Soros György egy hónapja jelentette be, hogy átadja a 32 milliárd dolláros Open Society alapítvány irányítását fiának. A 37 éves Alex Soros markánsabban akar politikai ügyeket támogatni mint 92 éves édesapja, aki 1984-ben hozta létre az alapítványt, mely annak idején a fiatal Orbán Viktort tanulmányaihoz is hozzájárult.
Az Open Society – Nyílt társadalom – alapítvány 800 munkatársának 40%-át küldi el Alex Soros, aki az alapítvány igazgatójával együtt közös nyilatkozatban tudatta a világgal, hogy “komoly változásokat akar végrehajtani a következő hónapokban.”
Mit jelent ez a gyakorlatban?
“Gyorsabb és hatékonyabb globális hálózatot akarunk! Eredményesebben akarunk küzdeni azokkal az irányzatokkal szemben, amelyek fenyegetik a nyílt és szabad társadalmat.”
Hogy akarják ezt elérni?
“Stratégiai opportunizmust hirdetünk. Vagyis türelmi tőkét gyűjtünk és azt gondoljuk, hogy ez egyben megfelel a taktikai céloknak is. Mindemellett az Open Society alapítvány továbbra is kiáll az alapvető értékek mellett: demokrácia, emberi jogok, klíma igazságosság és harc az egyenlőtlenségek ellen.”
Soros György összesen 32 milliárd dollárt adott az Open Society alapítványnak, amely fő céljának a szabadság eszméjének terjesztését tűzte ki a vasfüggöny mögött. Az alapítvány elsősorban Soros György hazájában volt nagy befolyással a politikai életre a nyolcvanas – kilencvenes években. Orbán Viktor és a Fidesz több vezetője is haszonélvezője volt a Soros alapítvány támogatásának amíg a liberális eszméket hirdették.
Akkoriban Orbán Viktor még a Liberális Internacionálé egyik alelnöke volt.
Orbán fokozatosan átváltott az illiberális irányzatra, Soros György állandó támadások célpontjává vált a nemzeti együttműködés rendszeresen. Orbán kiutálta a CEU-t Budapestről, ahonnan a közép-európai egyetem lefontosabb része Bécsbe költözött. Orbán Viktor úgy kommentálta az őrségváltást a Soros birodalom élén mint a Keresztapa című film hatalom átadási jeleneteit a maffia élén.
Valójában azonban Orbán Viktor attól tart, hogy Alex Soros apjánál aktívabban támogat keményebb fellépést a magyar miniszterelnök ellen vagyis felteszi a kérdést a nemzeti együttműködés rendszerének vezetőihez:
megér-e nektek 27 milliárd eurót Orbán Viktor?!
A jelenlegi brüsszeli bizottság ennyit tart vissza, és nem is akarja kifizetni amíg a magyar miniszterelnököt Orbán Viktornak hívják.
Az Open Society 19 milliárd dollárt költött különböző ösztöndíjakra és támogatásokra. A Bloomberg emlékeztet arra, hogy az Open Society tulajdonában van a Soros család részvény pakettjének java, de sok pénz elment az alkalmazottak végkielégítésére.
2021-ben az Open Society 72 millió dollárt költött az alkalmazottak fizetésére és 40 millió dollárt a prémiumokra illetve a nyugdíj pénztári befizetésekre.
Mit akar Alex Soros?
Az ifjabb Soros korábban elmondta a Wall Street Journalnak: egyetért azzal, hogy édesapja a woke mozgalmakat támogatja, de szélesíteni akarja a kört például azzal, hogy nagyobb figyelmet szentel az abortusz jogának vagy a nemi egyenlőtlenség elleni harcnak.
Ezért Alex Soros 125 millió dollárt akar szánni arra, hogy támogassa olyan ügyészek és más igazságszolgáltatási személyek megválasztását az Egyesült Államokban, akik ezeket az ügyeket támogatják, és ily módon csökkenteni lehet a börtönbüntetések számát és idejét, és aktívabban lehet harcolni a faji és nemi előítéletek ellen.
Alex Soros nagy pénzzel szándékozik támogatni a demokraták 2024-es választási kampányát, hogy megakadályozza Trump visszatérését a Fehér Házba.
“Minthogy a másik oldal is ezt csinálja, nekünk is pénzt kell tennünk a politikába”
– hangsúlyozta Alex Soros. Aki korábban playboy szerepet játszott, de most igyekszik politikacsinálóvá válni – írja a Daily Mail, amely képeket közöl az ifjabb Soros találkozóiról Barack Obamával, aki nyolc évig volt az USA elnöke, és Nancy Pelosival, aki nemrég még a képviselőház elnöki tisztét töltötte be Washingtonban. Alex Soros a Fehér Házat 14-szer látogatta meg azóta, hogy ott Trumpot Biden elnök váltotta 2021-ben.
Donald Trump gyakran vádolja azzal Soros Györgyöt, hogy Manhattan ügyészét, aki bíróság elé citálta az USA ex elnökét, korábban a magyar származású dollár milliárdos pénzelte. Szerinte Soros György alapítványa egymillió dollárral támogatta az ügyész választási kampányát.
Soros György ügyvédje viszont azt hangsúlyozza, hogy az Open Society alapítója sohasem találkozott az ügyésszel és sohasem támogatta annak választási kampányát. Az egymillió dollárt egy alapítványnak adta, amely támogatta ugyan az ügyész megválasztását, de nem Soros György pénzéből, mert azt más célra szánta a liberális milliárdos.