Az amerikai vállalatok jelezték az Orbán kormánynak, hogy nincs módjukban üzletet kötni olyan magyar céggel, amelyet az amerikai korrupciós listán szereplő politikus felügyel. Az eredeti előterjesztésben maga Orbán Viktor is szerepelt, de végül Washingtonban úgy döntöttek, hogy csak Rogán Antalt teszik fel a listára, mert ő felügyeli a titkosszolgálatokat is.
Nem csak a magyar kormány tagjai közül kerül ki olyan személy érdemel olyan kitüntetett figyelmet, hogy felkerült szankcionáltak listájára, mert jónéhány más kormányzati személy szerepel azon a listán.
Rogán vigasza csak az lehet, hogy szerb politikus társával is ugyanígy járnak el. Aleksandar Vulinnal, Vucsics szerb elnök korábbi titkosszolgálati főnöke. Vulinnak ráadásul Barátság Érdemrendje is van, melyet ki adott át neki? Nariskin tábornok, az orosz katonai hírszerzés feje. Igaz, mi azzal dicsekedhetünk, hogy Szijjártó Péternek személyesen Lavrov külügyminiszter adta át a legmagasabb orosz rendjelet, melyet külföldi állampolgárnak adni lehet.
Szijjártó Péter szorgosan lobbizott Washingtonban azért, hogy levegyék Rogán Antalt a feketelistáról. Mind Marco Rubio külügyminiszter, mind Scott Bessent pénzügyminiszter megértéssel fogadta, hogy Trump legjobb európai tanítványa, Orbán Viktor szeretné, ha jobbkezét nem az USA feketelistáján látná viszont, de közölhették Szijjártóval: az USA jogállam, ezért minden döntésnek megvan a maga menete.
Orbán megértette az udvarias válasz mögött az elutasítást, és gyorsan lépett: elvette Rogán Antaltól a közbeszerzést, az informatikai fejlesztéseket és az e közigazgatást vagyis minden olyan területet, ahol az amerikai cégek érintettek lehetnek.
Rogán Antalnak megmaradt a média, a titkosszolgálatok és a választások szervezése. Mind a három bőven ad munkát Rogánnak, hiszen nem áll jól az Orbán kormány szénája: Magyar Péter felbukkanása komoly politikai problémát jelez. Először lehet esély arra, hogy a hatalom nemcsak a kétharmados többségét veszíti el, de magát a választást is, tekintettel a siralmas gazdasági teljesítményre és a magas inflációra.
Kísért a múlt
Pintér Sándor azért örökös belügyminiszter minden Orbán kormányban, mert elsikálta a Fidesz vezér halálos gázolási ügyét mely 1989 tavaszán történt az Akadémia utcában Budapesten. Ezt közölte egy magát megnevezni nemkívánó rendőrségi forrás a Facebookon, amely azt is feleleveníti, hogy Moszkva már régóta támogatja Orbán Viktort hiszen Szeva bácsi, a Magyarországon működő orosz maffia egykori feje, aki igen jó viszonyt ápolt a KGB-vel, komoly pénzzel támogatta az anyagi gondokkal küszködő fiatal demokratákat. Ezért fordulhatott elő, hogy Simicska Lajos és Nyerges Zsolt 2009-ben a gazdasági együttműködést az FSZB székházában, a Ljubankán beszélte meg az “illetékes urakkal és elvtársakkal.” Ezzel egyidőben Putyin és Orbán Szentpéterváron álmodta meg a jövőt.
1988-ban Krjucskov tábornok, a KGB utolsó vezére kettős céllal látogatott Budapestre: egyrészt ő hozta a selyemzsinórt a mindinkább szenilissé váló Kádár Jánosnak, másrészt arra beszélte rá a pályáját végző kommunista diktátort, hogy engedélyezze a Fidesz megalakulását antikommunista programmal.
Horváth István, az utolsó kommunista belügyminiszter állította Orbán Viktort a Fidesz élére.
Ki volt Horváth belügyminiszter veje? Stumpf István, aki felügyelő tanára volt Orbán Viktornak a Bibó István kollégiumban a nyolcvanas években, majd pedig az első Orbán kormány kancellária minisztere lett.
A magát megnevezni nemkívánó rendőri forrás szerint Lévai Anikó bojtár álnéven írt jelentéseket az államvédelemnek míg Orbán Viktor fedőneve Győri Gábor volt. A III/3-as listák, melyekről a parlamenti szavazást Orbán is elszántan halogatja mindmáig, megvannak Moszkvában is. Ezzel zsarolja Putyin Orbán Viktort, no meg azzal, hogy megvan a videófelvétel arról, hogy a Fidesz ifjú vezére pénzt vesz át Dietmar Clodotól, aki Szeva bácsi üdvözletén kívül ezt adta át.
Putyin megtartotta a jó szokását: Orbán Viktor pénzelését most már az olaj és földgáz szállításokon keresztül oldja meg. Az USA ex budapesti nagykövete, David Pressman azt nyilatkozta a CNN-nek, hogy csak az ukrajnai háború kezdete óta – 2022 február 24 – 2,2 milliárd dolláros moszkvai támogatás érkezett a pénzszűkében levő magyar miniszterelnökhöz.