Sok magyar cím is szerepel abban a névjegyzékben, amelyet 17 újság oknyomozói szereztek meg – írja a Washington Post, mely maga is tagja ennek a csapatnak. Nekik különösen érdekükben állt a feltárás, mert az ő publicistájuk volt az a szaúdi újságíró, akit Pegasus figyelt egy darabig, majd Isztambulban Szaúd Arábia főkonzulátusán megfojtottak és feldaraboltak – Mohamed bin Szalman trónörökös parancsára.
Érthető, hogy a Washington Post vizsgálatot vár Magyarországon is, ahol a 444 kiderítette: Orbán főtanácsadója vehette meg a kémprogramot Izraelben. Czukor Józsefet Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök is fogadta. Viszonzásul azután Orbán Viktor is fogadta Benjamin Netanjahu nemzetbiztonsági főtanácsadóját Budapesten. Orbánt Netanjahu segítette hozzá ahhoz, hogy találkozhasson Donald Trumppal a Fehér Házban.
Czukor József főtanácsadó 2018 februárjában járt Izraelben, és a magyar ellenzékiek lehallgatása 2018-ban kezdődött meg a Pegasus szoftverrel. Czukor Józsefet ezt követően hamarosan kinevezték a hírszerzés élére, ahova régi motorosként érkezett.
Egy magyar főkém karrierje
Hol máshol kezdődhet egy magyar hírszerzői pályafutása a szocialista Magyarországon mint a Dzerzsinszkij akadémián Moszkvában? A Cseka alapítójáról elnevezett akadémia a polgári titkosszolgálat eljövendő hőseit képezte, akik azután hazájukba hazatérve nem feledkeztek meg a Szovjetunió érdekeiről sem.
1986-ban kezdte meg külszolgálati karrierjét Bécsben, ami akkoriban a kémek paradicsoma volt. 1988-ban folytatta Németországban.
A rendszerváltás után is visszatért Németországba, ahonnan hazatérve Medgyessy Péter miniszterelnök kinevezte az Információs Hivatal élére 2002-ben. Ezt követően Szlovéniában volt nagykövet. 2010 után az Orbán kormány Berlinbe küldte – immár nagykövetként. Kiváló kapcsolatot épített ki a német titkosszolgálat vezetőivel. Nagy szerepe volt abban, hogy Merkel kancellár igen elnézően ítélte meg Orbán Viktor pávatáncát, és fokozatos szembekerülését Brüsszellel. Czukor Józsefet itthon külpolitikai főtanácsadó poszt várta. Ebben a minőségében tárgyalt Izraelben is. Majd hamarosan újra az Információs Hivatal főnöke lett. Nem túlságosan sokáig. Nagykövetté nevezték ki Svájcban, amely két szempontból is fontos a magyar miniszterelnöknek.
Egyrészt, mert a Berni Unió, a nyugati világ hírszerzési főnökeinek „klubja” itt működik. Itt első kézből lehet fontos információkhoz jutni arról, hogy mit akar valójában az USA Európában?!
Kurz kancellár például innen értesült, hogy veszélyben Ausztria tagsága, mert akkori koalíciós partnere, a Szabadságpárt túl jó kapcsolatot ápol Putyin elnökkel. Kurz gyorsan meg is szabadult kínos partnerétől, melyet nagyban elősegített az Ibiza botrány.
A másik ok, ami miatt Svájc oly fontos Orbán Viktornak az az, hogy Zug kantonban van bejegyezve az az orosz-magyar földgáz kereskedelmi cég, amelyen keresztül Putyin pénzeli európai barátait. Czukor József tehát mindig mindenütt ott van, ahol Orbán Viktornak nagyon fontos a megbízható ember. Dehát mennyire lehet valaki megbízható, aki a Dzerzsinszkij akadémián végzett Moszkvában?!…