127 milliárd forintos lenyúlás – miniszterelnöki engedéllyel

0
487
Facebook

Kecskemét Neumann János egyeteme 127 milliárd forintot fektetett be Optima kötvényekbe, melyek a Nemzeti Bank alapítványi cégének tulajdonát képezték, és a pénzt hiába várják vissza hiszen időközben a nemzetközi ingatlanvállalkozással foglalkozó Optima  képtelen azt visszafizetni. A döntéshozók között ott találjuk Matolcsy György rokonát, Kecskemét város polgármesterét.

A KecsUP helyi portál cikksorozatban tárta fel a kínos ügyet, melynek szálai a hatalom legfelső köréig terjednek. Az Állami Számvevőszék márciusban tette közzé jelentését bár az érintettek mindent megtettek azért, hogy ezt megakadályozzák. Csakhogy Orbán Viktor már régen döntött arról, hogy Matolcsynak mennie kell a Nemzeti Bankból, az utód, Varga Mihály pedig villámgyorsan elrendelte a vizsgálatot.

A kecskeméti Neumann János egyetem Jövőkép és stratégia elnevezésű programja 2021 szeptemberében készült el, és ebben szerepelt egy 25 milliárd forintos technológiai és innovációs park és egy 75 milliárdos új lakónegyed az egykori szovjet laktanya helyén. A magyar állam ezért 100 milliárd forintot utalt át az egyetem számlájára. A kuratórium korábban már 5 illetve 22 milliárd forint értékben vásárolt Optima kötvényeket, és a 100 milliárdot is villámgyorsan megszavazták.

Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét városának polgármester asszonya, a kuratórium tagja úgy szavazta meg a 100 milliárd forintos kötvény vásárlást, hogy egyetlen kérdést sem tett föl! Miért tett volna? Az Optima az MNB alapítvány tulajdonát képezte, és a bankelnök akkoriban nem volt más mint a jeles rokon, Matolcsy György.

A 100 milliárd forintot pedig Orbán Viktor utalta ki Kecskemétnek. A magyar állam összesen 144 milliárd forintot utalt át a Neumann János egyetemnek, és ebből 127 milliárdért vásároltak Optima kötvényt, amelyért egyelőre senki sem ad egy centet sem.

Orbán találta ki a nagy lenyúlást

A permanens pénzhiányban levő Orbán Viktornak feltűnt, hogy a Magyar Nemzeti Bank nagy nyereségre tehet szert, ha leértékeli a forintot, mert ily módon a deviza tartalék forintban egyre többet ér.

2010 előtt ilyenkor a Nemzeti Bank befizette a többletet az államkincstárba. A leleményes Orbán Viktor úgy döntött: a közpénz elveszítheti ilyen jellegét, és magánpénz formáját öltheti. Bár az Alkotmánybíróság és Brüsszel is megállapította, hogy ez jogi nonszensz, de Orbán és Matolcsy létrehozták az alapítványi hálózatot, amelynek értéke mára már meghaladja az 500 milliárd forintot. Most nagy szükség lenne erre a pénzre, mert a Nemzeti Bank óriási deficitet halmozott fel Matolcsy utolsó éveiben. Ezt a pénzt a költségvetésnek kellene kigazdálkodnia, amely nyilvánvalóan képtelen erre. Ezért a Brüsszellel állandóan hadakozó Orbán haladékot kért és kapott. Az adósság ettől függetlenül fennáll.

- Hirdetés -

Miért adott utasítást Orbán Viktor a Számvevőszéknek az MNB alapítványok ügyének vizsgálatára? Egyrészt Brüsszel előtt igazolnia kellett, hogy utánanéz a nagy deficitnek. Másrészt

Orbánnak jelenleg óriási a bűnbak igénye: valakit felelőssé kell tennie azért  hogy már negyedik éve nincsen számottevő gazdasági növekedés, az infláció viszont magas: Magyarország az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb államává vált.

Jelenleg Ukrajna elnöke, Volodimir Zelenszkij, a brüsszeli bizottság elnökasszonya, Ursula von der Leyen és az Európai Néppárt frakcióvezetője, Manfred Weber tölti be a bűnbak szerepet, de ez szánalmasan kevés. A Soros György elleni kampány idején lehetett építeni az antiszemita hagyományokra, és ezt sunyi módon Rogán Antal propagandája meg is tette. A propaganda miniszter azonban nem tehet csodát: nincs ember, aki elhinné, hogy a magyar gazdaság gyenge teljesítményéért Ukrajna elnöke, a brüsszeli bizottság elnökasszonya és az Európai Néppárt frakcióvezetője a felelős.

Matolcsy György erre a bűnbak szerepre sokkal alkalmasabb lenne. Meg is indult ellene a kampány: Matolcsy Ádám ügyeit a kormánypárti sajtó is tálalni kezdte. A papa, Matolcsy György füstölgött: ”Ráhel, az a kurva, felnyomta a fiamat az apjánál!” Ilyen mondatért mások feje a porba hullott volna Orbán Viktor rendszerében, de Matolcsy “érdemei elismerése mellett” távozott a Nemzeti Bankból. Senki sem gyanúsítja őt semmivel. Miért nem? Minden bizonnyal tudtára adta Orbán Viktornak, hogy nem kívánja eljátszani Rajk László szerepét,  nem hajlandó egyedül vállalni a bűnbak szerepet: egy perben rávallana Orbán Viktorra! Ez végképp nem hiányzik a miniszterelnöknek, akinek jövő tavasszal a választók elé kell állnia: vajon hogy szavaznak ezekután Kecskeméten?

Az Európai Központi Bank Frankfurtban ugyancsak kíváncsi az MNB helyzetére: mi lenne, ha kiderülne, hogy a magyar miniszterelnök és a jegybank elnöke együtt lopott el több mint egymilliárd eurót?!

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .