A magyar miniszterelnök beoltását a SinoPharm vakcinájával a pekingi Global Times közölte. Ez a portál igen közel áll a Kínát vaskézzel kormányzó kommunista párthoz. Amely azzal büszkélkedik, hogy leküzdötte a koronavírus válságot miközben vetélytársai – mindenekelőtt az USA – még korántsem jutott túl ezen.
A kínaiak három vakcinát exportálnak, de az Európai Unióban csakis Magyarország vásárolt tőlük. Pekingi adatok szerint több mint 100 millió kínai vakcinát exportáltak eddig.
Kínai-orosz együttműködés Indiában
A Szputnyik V vakcina tömeg gyártása körül gondok vannak Oroszországban. Ezért Indiában Haiderabadban megkezdi a Szputnyik előállítását egy ott működő kínai gyógyszergyár. Ez a negyedik negyedévben lesz képes a vakcina exportjára.
A Szputnyik V vakcina Szijjártó Péter külügyminiszter fotójával reklámozza magát Európában, mert Magyarország volt az első uniós állam, mely nagymennyiségű orosz vakcinát importált.
USA-Kína oltási vetélkedő
Mindkét nagyhatalom területén gőzerővel halad a kampány. Az amerikaiak már túl vannak a 100 millió beoltotton pedig Biden elnök csak az első száz nap után akarta ezt elérni. Bident január 20-án iktatták be.
Míg Amerikában az idős generációk állnak a prioritási lista elején, Kínában épp ellenkezőleg a szakmai szempontok dominálnak: az egészségügy, az oktatás és a fegyveres erők állnak a prioritási lista élén mondván: az országnak működnie kell!
A nyugdíjas generációkat a Global Times azzal nyugtatja, hogy a kínai vakcinák hatását a 60 feletti nemzedék esetében nem lehet igazán megítélni.
Csak egy nemrég felfedezett új kínai vakcina alkalmas az idősek oltására. Ezt egy katonai laboratóriumban állítják elő, de egyelőre nem exportálják.
Peking addig is BioNtech/Pfizer vakcinát vásárolt az idősebb generáció „fontos tagjainak” vagyis a vezetőknek. Igaz, ezt nemigen reklámozzák a kínai sajtóban…