában, amelynek kommunista vezére, Eduard Sevardnadze a KGB soraiból emelkedett ki, míg a Szovjetunió utolsó időszakában külügyminiszterként részt vett azokon a tárgyalásokon, melyeken Gorbacsov feladta Moszkva gyarmatbirodalmát.
A Szovjetunió bukása 1991 óta Georgia nyugatbarát politikát folytatott, a hadsereget az amerikaiak képezték ki. A nyugatbarát politika azonban nem hozott látványos gazdasági eredményeket, az életszínvonal stagnált, és ezt használta ki Putyin, aki bizalmi emberét, Ivanisvilit ültette a grúzok nyakába.
Bidzina Ivanisvili a KGB megbízásából játszotta ki a Cocom szankciókat, melyekkel a Nyugat akadályozni kívánta a Szovjetunió technológiai fejlődését. Ebből vált dollár milliárdossá, és ezért akarja az Andropov által kitalált hibrid rendszert megvalósítani Georgiában. A zsidó Andropov a grúz Berija kései utóda volt az állambiztonság élén a Szovjetunióban, ahol a nagyorosz nacionalista elnyomást gyakran az asszimilált kisebbség hajtotta végre: Sztálin, Kaganovics, Berija, Andropov stb…
A KGB-ből került ki a kései Szovjetunió vezető gárdája, amely a hibrid rendszert másutt is alkalmazni kívánja. Ezen az alapon köthetett paktumot 2009-ben Szentpéterváron Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin. Simicska Lajos és Nyerges Zsolt ugyanebben az évben az FSZB székházában, a Ljubankán tisztázta az együttműködés gyakorlati részleteit. Ezért tartott attól Simicska Lajos az Orbánnal való szakítás után, hogy az FSZB polóniummal végez vele is mint Alekszandr Litvinyenko ezredessel, az orosz titkosszolgálat híres árulójával Londonban.
Mindenki fél
Alijev azeri elnök, aki épp Szentpétervárra tartott, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal, gyorsan visszafordította repülőgépét Bakuba arra a hírre, hogy orosz rakéta találat ért egy azeri polgári repülőgépet. Valószínűleg az orosz légvédelem tévedéséről volt szó, de Ilham Alijev éppúgy a KGB-ben nevelkedett mint Vlagyimir Putyin vagyis az első gondolata a merénylet lehetett.
Alijev elnök édesapja, Heydar, a KGB főnöke volt Bakuban majd pedig a helyi kommunista párt első embere. Ebben a minőségében hatalmas verseny folyt közte és Sevardnadze grúz vezér között: ki tudja jobban dicsőíteni az agyhalott Leonyid Iljics Brezsnyevet a kommunista párt kongresszusán. A Szovjetunió bukása után Alijev váltott, és átállt az USA oldalára. Személyesen a CIA későbbi igazgatónője beszélte rá a fordulatra a stratégiai helyen fekvő kis ország vezetőjét, aki végül egy amerikai katonai kórházban végezte mozgalmas életét.
Fia, Ilham Alijev azóta nagy barátja Orbán Viktornak, hogy megvásárolta tőle a baltás gyilkost, azt az azeri katonatisztet, aki álmában végzett örmény iskola társával egy NATO tanfolyamon Magyarországon.
Mit kapott cserében Orbán Viktor? Máig rejtély, de az olajban és földgázban gazdag kis állam nagy vezére azóta is szívesen látott vendég a Karmelita kolostorban. Nemrég felröppent az az ötlet, hogy mivel Ukrajna leállítja az orosz földgáz tranzitját január elsejétől, ezért át lehetne azt címkézni azerire, és így mindenki jól járhatna. Zelenszkij elnök is bizonyíthatja elszántságát, de közben megkaphatja a tranzit díjat, amely igencsak jól jön a lyukas államkasszának. Magyarország, Szlovákia és Ausztria pedig továbbra is hozzájutna az orosz földgázhoz miközben Lengyelország, az Európai Unió következő soros elnöke fogadkozik: mindent megtesz azért, hogy megszűnjön az uniós földgáz és olajimport Oroszországból.