Miért lőtték le a nyílt utcán Fenyő János média vállalkozót?

0
974
MTI

Gyárfás Tamás, akit hétéves börtönbüntetésre ítéltek felbujtóként most úgy nyilatkozott Friderikusz Sándornak, hogy ő kibékült Fenyő Jánossal egy évvel annak halála előtt tehát semmi oka nem lett volna a gyilkosság megszervezésére.

Azt viszont megemlítette: korábban olyan parázs vita alakult ki közte és Fenyő János között, hogy egészen Horn Gyula miniszterelnökig elértek a hullámok. A vita tárgya a Naptévé volt, melyet Fenyő János szeretett volna megszerezni, de végülis Gyárfás Tamásnak sikerült megvédenie azt.

Valójában tehát média vitáról volt szó egy politikailag igencsak érzékeny időpontban hiszen 1998-ban választások következtek, melyeket azután elveszített a baloldali-liberális kormány noha Horn Gyula győzelemre számított. A média jelentősége nagyon nagy volt hiszen a televíziók privatizációja akkoriban zajlott, és ebben Horn Gyula szocialista miniszterelnök az SZDSZ ellen döntött: az egyik televíziós csatornát nem nekik adta bár Baló György már össze is állította csapatát, Mark Palmer az USA ex nagykövete pedig a háttérből irányított.

Horn az RTL német televíziós hálózatnak adta, amely teljesen felkészületlen volt az indulásra. Ezzel az amerikai vonallal szemben a német mellett döntött, és ezt elismeréssel fogadta még Csurka István is, aki a Magyar Fórumban üdvözölte a liberálisok vereségét ebben a furcsa média háborúban.

Fenyő János az amerikai vonal embere volt

Gyárfás Tamás azt mesélte Friderikusz Sándornak, hogy Los Angelesben ismerkedett meg Bodnár György vállalkozóval, akinek a pénzéből megindította médiacézár karrierjét. Fenyő János karrierje is innen indult, mert a magyar titkosszolgálat beépült a helyi “magyar maffiába.”

- Hirdetés -

Miért? Kettős céllal: 1990 előtt fontos feladata volt a magyar titkosszolgálatnak a COCOM listákon szereplő tiltott termékek beszerzése a Varsói Szerződés tagállamai számára. A NATO a Cocom listán tartotta számon azokat a termékeket, melyeket tilos volt eladni a Szovjetuniónak és szövetségeseinek. A másik feladata a magyar titkosszolgálatnak az volt, hogy előkészítse a rendszerváltást a Los Angelesből Magyarországra érkező pénzek segítségével. Így vált médiacézárrá Fenyő János. Gyárfás Tamás pontosan ezt a kifejezést használta Fenyőre, akit 44 éves korában gyilkoltak meg a Margit utcában. A bérgyilkos, Rohács Szlovákiából érkezett, ahol a Meciar kormányzat idején a titkosszolgálat szorosan együttműködik a maffiákkal – például akkor amikor elrabolták Kovac államfő fiát.

Milyen szerepe volt a magyar titkosszolgálatnak a zűrzavaros ügyben? Minden bizonnyal legalábbis tudhattak róla hiszen Juszt László, a magyar közszolgálati televízió kiváló rendőrségi kapcsolatokkal rendelkező riportere pillanatok alatt a helyszínen termett, és onnan közvetítette az eseményeket. Ez előzetes információk nélkül aligha lett volna lehetséges.

A 76 éves Gyárfás Tamás börtönbe megy

Hétéves börtönbüntetést kapott mint felbujtó. Öt év és három hónap múlva szabadulhat, ha jó magaviseletet tanúsít. Friderikusznak elmesélte, hogy Tasnádi Pétert, a nyugdíjas gengszter vezért kérdezte arról, hogy milyen a börtön?

Tasnádi korábban úgy nyilatkozott, hogy Gyárfás három út között választhat: bevonul a börtönbe, Dubajba menekül, mert onnan nincsen kiadatás vagy pedig öngyilkos lesz. Friderikusz kérdésére válaszolva Gyárfás Tamás úgy nyilatkozott: ártatlannak tartja magát, bevonul a börtönbe. Egyidejűleg megbízta dr. Bárándy Péter egykori igazságügyi minisztert, sztár ügyvédet, hogy próbáljon meg jogorvoslatot találni a jogerős hétéves börtönbüntetés ellen. Közben pedig Gyárfás fegyelmezetten hallgat a valóságos háttérről: a politika és a titkosszolgálat valamint a bűnözők együttműködéséről.  Ezért ma sem tudjuk, hogy ki és miért ölette meg Fenyő Jánost, a 44 éves média vállalkozót a nyílt utcán 1998-ban?!…

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .