Újabb kínai repülőjárat szünetel

0
1356
Nem búcsúztatják, csak felfüggesztik. Az első járatot köszöntötték. Forrás: bud.hu

Még egy kínai-budapesti légijárat fog egy ideig szünetelni, miközben néhánnyal tovább nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma. Kína ezres drónflottával fertőtlenítőt permetez, az oroszok kitoloncolják a beteg a külföldieket.

A közvetlen Sanghaj-Budapest járatot is felfüggesztette a Shanghai Airlines, a társaság Boeing 787-esei február 10. és március 31. között nem közlekednek az útvonalon – közölte a Budapest Airport. A légitársaság a múlt héten már törölte a hsziani és csengtui megállóval, szintén Sanghaj és Budapest között közlekedő járatát március végéig. Szombaton a Hainan Airlines is közölte, hogy február 7-e és március 28-a között nem repül Csungking és Budapest között.

A törlésekkel

már csak az Air China hetente háromszor közlekedő Peking-Minszk-Budapest-Peking járata maradt,

amellyel közvetlenül elérhető maradt Kína. A törlések előtt heti 11 járat repült a két ország között.

A Budapest Airport folyamatos kapcsolatban áll mind a közvetlen kínai járatokat üzemeltető, mind az átszállással kínai úticélt kínáló európai légitársaságokkal, amelyek a hatóságokkal közösen jelenleg is vizsgálják a biztonságos üzemelést. A közvetlen kínai légijáratok üzemelésének felfüggesztését a kínai vagy a magyar hatóságok, illetve a légitársaság rendelheti el. A repülőjeggyel rendelkező utasoknak a légitársaságnál kell érdeklődniük, hogy mikorra foglalhatják át utazásaikat, vagy hogyan kaphatnak visszatérítést.

Az elmúlt pár órában tovább nőtt a nyilvántartott fertőzések száma.

Kínában négy új beteget jelentettek

(összesen 17 489) és emelkedett, 530-ra a felépültek száma is. Az elhunytak változatlanul 362-en vannak.

Mindeközben egyes országok hatóságai újabb intézkedéseket rendelnek el. Kínában permeteződrónból fertőtlenítenek falvakat, hogy megakadályozzák a koronavírus terjedését – közölte a drónokat gyártó kínai vállalat magyar partnercége hétfőn. Az

ezer drónból álló flotta napi ezer veszélyeztetett kínai falut permetez klórtartalmú fertőtlenítőszer és víz keverékével.

A drónos permetezés segít az épületek és tereptárgyak fertőtlenítésében, és fontos szerepet tölt be abban, hogy az olyan potenciális vírushordozók, mint például a patkányok és más rágcsálók minél kisebb eséllyel kerüljenek kapcsolatba a koronavírussal. Egy drón naponta nagyjából 40 hektárnyi területet képes lepermetezni. A drónokat speciálisan kiképzett pilóták és a kínai hadsereg drónpilótái kezelik.

Oroszország pedig a fertőzött külföldiek kitoloncolását tervezi.

Ezt a koronavírus elleni védekezés nemzeti terve teszi lehetővé – közölte Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök a hétfői moszkvai kormányülésen. A kormány által megalakított operatív törzs ellenőrzése alatt tartja a helyzetet, és Oroszországban megvannak a védekezéshez szükséges gyógyszerek és eszközök – mondta a pár hetes miniszterelnök.

Az általa jóváhagyott nemzeti védekezési terv a megbetegedett külföldiek kitoloncolása mellett lehetővé teszi más korlátozó intézkedések, egyebek között az elkülönítés és a karantén bevezetését is.

A kormányfő a koronavírus-helyzetre való tekintettel kezdeményezte az orosz befektetési fórum elhalasztását, amelyet Szocsiban február 12. és 14. között terveztek megtartani.
Tatyjana Golikova, a védekezésért felelős miniszterelnök-helyettes azt ígérte, később fogják meghatározni, hogy hova toloncolják vissza Oroszországból Kínába a vírussal fertőzött embereket. A kormányfő-helyettes szerint egyébként nem bukkantak koronavírus-fertőzés nyomára azok körében, akik  Bajkálon túli területen, illetve a Tyumeny megyében elkülönített kínai beteggel érintkeztek.

Golikova azt is közölte, hogy

a Kínából érkező külföldiek keddtől csak a seremetyjevói repülőtéren keresztül érkezhetnek

Oroszországba. A szabály csak az Eurázsiai Gazdasági Unió állampolgáraira, a hivatalos küldöttségekre és az oroszországi lakhatási engedéllyel rendelkezőkre nem vonatkozik. Ideiglenesen korlátozzák a Kínából származó egzotikus állatok, halak és növények minden fajtájának bevitelét és tranzitját. Szavai szerint jelenleg nincs ok további korlátozó intézkedések meghozatalára, egyebek között rendkívüli állapot kihirdetésére.

Golikova szerint az orosz hatóságok azt tervezik, hogy a vírus terjedésének megakadályozása érdekében

február 14-én leállítják az Oroszország és Kína között közlekedő charterjáratokat.

A két ország között egyébként hétfőn leállt a vasúti személyszállítás, Oroszország távol-keleti határait pedig már múlt héten lezárták.

Az orosz légierő gépei hétfőn indulnak Kínába, hogy kimenekítsék a leginkább fertőzött Hupej tartományból az onnan hazatérni kívánó mintegy 133 orosz állampolgárt. Az evakuáció szerdáig tart majd. Oroszország mindemellett hamarosan humanitárius segélyt küld Kínába, s az ehhez szükséges papírmunka már elkezdődött. Golikova szerint egyébként Peking még mindig nem bocsátotta Moszkva rendelkezésére az új koronavírus vakcinájára és fajtaváltozatára vonatkozó adatokat, így azokat az orosz szakembereknek más forrásból kellett beszerezniük.

A Magnyit orosz élelmiszerüzlet-lánc hétfőn leállította a zöldség és a gyümölcs bevitelét Kínából.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .