Kezdőlap Címkék Kim Dzsng un

Címke: Kim Dzsng un

Koronavírus: Észak Korea kihagyja az olimpiát

Az első állam, mely hivatalosan jelezte, hogy nem vesz részt a tokiói olimpián a Covid-19 világjárvány miatt – írja az AP hírügynökség. Phenjanban állítólag már március végén meghozta az erről szóló döntést Kim Dzsong un elnök.

A mindenható diktátor állítólag maga is átesett a vírus megbetegedésen, de hivatalosan erről soha semmit sem közöltek. Észak Koreában hivatalosan nincs járvány, de szigorú intézkedések vannak ellene.

Tokió 2021

Az olimpiát tavalyról halasztotta el a Nemzetközi Olimpiai Bizottság, amely fogadkozik: idén mindenképp megrendezik azt. A japán szervezők ugyanakkor közölték: külföldi nézők nem vehetnek részt az olimpián.

Észak Korea döntésével kapcsolatban Tokióban úgy reagáltak, hogy még nem kaptak hivatalos értesítést.

Koreai-japán kapcsolatok

Mindkét Koreában erős ellenszenv tapasztalható Japánnal szemben, mely 1910 és 1945 között gyarmatként kezelte a koreai félsziget népét. A férfiakat munkaszolgálatra vitték Japánba, a nőket pedig bordélyházba hurcolták, ahol japán katonák rendelkezésére kellett állniuk.

Emiatt Kim Dzsong un-nak nem eshetett nehezére a lemondás.

Amikor korábban Dél Koreában rendeztek téli olimpiát, akkor Kim Dzsong un megragadta az alkalmat. Húgát küldte Dél Koreába ebből az alkalomból. Ő volt az Észak Koreában 1945 óta uralkodó Kim dinasztia első tagja, aki Dél Korea földjére lépett.

Észak Korea 5000 tonna vegyi fegyverrel rendelkezik

Az amerikai hírszerzés jelentését a New York Post ismerteti hozzátéve, hogy a világon csak két másik államnak van nagyobb vegyi fegyver készlete. A nemzetközi szerződések tiltják a vegyi fegyverek kifejlesztését, de ennek ellenére nagyon sok állam él ezzel a lehetőséggel.

A három katonai szuperhatalom: az USA, Oroszország és Kína sem mond le erről bár hivatalosan ezt cáfolják nem mond le vegyi fegyver készletéről.

60 atombombája van Észak Koreának

Legalábbis az amerikai hírszerzés szerint. Nemrég maguk az észak koreaiak közölték: immár olyan miniatürizált atom fegyverrel rendelkeznek, melyet el lehet helyezni egy ballisztikus rakéta robbanófejében. Kim Dzsong un szerint rendelkeznek olyan ballisztikus rakétákkal is, melyekkel el tudják érni az USA nyugati partját. Ebben az amerikai szakértők kételkednek, de mindenképp szeretnék leállítani Észak Korea nukleáris és rakéta programját. Ezért is tárgyalt Trump elnök Kim Dzsong un-nal. A tárgyalások egyelőre eredménytelenek, mert az USA szerint csakis azután lehet megszüntetni a szankciókat Észak Korea ellen, hogy nemzetközi megfigyelők igazolják: valóban felszámolta atomfegyvereit és ballisztikus rakétáit. Észak Korea szerint viszont párhuzamosan kellene haladnia a két folyamatnak: a fegyverzetek leszerelésének és a gazdasági szankciók visszavonásának.

Éhezés Észak Koreában

A nemzeti jövedelem több mint 80%-át fordítja katonai célokra a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszer, ahol újra felütötte a fejét az éhezés. Emiatt minden családnak be kell szolgáltatnia a kutyáit, hogy húsukból enyhíteni lehessen az éhezés problémáját.

A láthatatlan diktátor készültséget rendelt el

A diktátor a halál helyett a riadókészültséget választotta. Ez a módszer esetleg hatásos lehet a koronavírus ellen is, más gyógymód nemigen lehet a világtól elzárkózott országban. Még szóba jöhet a vírus jelenlétének tagadása, kérdés mekkora a temetői kapacitás az országban. A diktátor túlsúlyos és majdhogynem láthatatlan.

20 napos szünet után ismét felbukkant Kim Dzsong un. A duci diktátor ezúttal magasrangú katonai vezetők előtt ismertette elképzeléseit. Készültséget  rendelt el, mert „ellenséges erők fenyegetnek”! Kim Dzsong un nem részletezte, hogy kire vagy mire gondol, de valószínűleg az USA-t vette célba. A két állam között megszűntek a tárgyalások a nukleáris leszerelésről pedig Trump elnökkel ebben állapodtak meg. Az amerikai elnöknek a koronavírus válság kellős közepén a kisebb gondja is nagyobb annál minthogy találkozzon Kim Dzsong un-nal. Aki viszont nem kis gondokkal küzdhet.

Az állambiztonság vezetői is részt vettek az értekezleten

Ebből megfigyelők arra következtetnek, hogy gondok lehetnek a 24 milliós országban, ahol évtizedek óta feláldozzák az életszínvonalat a nukleáris fegyverkezés oltárán. Ráadásul a koronavírus válság is pusztíthat az országban bár ezt hivatalosan cáfolják. Az állambiztonsági szolgálat vaskézzel irányítja a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszert, melyet a Kim dinasztia vezet immár több mint hetven éve.

A duci diktátor egészsége kulcskérdés

Kim Dzsong un még fiatal, de túlsúlyos. A hírek szerint keringési zavarai vannak éppúgy mint apjának és nagyapjának. Az elmúlt időszakban ritkán jelenik meg a nyilvánosság előtt. Emiatt találgatások indultak meg egészségi állapotát illetően. Szóba került, hogy megkaphatta a koronavírust.

A hatalmi piramisban jelenleg Kim Dzsong un pótolhatatlan. Csakis húga vehetné át a helyét, de őt aligha fogadná el a tisztikar mint első számú vezetőt. A diktátor fia 10 év körül lehet. Ezért utódlásra még nem alkalmas. A világ első kommunista dinasztiájának ezért létfontosságú, hogy életben tartsák Kim Dzsong un-t, aki egyre inkább a láthatatlan diktátor szerepét játssza Észak Koreában.

A diktátor húga visszatért

Kim Jo Dzsong azt követően esett ki a pixisből, hogy bátyja őt tette felelőssé azért, mert nem sikerült megállapodni Donald Trumppal. A diktátor szerint Kim Jo Dzsong rosszul kommunikálta az eseményt pedig ő a propaganda legfőbb felelőse Észak Koreában. Büntetésképp a háttérbe került a diktátor húga, aki most ismét színre lépett és újra átvette a propaganda irányítását a világtól elzárkózó nemzeti kommunista államban.

Vírus nincs, de harcolnak ellene

Észak Koreában hivatalosan semmilyen korona vírus fertőzés sincs, de a valóságban  sokan már életüket veszítették a járványban, mely a hadsereget és a rendőrséget sem kíméli meg. Kínához hasonlóan Észak Koreában is szigorú kijárási tilalom van a fertőzés sújtotta helyeken. A karantént engedély nélkül elhagyók súlyos büntetésre számíthatnak: 10 év kényszermunka a minimum, de nem ritka a halálbüntetés sem.

A korona vírus járvány második fordulójától tartanak Észak Koreában, mert a szomszédos Észak Kínában megjelent a Covid-19 vírus, melyet Oroszországból hoztak be a hazatérő kínaiak. Vuhan, a járvány korábbi centruma messze volt Észak Koreától, de Hejlungcsiang tartomány közel van. Az Amur folyóról elnevezett kínai tartomány több száz fertőzést jelentett. Észak Korea egészségügyi hálózata egyáltalán nincsen felkészülve az ilyen nagy járványokra.

Ebben a helyzetben kell a diktátor húgának lelkesítenie a 24 milliós lakosságot, mely a méregdrága fegyverkezési programok miatt amúgy is nagyon rosszul él, és amelyet most a korona vírus járvány második hulláma fenyeget Észak Koreában.

Mégsem ölette meg nagynénjét  a duci diktátor

Megjelent a nyilvánosság előtt Észak Korea diktátorának nagynénje, akinek férje egykor Kim Dzsong un mentora volt, de hamarosan az áldozatává vált. 2013-ban Jang Szong Thaeket kivégezték egy állítólagos puccskísérlet tervezése miatt.

Ő a rendszert alapító Kim Ir Szen által kiválasztott férje volt Kim Kyong Huj-nak. Ebben a minőségben azt a megbízást kapta, hogy készítse fel a trónörököst az uralkodásra. A duci diktátor Svájcban nevelkedett, ezért hazatérése után újra meg kellett ismerkednie Észak Korea nemzeti kommunista rendszerével. Amely permanens válságban volt amiatt, mert a jelenlegi diktátor apja az ország gazdaságát teljes mértékben alárendelte a katonai fejlesztési terveknek. Észak Korea atomfegyvert és ballisztikus rakétákat fejlesztett miközben a lakosság jelentős része éhezett!

A mentor a kínaiak modelljét javasolta a duci diktátornak

Kim Dzsong un másképp döntött. Folytatta apja fegyverkezési politikáját, mert így akarta tárgyalóasztalhoz kényszeríti az amerikai elnököt. Mentorát ezért likvidálta 2013-ban. Elterjedt a hír: családjával is végeztek! Észak Koreában szokás a családot is megbüntetni, ha a családfőt eléri a nemezis. Csakhogy a mentor neje Kim Ir Szen lánya vagyis királyi vér. Ezenkívül önmagában nem jelent veszélyt a hatalomra. Nem úgy mint a duci diktátor féltestvére, akit Kim Dzsong un parancsára meggyilkoltak Malaysia fővárosának repülőterén.

Csak két szék választotta el férje gyilkosától

Koncerten vett részt a királyi család és az észak-koreai vezérkar. A meggyilkolt mentor özvegye két székkel ült csak unokaöccse mellett vagyis teljes mértékben rehabilitálták. Természetesen olyan közel soha sem kerülhet a hatalomhoz mint a diktátor húga, aki a propaganda irányítója és olykor diplomáciai feladatokat is teljesít. A királyi család így felmutathatta egységét Észak Korea 25 milliós népe előtt, mely több mint 70 éve vegetál a Kim dinasztia meglehetősen szörnyű uralma alatt.

Kim Dzsong un Szulejmani tábornok sorsára juthat?

A Fehér Ház terrorista listáján Irán után Észak Korea következik – nyilatkozta a CNN hírtelevíziónak Adam Mount szakértő, aki szerint Kim Dzsong un komolyan megijedhetett akkor amikor az USA drónokkal kilőtte az iráni tábornokot.

Trump elnök az akciót azzal indokolta meg, hogy Kaszim Szulejmani tábornok terrorista volt. Mindez emlékeztet arra, hogy az ifjabb Bush elnök a Gonosz tengelyről beszélt szeptember 11 után. Három államot említett mint a terrorizmus bástyáját: Irakot, Iránt és Észak Koreát. Nem sokkal később az amerikaiak lerohanták Irakot. Elkapták Szaddám Huszeint, akit felakasztottak.

A jelenlegi diktátor papája, Kim Dzsong il erre hivatkozva gyorsította fel atom és rakéta fejlesztési programját – tartós nyomorúságra ítélve Észak Koreát.

Csúcstalálkozó helyett fegyverkezési verseny?

Trump és Kim Dzsong un Szingapúrban megegyezett abban, hogyha Észak Korea lemond nukleáris és rakéta programjáról, akkor az USA visszavonja a szankciókat a nemzeti kommunista rendszerrel szemben. Kim Dzsong un azt követően állt rá a találkozóra, hogy hírül vette: az amerikaiak elküldték Dél Koreába a haditengerészet híres Seal kommandósait, akik 2011 tavaszán kinyírták Oszama bin Ladent, a világ első számú terroristáját Pakisztánban.

Szingapúr után a második csúcstalálkozó Hanoiban kudarcba fulladt. A harmadik, melyet a két Korea határán tartottak úgyszintén. Az ok: az amerikaiak csak azután akarják feloldani a szankciókat, hogy Észak Korea leszerelte atomfegyvereit és ballisztikus rakétáit. Észak Korea viszont párhuzamosan akarja végrehajtani a leszerelést és a szankciók feloldását. Kim Dzsong un az év végéig adott haladékot Trump elnöknek. Minthogy megállapodni nem sikerült , ezért Észak Korea ifjú diktátora újra fenyegetőzni kezdett. Folytatják az atom programot és a ballisztikus rakéták fejlesztését. Elérhetjük az USA területét nukleáris fegyverekkel- hangsúlyozta Kim Dzsong un.

Ennél jóval kevesebbért vadászták le az amerikaiak Kaszim Szulejmani tábornokot, aki a Közel Keleten volt fontos katonai vezető, de közvetlenül nem fenyegette az Egyesült Államokat.

Észak Korea folytatja – üzent Kim Dzsong Un az USA-nak

Az USA „gengszter módjára követelőzik” – közölte Észak Korea diktátora, aki az év végéig adott határidőt Donald Trumpnak arra, hogy újrakezdjék a tárgyalásokat. Kim Dzsong Un abban bízott, hogy a választási kampány során Trumpnak szüksége lesz egy látványos diplomáciai sikerre, és ezért létrejöhet egy újabb csúcstalálkozó.

Eddig két ilyen csúcstalálkozó volt: az egyik Szingapúrban, a másik Hanoiban. Az elsőn titkos megállapodás született, melynek lényege állítólag az volt, hogy Észak Korea feladja nukleáris és rakéta programját cserében pedig az USA megszünteti a szankciókat, melyek a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszert fojtogatják. Mindkét fél azzal vádolta a másikat, hogy nem teljesíti ígéretét. Ezért a második csúcstalálkozó kudarcba fulladt Hanoiban.

Kim Dzsong Un-ban nem szabad megbízni – mondják tábornokai Trumpnak

A Pentagon szerint Észak Korea kijátssza az egyezséget: mindenképp ragaszkodik a nukleáris fegyverekhez és olyan ballisztikus rakétákat fejleszt ki, melyekkel elérheti az Egyesült Államokat is. Ebben számíthat Peking és Moszkva csendes támogatására is.

Az amerikai hírszerzés szerint Észak Korea gazdasága az összeomlás szélén áll: vidéken újra éhség tombol. Emiatt Észak Korea nem lesz képes folytatni fegyverkezési programját.

Kim Dzsongun fenyegetőzik

Megállapodás híján Észak Korea diktátora újra azzal fenyegeti az Egyesült Államokat, hogy rakétáival el tudja érni az USA egyes részeit. Ezeket a rakétákat már el tudják látni miniatürizált nukleáris robbanó fejekkel, melyek óriási károkat okozhatnak, ha célba érnek.

Űrhadviselés

Az orosz hírszerzés információi szerint az amerikaiak épp azért kezdtek új csillagháborús programba, hogy elhárítsák egy ilyen támadás veszélyét. Trump új haderőnemet hozott létre, mely az űrből indíthatna rakétákat a kijelölt célpontokra. Ezek szolgálhatnák az USA rakétavédelmét az olyan feltételezett támadásokkal szemben, melyekkel Kim Dzsong Un most újra megfenyegette Amerikát.

Rakéta szakértő az új vezérkari főnök Észak Koreában

A világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszer új rövid illetve közepes hatótávolságú rakétákat fejleszt ki, de ezeket tüzérségi fegyvereknek nevezi, hogy kijátssza az ENSZ határozatát, mely tiltja ezt Észak Korea számára. Az elmúlt időszakban több ilyen rakéta kísérletet is végrehajtottak Észak Koreában, és ezek aggodalmat váltottak ki Dél Koreában. A kísérleteknél, melyeken részt vett Kim Dzsong un is, mellette mindig Pak Dzsongcson tábornok volt látható. Ő eddigi a tüzérség parancsnoka volt. Most kinevezték a vezérkar főnökévé.

Nem veszélytelen poszt ez Észak Koreában: az első számú katonák közül többen a kivégző osztag előtt végezték, mert „elárulták a vezért”. A fiatal Kim Dzsong un állandóan tisztogatást folytat a tisztikarban, ahol a nála jóval idősebb főtisztek állandó bizonytalanságban élnek. Épp ez a diktátor célja, aki ily módon akarja biztosítani a hadsereg feltétlen lojalitását.

Trump elnök nemrég néhány percre átlépte a fegyverszüneti vonalat a két Korea határán. Felerősödött a remény, hogy hamarosan sor kerül újabb csúcstalálkozóra. Ehelyett USA – dél-koreai hadgyakorlatot tartanak, melyet Északon egy invázió előkészületeinek tekintenek. Azért is fejlesztik ki ezeket a taktikai rakéta fegyvereket, hogy megállítsanak egy ilyen esetleges támadást. Ha ezeket a taktikai rakétákat nukleáris robbanófejjel látják el, akkor azok beláthatatlan pusztítást okozhatnának a sűrűn lakott koreai félszigeten. Épp ezért ösztönzik tárgyalásokra Trumpot a dél-koreaiak. Az amerikai elnöknek jól jönne egy diplomáciai siker a választási kampány kellős közepén, de a tábornokai Washingtonban arra figyelmeztetik, hogy Észak Korea nem megbízható partner. Nem teljesíti az ígéreteit, és nem szereli le nukleáris és rakéta fegyverzetét. Erre Phenjanban azt válaszolják, hogy csakis akkor kerülhet sor a nukleáris fegyverzet megsemmisítésére, ha az USA párhuzamosan megszünteti azokat a büntető szankciókat, melyek fojtogatják Észak Korea amúgy is elmaradott gazdaságát.

Egy szimbolikus látogatás elé

0

Észak Korea megsértette a Biztonsági Tanács határozatát – mondta Bolton, Trump nemzetbiztonsági tanácsadója hetekkel azután vádolta meg Észak-Koreát, hogy Kim Dzsong un elnök megszemlélt egy ballisztikus rakétakísérletet. Rövid hatótávolságú rakétáról volt szó – Észak-Korea szerint csakis a hosszú hatótávolságú rakétákra vonatkozik a tilalom. John Bolton szerint viszont a rövid hatótávolságúakra is kiterjed az ENSZ BT tilalma.

Bolton időzítése nem véletlen, mert Trump elnök négynapos látogatást tesz Japánban. Ahol aggodalommal figyelik Észak-Korea rakéta kísérleteit, hiszen jóval közelebb vannak a koreai félszigethez mint az Egyesült Államok.

Trump szimbolikus látogatása Japánban

200 éve nem volt ilyen jelentős esemény Japánban – büszkélkedett az USA elnöke, aki az első külföldi államfő, akit az új japán császár elsőként díszvendégként fogad. A japánok jól tudják: az Egyesült Államok elnöke mérhetetlenül hiú ember, ezért igyekeznek hangsúlyozni, hogy rendkívüli mértékben elismerik emberi és vezetői nagyságát. A császári fogadáson túl Trump részt vesz egy szumó mérkőzésen is – méghozzá karosszékben, miközben a többi néző a szőnyeg szélén üldögél mint évszázadok óta mindig.

Az amerikai elnök látogatást tesz egy japán repülőgép anyahajón is, melyet átalakítottak annak érdekében, hogy fogadni tudja az F 35-ös vadászgépeket.

A második világháború óta az USA garantálja Japán biztonságát, de Trump arra buzdítja a távol-keleti szigetország vezetőit, hogy vállaljanak az eddiginél nagyobb szerepet a védelem megszervezésében. Trump ezen a címen jóval több amerikai fegyvert akar eladni Japánnak mint elődei. Az elnök a fegyver lobbi  legfőbb támogatói közé tartozik az Egyesült Államokban.

Trump a farmerek érdekeit is képviselni akarja Japánban: szóját és más mezőgazdasági árut kíván eladni.

Az amerikai farmerek ugyanis bajban vannak a Kína elleni kereskedelmi háború miatt kiszorulónak az 1,4 milliárdos kínai piacról. Trump számára a japán látogatás arra is alkalom, hogy megfricskázza Kínát, amely évszázados vetélytársa Japánnak.

Abe Sinzo japán miniszterelnökkel Trump együtt golfozik majd vasárnap. Megvitatják a koreai helyzetet is, mely rendkívüli mértékben érdekli Japánt. Abe Sinzo miniszterelnök is csúcstalálkozót ajánlott Kim Dzsong un-nak. Trump legutóbbi találkozása a duci diktátorral kudarcba fulladt Hanoiban.

Az USA elnöke számára a japán látogatás azért is fontos, mert Trump gőzerővel készülődik a jövő évi elnökválasztásra.

Ennek érdekében diplomáciai sikereket kell felmutatnia, és ezekből nincsen túlságosan sok, mert az USA elnöke sok ország vezetőivel összekülönbözött amióta a Fehér Házban üldögél.

Gengszternek nevezte Trump embereit Észak Korea külügyminiszter-helyettese

0

Észak Korea felfüggesztheti a tárgyalásokat az Egyesült Államokkal – fenyegetőzött Phenjanban Choe Son Hui külügyminiszter-helyettes. Visszautalt a félbeszakadt csúcstalálkozóra Hanoiban, ahol „Mike Pompeo külügyminiszter és John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadó gengszterként viselkedett”.

Trump elnök megszakította a tárgyalásokat és hazautazott, de azt hangsúlyozta: a diplomáciai tárgyalások tovább folytatódnak. Most Észak Korea külügyminiszter-helyettese arra célzott, hogy hamarosan megszólal az ügyben Kim Dzsong un is.

Közben a nukleáris leszerelés ügye a holtponton van. Az Egyesült Államok nemhogy nem enyhített a szankciókon, de John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadó azzal fenyegetőzött, hogy még szigorúbb szankciók következhetnek, hogyha Észak Korea nem folytatja a nukleáris leszerelést. Észak Korea álláspontja az, hogy csakis akkor folytatja a leszerelést, hogyha az amerikaiak enyhítik a szankciókat, melyek fojtogatják a világtól elzárkózó nemzeti kommunista államot.

Pekingben Li Kocsiang miniszterelnök mindenkit nyugalomra intett és felajánlotta segítségét a párbeszéd folytatásához. Nem lehet megoldani a koreai helyzetet az egyik percről a másikra – hangsúlyozta Kína kormányfője a nyilvánvaló igazságot. Kína Észak Korea egyetlen igazi szövetségese. Kim Dzsong un mindkét Trump csúcstalálkozó előtt hosszasan konzultált Hszi Csinping kínai elnökkel. Jelenleg Kína és az USA viszonya sem a legjobb. Trump kereskedelmi háborút folytat Kína ellen, és senki sem látja a végét a két nagyhatalom birkózásának, melynek célja a vezető szerep a globális gazdaságban.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK