Lapszem – 2017. augusztus 17.

0
805

Augusztus 17., szerda van, Jácint napja, mi már fent vagyunk, és át is néztük a lapokat, hogy Önnek kevesebb időt kelljen ezzel töltenie.

Leszakadó magyar megyék

Az ország 19 megyéjéből 12 fényévekre van az uniós fejlettségtől, de még a kicsit jobban álló hazai térségektől is. Nógrád a sereghajtó – olvasható a Népszavában. A lap a KSH adataira hivatkozva azt írja, hogy csak a központi régió és – a déli megyék kivételével – a Dunántúl halad az EU felé, de ők is nagyon apró lépésekkel.

Az adatok szerint

2016-ban sem csökkentek a jövedelmi különbségek,

egy főváros alkalmazott minden pótlékkal, cafeteriával együtt majdnem 360 ezer forintot kap a számlájára havonta, addig szabolcsi társának csak átlagosan 186 ezer forint jut.

Még durvább a statisztika, ha a térségek átlagos fejlettségi szintjét az egy főre jutó GDP-adatokat vetjük össze. Budapesten ez az országos átlag duplája, de Nógrádban csak az átlagos érték 42 százaléka. A sereghajtók közt találjuk Szabolcsot és Békést is.

Kiemelt beruházás lett Orbán gyülekezetének építkezése

A Magyar Nemzet arról ír, hogy a kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította a Svábhegyi Református Gyülekezetnek az építkezését, amelynek Orbán Viktor miniszterelnök is a tagja. Úgy tudják, hogy a terjeszkedésre kijelölt ingatlanok tulajdonosa nem a református egyház, hanem a XII. kerület és a Fővárosi Közterület-fenntartó. Ezért

ezeket a tervek szerint megveszi a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő.

Hekkertámadásokra készülnek a rezsicégek

A Magyar Idők szerint, bár célzott támadást eddig még nem tapasztaltak, de kiemelt figyelmet fordítanak a rosszindulatú informatikai megkeresések kivédésére a magyar közműszolgáltatók. Az E.ON arról is beszélt, hogy a vállalathoz

folyamatosan érkeznek kártékony kódokat tartalmazó e-mailek,

amelyeket azonban védelmi megoldásaik elhárítanak.

Rajta van az adóslistán? Biztos ebben?

A hvg.hu nézett utána a települési adóslistáknak, és arra jöttek rá, hogy ahol még működik ilyen, érdemes akkor is ellenőrizni a névsort, ha valaki azt gondolja, hogy nem szerepel rajta.

Mert lehet, hogy mégis.

Több olyan embert is felhívtak, aki rajta volt valamelyiken, kilenc (csepeli és miskolci)  megkeresettből nyolcnak fogalma sem volt sem az adósságról, sem arról, hogy a neve szerepel a szégyenlistán.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .