A nácik birodalmi méretű pogromot indítottak 86 évvel ezelőtt amikor Ausztria már az Anschluss következtében a Harmadik Birodalomhoz tartozott. Erről ezért Bécsben is megemlékeztek.
Az osztrák Izraelita hitközség vezetője, Oskar Deutsch előre megüzente a parlament új elnökének, a Szabadságpárthoz tartozó, Walter Rosenkranznak, hogy nemkívánatos személy a megemlékezésen. A Szabadságpárthoz tartozó politikus ugyanis évtizedek óta tagja a Libertas nevű öreg diák szövetségnek, amely már a tizenkilencedik század hetvenes éveiben kitiltotta tagjai közül a zsidókat. Az osztrák parlament elnökét ezért nem engedték be a megemlékezésre, és egyedül sem koszorúzhatott.
A Szabadságpárt szerezte a legtöbb szavazatot a választásokon, ezért Rosenkranzot megválasztotta elnökének a bécsi parlament. Ki sietett elsőként gratulálni? Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki a Patrióták szövetsége frakciót az Európai Parlamentben az osztrák Szabadságpárt és a cseh Ano vezetőjével együtt épp Bécsben jelentette be.
Az osztrák Szabadságpárt nem sietett sohasem elhatárolódni a náci múlttól, de a szociáldemokrata Kreisky kancellár ennek ellenére együtt kormányzott vele noha őt személyében is érintette a zsidó üldözés.
Orbán Viktor azért is vonzódik a Szabadságpárthoz, mert az nyíltan oroszbarát politikát folytat. Putyin orosz elnök annak idején táncolt a Szabadságpárt által delegált külügyminiszterasszony esküvőjén Ausztriában. A bukott miniszter jelenleg Oroszországban él Putyin kegydíjából.
Orbán – Netanjahu – Trump
A magyar miniszterelnök jó kapcsolatot épített ki Izrael kormányfőjével, akit vendégül is látott Budapesten. Netanjahu ajánlotta be Orbán Viktort Trumpnál, aki fogadta is a magyar kormányfőt a Fehér Házban 2019-ben. Ki a közös ellenfele a három politikusnak? Soros György, az amerikai demokraták egyik legfőbb támogatója. Soros Izraelben is a nyílt társadalmat és a demokráciát támogatja míg Netanjahu azokkal a szélsőjobboldali pártokkal működik együtt, melyek Nagy Izrael megteremtését tűzték ki célul az arabok elüldözésével illetve alárendelésével annak ellenére, hogy ennek a Nagy Izraelnek a területén már jelenleg is több arab él mint zsidó, és a demográfia nem a zsidóknak kedvez. A szélsőjobboldal Izraelben a zsidók faji felsőbbrendűségét hirdeti az arabok fölött, és ez kínosan emlékeztet a náci időkre a Harmadik Birodalomban, ahol a zsidók a holokauszt idején több mint hatmillió embert veszítettek el.