Míg nem is olyan régen, csupán néhány évtizeddel ezelőtt, az emberek ferde szemmel, gyanakvóan és sokszor félve néztek a tetováltakra, akiket – az akkori sztereotípia szerint – bűnözőknek, de legalábbis gyanús alakoknak, jó esetben „csak” tengerészeknek néztek. Ma már megszokott dolog még a tetőtől talpig kivarrt férfi, sőt, akár nő is, már az a ritka, ha egy fiatalon nincs tetkó. Eltávolítani pedig nehéz ezeket.
Pedig milyen kínos lehet, amikor a régi szerelme neve virít valakinek a karján, amivel új – és persze más nevű – kedvesét öleli éppen. Nos, nem feltétlenül ilyen motivációból, de azért viszonylag sokan megpróbálkoznak a tetkó eltávolításával.
S láss csodát! Volt olyan pihent agyú a fejlett világban, akinek az eszébe jutott ebből is nemzetközi rangsort készíteni. A Nemzetközi plasztikai sebészek társasága (International Society of Plastic Surgeons) tette hozzá a vonatkozó adatokat, amelyekből a statistia.com rajzolt látványos grafikont.
Amelyből kiderül, hogy a vizsgált évben Indiában (ahol az évezredes testfestészet hagyományaiból a modern korban divatos tetkózás lett) volt a legnagyobb igény a tetoválások eltávolítására: 2016-ban közel 29 ezer alkalommal hajtottak végre ilyet plasztikai sebészek (az illegális és házi praktikákkal folytatott hasonló tevékenységre nincs adat). Persze, könnyű a világ második legnépesebb országában első helyezést elérni ezen a téren!
Japán sincs messze lemaradva, bár a lakosság számát illetően igen. Érdekes módon a harmadik helyre az Egyesült Államok jött fel, míg Európát Olaszország képviseli, a negyedik helyen.