“Akkora a hiány, hogy hétfőn az olaj- és gázolaj erőműveket is bekapcsoltatták. A mátrai és gönyűi erőművekben karbantartás van, sok napelem nem termel, mert nincsen napsütés. A Balkánon aszály van, a vízierőművek alig termelnek áramot pedig ilyenkor onnan szoktunk vásárolni” – írja a valaszonline.hu.
A T Energy szerint jelenleg így alakulnak az energiaárak: Magyarországon egy megawattóra ára 306 euró, Európa keleti részén 190-270 euró, Nyugat Európában 100-170 euró, Skandináviában még olcsóbb.
Ennyit arról, amit Orbán Viktor mondott pénteki rádió interjújában, hogy “Magyarországon a legolcsóbb az áram és a gáz egész Európában.”
Egymillió háztartást érint a lakhatási szegénység
Magyarország e tekintetben is a szegényházban csücsül a nemzeti együttműködés rendszerének tizennegyedik évében.
Az Orbán kormány legfőbb ellenfele nem Magyar Péter vagy Brüsszel hanem a Központi Statisztikai Hivatal. Orbán Viktor a „nagy semmit” adja el a népnek – kétségkívül tehetségesen.
A Habitat for Humanity Magyarország most tizenharmadik alkalommal publikálja jelentését a lakáshelyzetről, és az eredmény lesújtó: mintegy 3 millió ember él lakhatási szegénységben vagyis az ország egyharmada! Ehhez képest az ország ingatlan állományának mindössze 0,5%-a új lakás évente vagyis az emberek döntő többségének nincsen pénze új lakásra.
Közben pusztul le a négymilliós ingatlan állomány, amely viszont megfizethetetlen a döntő többség számára. Tavaly 475 ezer lakás tulajdonosa jelezte, hogy alapvető problémákkal küszködik: például beázik a tető vagy alulról vizesedik az ingatlan. 90 ezer lakásban nincs folyóvíz, fürdőszoba és WC. Hivatalosan az Orbán kormány most először ismerte el, hogy lakhatási válság van Magyarországon, és a gazdasági akcióterv ennek megszűntetésére is irányul.
Minthogy azonban a gazdasági akciótervet a szakértők PR terméknek tekintik és nem valós programnak, ezért a lakhatási válság aligha enyhül a közeljövőben.
A kormány és a főváros azért is tervezi Diákváros felépítését Budapesten, hogy enyhítsen a diákok gondjain, mert az albérleti árak olyan magasak a fővárosban, hogy azokat egyre kevesebben tudják megfizetni. Sajnos azonban a Diákváros, amely 10-12 ezer civilizált szálláshelyet jelentene a fővárosban, semmi más mint PR – azt ugyanis senki sem sejti: miből lesz erre pénze bárkinek is. Tulajdonképp a budapesti olimpia lenne az igazi célja a Diákvárosnak hiszen ott lehetne az olimpiai falu. Valószínű azonban, hogy Orbán Viktor már elengedte az olimpiai álmot hiszen szánalmas nemzeti együttműködési rendszere a túlélésért küzd, és kétségbeesetten szponzort keres.
Ki adna olimpiát egy ilyen országnak?!…