Újabb rekordok dőltek, fontos játékosok sérültek meg

0
924

Cam Newton az első irányító lett, aki elérte az 50 futott TD-t, a Houston Texans pedig soha nem ért még el annyi pontot, mint most. Az NFL negyedik játékhetének vasárnapi meccsein több meglepetés is született, kikapott például a címvédő New England Patriots. A Raiders irányítójának, Derek Carrnak a háta sérült meg, még nem tudni, mennyit kell kihagynia, ahogy Julio Jones-ról se tudni ezt, a Vikings kiváló újonca, Dalvin Cook viszont hosszú időre kidőlt. És persze folytatódott a Donald Trump elleni tiltakozássorozat is: sok csapat játékosai kart karba fonva álltak a himnusz alatt, de jónéhányan le is térdeltek.

Több csapat közleményt is kiadott, amelyben elítélte Donald Trump támadását az NFL ellen.

Trump a Twitteren azt követelte, hogy rúgják ki azokat a játékosokat, akik térdelnek a himnusz alatt.

A tiltakozásnak ez a formája a feketék elleni rendőri erőszak miatt kezdődött tavaly.

Most már olyan játékosok is voltak, akik a kezüket ökölbe szorítva emelték a levegőbe: ez a 60-70-es évek radikális szervezetének, a Fekete Párducoknak egyik szimbóluma volt. Mások pólókon üzentek Trumpnak.

A hét meccse: Denver Broncos – Oakland Raiders 16-10

A csoportrangadón mindkét csapat meglepő múlt heti vereség után lépett pályára. Hiába járunk még a szezon elején,

a rájátszás szempontjából nagyon fontos volt a meccs,

mert tartani kellene a lépést a Kansasszel. A Raidersből hiányzott az egyik legjobb elkapó, Michael Crabtree, viszont különleges párbajt vívott a két kiváló védő, Khalil Mack és Von Miller.

Az első negyedben a Broncos védői biztosan álltak a lábukon, folyamatosan megállították a Raiderst, és a támadók is jól haladtak. A.J. Derby tight end egykezes TD-elkapással szerzett vezetést:

10-ra vezetett a hazai csapat, a második negyedben azonban már a Raiders védelme is egyre keményebb lett. Aztán Derek Carr adott egy 64 yardos passzt Johnny Holtonnak, akinek ez volt az első TD-elkapása az NFL-ben:

A második félidő úgy kezdődött ahogy az első: a Broncos védői rendszeresen megállították a Raiders támadóit, Trevor Siemiannek pedig kétszer is sikerült mezőnygólig elvezetnie a csapatát.

A harmadik negyed végén aztán úgy tűnt, eldőlt a meccs:

előbb egy sack során megsérült Derek Carr, majd a Raiders sikertelen próbálkozott egy trükkös punttal, és a saját térfelükön elvesztették a labdát.

A védelem valamennyire jóvátette ezt a hibát, ráadásul a Broncos kihagyta a mezőnygólt. A negyedik második felében pedig éledezni kezdtek a vendégtámadók. E.J. Manuel jól pótolta Carrt, egymás után adta a jó passzokat, a touchdownt viszont remek védekezéssel megakadályozta a Broncos, maradt a mezőnygól.

A Raiders védők megint megállították a hazaiakat, így volt egy esélyük megnyerni a meccset, Justin Simmons azonban ellopta Manuel passzát.

A védősztárok közül Mack két, Miller pedig egy sackkel zárt, de mindketten folyamatos veszélyt jelentettek az ellenfél irányítójára.

Miami Dolphins – New Orleans Saints 0-20

Nulla ponton maradt az elvileg hazai csapat a Londonban játszott meccsen. Az első negyedben ugyan nagyon közel jártak a pontszerzéshez, de Jay Cutler eladta a labdát:

Cutler amúgy is gyengén játszott, ráadásul a londoni születésű Jay Ajayit nem foglalkoztatták eléggé. A Saints viszont sikeresen rotálta a futóit, ezúttal az újonc Alvin Kamara volt közülük a legjobb, igaz, nem annyira futásai, mint inkább elkapásai miatt. Ez azt is jelenti, hogy

Adrian Peterson már csak a harmadik számú futó a csapatban.

Összesen négy yardig jutott, négy próbálkozásból.

Atlanta Falcons – Buffalo Bills 17-23

Az egyik nagy meglepetés, a szezon előtt több kulcsjátékosát elcserélő Bills az eddig veretlen Falcons otthonában tudott nyerni. Ráadásul a liga egyik legjobb elkapója,

Julio Jones az első félidőben megsérült,

ami súlyos csapás az Atlantának.

A Bills passz elleni védekezése továbbra is félelmetes, most kapták meg első passzolt TD-jüket, de emellé Matt Ryan kétszer is eladta a labdát, mindkétszer Mycah Hyde lopta el. Ryan ráadásul egy fumble-t is elvesztett, amit az újonc Tre’Davious White TD-re vitt vissza:

A végén ugyan a hazaiak közel jutottak a Bills endzone-jához és a győzelemhez, de nem sikerült bevinniük a labdát. A Bills így, óriási meglepetésre, vezeti a csoportját.

Baltimore Ravens – Pittsburgh Steelers 9-26

A mindig komoly indulatokkal, gyakran verekedésekkel tarkított csoportrangadón az első félidőben szinte a pályán sem volt a hazai csapat támadósora. A védelmük úgy, ahogy még tartotta magát, de ahogy fáradtak, a Steelers mezőnygólok után már TD-ket is szerzett.

A negyedik negyedben még lett volna esélye a Ravensnek felzárkózni, de

a ma is nagyon gyengén játszó Joe Flacco

kétszer is eladta a labdát. A komoly hátrány miatt ma amúgy sokat kellett passzolnia: 49-szer próbálkozott, miközben eddig az egész szezonban 69-szer.

A Steelers futója, LeVeon Bell 144 yardot és 2 TD-t futott, mellé 44 yardot el is kapott, de Ben Roethlisbergernek most se ment igazán, már sorozatban a 10. meccsen nem érte el a 300 yardot.

Cleveland Browns – Cincinnati Bengals 7-31

Egy újabb csoportrangadó, ahol ráadásul nyeretlen csapatok találkoztak. A Brownsból viszont hiányzott sérülés miatt a legjobb védő, Jamie Collins, Danny Shelton és a jövő lehetséges nagy sztárja, Myles Garrett is.

Ez meg is látszott a meccsen, az első két fordulóban gyengélkedő Bengals sorra érte el a touchdownokat:

Tyler Kroft az egyik közben fejre esett, de így is megtartotta a labdát:

Andy Dalton összesen négy TD-passzt adott, a Browns pedig minden téren gyenge volt, leginkább a futásokban: az 50 yardot sem érték el, de az elkapóknál is komoly gondok vannak.

Dallas Cowboys – Los Angeles Rams 30-35

A Dallas számított esélyesebbnek a meccs előtt, de nagyon sokan várták a két nagyszerű futó, Ezekiel Elliott és Todd Gurley párharcát is.

Mindketten jól játszottak: Gurley futásokkal és elkapásokkal karriercsúcsot jelentő 215 yardig jutott, egy hosszú TD-je is volt:

A másik oldalon Elliott közel 140 yardot és két TD-t hozott össze. Ez sem volt azonban elég, a Dallas hiába szerzett több TD-t, a védői ugyanis folyamatosan elengedték legalább mezőnygól-távolságig a Rams támadóit. Greg Zuerlein pedig mind a hét kísérletét berúgta.

Houston Texans – Tennessee Titans 57-14

A csoportrangadón a hazai csapat hamar elhúzott, már 21-0-ra vezettek, amikor a Titans irányítója, Marcus Mariota egymás után két TD-t is futott.

De a meccs sokkal inkább Deshaun Watsonról, a Texans újonc irányítójáról szólt, aki remekül mozgott, és igaz, hogy egyszer eladta a labdát, de

dobott négy TD-t passzt, egyet pedig futott is.

Ráadásul Mariota meg is sérült, előtte pedig kétszer eladta a labdát, de a helyére beállt Matt Cassell is ugyanúgy két interceptiont dobott, így nem volt esélye a Titansnek.

A Texans még soha nem ért még el ennyi pontot egy meccsen, mint most,

és a győzelmével a csoport esélyesévé lépett elő.

Minnesota Vikings – Detroit Lions 7-14

Ki lehet a csoportban a Green Bay Packers legnagyobb kihívója – ez volt a kérdés a meccs előtt. A Vikings továbbra is kezdőirányítója, Sam Bradford nélkül volt kénytelen kiállni.

A meccs a védelmekről szólt: a Lions irányítóját, Matthew Staffordot ötször is sackelték, a vendégek védői viszont három fumble-t is megszereztek, ami végül döntőnek bizonyult. A vereségnél is nagyobb baj a Vikingsnél, hogy

megsérült az újonc, eddig nagyszerűen játszó futó,

Dalvin Cook. Úgy néz ki, elszakadt a térdszalagja, ami azt jelentené, hogy vége a szezonjának.

New England Patriots – Carolina Panthers 30-33

Egy újabb meglepetés, kevesen várták, hogy az eddig gyengélkedő Panthers a címvédő otthonában tud nyerni. Cam Newton viszont két évvel ezelőtti önmagát idézte, igaz, hogy egyszer eladta a labdát, de emellé három touchdownt passzolt, egyet pedig maga futott. Ezzel

ő lett az első irányító, aki elérte az 50 futott TD-t:

A negyedik negyedben kiegyenlített a Patriots, de a vendégeknek még maradt idejük válaszolni, és az utolsó másodpercben egy mezőnygóllal meg is nyerték a meccset. A hazaiak védelme most is gyengélkedett: alig tudtak nyomást gyakorolni az irányítókra, sokszor nem is értették meg egymást a játékosok.

New York Jets – Jacksonville Jaguars 23-20

Miután a múlt héten a földbe gyalulták Londonban a Ravenst, mindenki arra volt kíváncsi, most melyik arcát mutatja a Jaguars. Végül a rosszabbikat láthatták a nézők. A Jets összesen 256 yardot futott, igaz, ennek nagy része összesen két játékból jött össze (az elsőnél csúnyán elaludták a védők):

Biztosan vezetett a negyedik negyedben a Jets, de jöttek az ő hibáik: előbb Myles Jack szerzett TD-t egy 82 yardos fumble-visszahordással:

Utána pedig Josh McCown a saját térfelén eladta a labdát, így sikerült a Jaguarsnak egy mezőnygóllal egyenlíteni, jöhetett a hosszabbítás. Ennek végén egy szabálytalanság miatt került mezőnygóltávolságba a Jets, és be is rúgták.

A Jaguarsnál megint a passzjáték nem ment, Blake Bortles mindössze 140 yardig jutott, 1-1 TD-t és interceptiont dobott – de a hosszabbításban nem rajta múlt, hogy Marquise Lee nem tudott elkapni egy olyan labdát, amivel ők kerültek volna mezőnygól-távolságba, amit berúgva nyerhettek volna.

Arizona Cardinals – San Francisco 49ers 18-15

Néhány héttel ezelőtt mindenképp a hazaiak számítottak volna esélyesnek, de David Johnson sérülése óta nem nagyon mennek a támadások. Ugyanez igaz a 49ersre is (csak ott még sérülés se kellett hozzá), és ez látszott is a meccsen. Mindkét irányító, Carson Palmer és Brian Hoyer is eladta egyszer a labdát, Palmert amúgy hatszor is sackelték.

Csak mezőnygólok születtek a rendes játékidőben,

ebből viszont 4-4 mindkét oldalon, így itt is jöhetett a hosszabbítás. Itt viszont a vendégeknek sikerült egy hosszú drive-ot vezetniük, Robbie Gould pedig berúgta ötödik mezőnygólját is. De hiába volt csak két és fél perc hátra, a 357 yardig jutó Palmer régi önmagát idézve végigvitte csapatát a pályán és Larry Fitzgerald touchdownjával megnyerték a meccset.

Los Angeles Chargers – Philadelphia Eagles 24-26

A vendégek kezdték jobban a meccset, a szezonban még nyeretlen hazaiak egy 75 yardos touchdownnal zárkóztak közelebb:

Sorra születtek a pontok, és volt több látványos játék is, mint például az összesen 136 yardig jutó LeGarrette Blount 68 yardos futása:

A negyedik negyedben Hunter Henry egykezes elkapásával két pontra zárkózott a Chargers:

Az Eagles azonban jól menedzselte az időt, és hiába volt hátra majdnem hét perc, már nem adta vissza a labdát. A Chargers-irányító Philip Rivers pedig hiába passzolt 347 yardot, ha futásokkal csak 58-ig jutottak.

Tampa Bay Buccaneers – New York Giants 25-23

Fordulatos meccset játszott a két csapat, előbb gyorsan elment két TD-vel a Buccaneers, az egyik után azonban kimaradt az extra pont. Aztán a Giants-irányító Eli Manning tőle szokatlan módon 14 yardos TD-t futott:

Mezőnygólváltás után szerzett újabb TD-t a Giants, és mivel ők berúgták az extra pontot, átvették a vezetést. A negyedik negyedben aztán ezt visszavették a hazaiak, ekkor kétpontos kísérlettel próbálkoztak extra pont helyett, de ez is kimaradt. A Giants is TD-vel válaszolt – és ők is kihagyták a kétpontos kísérletet.

Vagyis

egy mezőnygól is elég volt a hazaiaknak a győzelemhez,

és ezt sikerült is megszerezniük: Nick Folk, aki az extra pont mellett két mezőnygól-kísérletet is kihagyott, ezt az utolsó másodpercben berúgta. A Buccaneers irányítója, Jameis Winston végül összesen 332 yardig és 3 TD-ig jutott.

Seattle Seahawks – Indianapolis Colts 46-18

Nehezen indult a meccs a sokkal esélyesebbnek tartott hazaiaknak az Andrew Luckot még mindig nélkülöző Colts ellen, az első negyedben például safetyt érően sackelték Russell Wilsont. Később aztán Justin Coleman TD-re vitte vissza a Luckot helyettesítő Jacoby Brissett eladott labdáját, a Colts azonban két touchdownnal fordítani tudott.

A második félidőben viszont hengerelt a Seahawks, összesen öt TD-t értek el, ebből az egyiknél Bobby Wagner vitte vissza Brissett fumble-jét.

A Colts védői nem voltak ilyen sikeresek Wilson két eladott labdájánál, bár Malik Hooper interceptionje nagyon szép volt.

A Seahawks a továbbra is gyenge támadófala mellett leginkább azért aggódhat, mert az egyre jobbnak tűnű újonc futónak, Chris Carsonnak megsérült a bokája.

A Kansas City Chiefs hétfő éjjel fogadja a Washington Redskinst. A forduló első meccsén, az NFL legnagyobb történelemmel bíró rangadóján péntek éjjel a Green Bay Packers 35-14-re legyőzte a Chicago Bearst. Aaron Rodgers 4 TD-passzt adott, a chicagói Mike Glennon viszont összesen négyszer vesztette el a labdát. A meccs utóélete, hogy a Davante Adamst brutális kegyetlenséggel kiütő Bears-linebacker, Danny Trevathan kétmeccses eltiltást kapott.