Putyin és Orbán Viktor után Trump is felfedezte a belső ellenséget

0
1218
Facebook

“Azt hiszem, hogy a külső ellenségnél nagyobb probléma a belső ellenség. Van néhány nagyon rossz és beteg emberünk, akik radikális baloldali őrültek. Úgy gondolom, hogy szükség esetén őket nagyon is könnyen kezelhetné a Nemzeti Gárda vagy a hadsereg” – mondta az ex elnök a Fox Radionak.

Az Egyesült Államok alkotmánya tiltja a hadsereg bevetését az ország határain belül. Erre csakis akkor kerülhet sor, ha az USA léte forog kockán mint a polgárháború idején. Az alkotmány szerint az elnök a hadsereg főparancsnoka. Amikor Trump elveszítette a legutóbbi elnökválasztást, akkor előkészületeket tett egy háborúra Irán ellen, hogy ily módon késleltesse a hatalom átadását a győztes Joe Bidennek. Ebben az átmeneti időszakban az USA fegyveres erőinek vezérkari főnöke úgy rendelkezett, hogy minden parancs , amely Trump elnöktől jön csakis akkor érvényes, ha az ő aláírása is rajta van. Így sikerült megakadályoznia azt, hogy Trump háborút robbanthasson ki 2021 elején amikor hívei megostromolták a Capitoliumot. Trump mindmáig nem ismerte el választási vereségét, és nagy kérdés, hogy idén novemberben mit tesz majd ha kiderül: nem ő nyerte az elnökválasztást!

Putyin ellenfelei inoagentek

Az orosz elnök számára mindazok akik fellépnek ellene külföldi ügynökök – inoagentek. Ezzel a módszerrel tette tönkre a megmaradt ellenzéki sajtót, és félemlített meg mindenkit, aki felemelte a szavát az Ukrajna elleni agresszióval szemben. Mindeközben lelkesen fényképezteti magát olyan híres külföldiekkel mint például Steven Segal amerikai akcióhős, aki felvette az orosz állampolgárságot is. Jelenleg Putyin elnök humanitárius különmegbízottja – jelentsen ez akármit. Trump elnököt a demokraták azzal gyanúsítják, hogy Putyin elnök valamivel zsarolja őt, és ezért kész tárgyalni az orosz államfővel, ha újra megválasztják az Egyesült Államok elnökének.

Orbán és a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Putyinhoz hasonlóan a magyar miniszterelnök is meg akarja félemlíteni mindazokat akik bírálják politikáját. A Szuverenitásvédelmi Hivatal Kutatóintézetét Horváth József tábornok vezeti, aki még III/3-as hadnagyként kezdte pályafutását a Kádár rendszer végnapjaiban. Ezt az ügyosztályt ugyan a rendszerváltáskor felszámolták, de a titkosszolgálatok megmaradtak, és ma Rogán Antal irányításával ugyanúgy működnek mint Kádár János idején. Kádár, aki 1956-tól 1988-ig uralkodott mindig külön fogadta a hadügyminisztert és a belügyminisztert. Végül Horváth István töltötte be a belügyminiszteri tisztet a diktatúra végnapjaiban. Veje, Stumpf István Orbán Viktor miniszterelnök kancellária minisztere volt – 1998-2002, jelenleg pedig Orbán egyik tanácsadója. A magyar miniszterelnök azért tart fenn permanens vészhelyzetet, hogy a hatalom a nemzetbiztonságra hivatkozva bármikor korlátozhassa az ellene irányuló bírálatot. Az Európai Unió kötelezettségszegési eljárást indított a magyar kormány ellen a Szuverenitásvédelmi Hivatal felállítása miatt.

Magyarország nincs vészhelyzetben, de Orbán Viktor nemzeti együttműködési rendszere igen, mert mind Brüsszel mind pedig Washington elszánta magát arra, hogy levegye a magyar miniszterelnököt a sakktábláról. Ezért imádkozik Orbán Viktor Trump győzelméért.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .