Kezdőlap Címkék Vlagyimir Szolovjov

Címke: Vlagyimir Szolovjov

Putyin propagandistája: “nem lesz többé Ukrajna!”

Vlagyimir Szolovjov olyan szerepet játszik az orosz médiában mint Bayer Zsolt a magyarban: his master’s voice – a gazda szól rajta keresztül az ő népéhez.

Az orosz csapatok nyomulnak előre Ukrajnában, az Egyesült Államokban Trumpot választották meg elnökké: ennek nyíltan örvendezett Dugin, Putyin elnök Raszputyinja, a pánszláv eszme hirdetője. A pánszláv eszmét már a cárok is használták, akik Cárgrádnak keresztelték el Konstantinápolyt, az egykori Bizáncot, a mai Isztanbult.

Sztálin, a cárok nyomában hajtotta uralma alá Kelet Európát. Ukrajna határait annak idején ő határozta meg mint a Szovjetunió nemzetiségi ügyekkel foglalkozó népbiztosa. Minthogy azonban egyidejűleg a Szovjetunió kommunista pártjának főtitkára is volt, gondosan ügyelt arra: Moszkvának rendeljék alá valamennyi nemzetiséget, így a legnagyobbat, az ukránt is. Később a zsidó Lazar Kaganovicsot ültette Kijevben Ukrajna élére. Ukrajna 1991-ben függetlenné vált, de oroszbarát elnökei voltak, egészen addig amíg amerikai támogatással meg nem buktatták Janukovicsot 2013-ban. 5 milliárd dollárba került – ismerte el Kijevben Victoria Nuland külügyi államtitkár-helyettes, aki ugyanitt fogalmazta meg: Fuck the EU! programját. Putyin 2022 február 24-én indította meg csapatait Ukrajna ellen. Mit mondott most kedvenc propagandistája a Rosszija 1 televízióban? “Nem lesz többé Ukrajna! Nincs ilyen ország és nem is kell beszélni róla!” Megismételte Putyin korábbi kijelentéseit:

”Az Ukrán Szovjet Szocialista Köztársaság területét bitorló náci rezsimet meg kell semmisíteni, Ukrajnát fel kell szabadítani!”

Tegyük hozzá ehhez gyorsan, hogy 1991-ben Ukrajna népének több mint 90%-a szavazott a függetlenségre, melyet korábban Putyin is elismert. Volodimir Zelenszkij elnök zsidó, és egyáltalán nem náci rezsimet vezet, hanem szabályos demokratikus választáson lett államfő.

Putyin és Trump

Bár Putyin szóvivője cáfolta, hogy az orosz elnök beszélt volna telefonon Donald Trumppal, de Moszkva folyamatosan kapcsolatban áll Washingtonnal. A CIA igazgatója, aki korábban az USA nagykövete volt Moszkvában rendszeresen találkozik Nariskin tábornokkal, az orosz katonai hírszerzés vezetőjével Törökországban. Putyin tudja, hogy Trump közvetlenül akar vele tárgyalni, és ezért egyre magasabbra emeli a tétet: újra egész Ukrajnát követeli!

Trump javaslata állítólag az, hogy a jelenlegi frontvonalon kössön tűzszünetet Oroszország és Ukrajna. Az USA garantálná ezt a tűzszüneti vonalat, és azt, hogy Ukrajna nem lép be a NATO-ba. Putyinnak viszont el kell fogadnia, hogy Ukrajna nem tér vissza Moszkva fennhatósága alá hanem az Európai Unió tagjelöltjeként nyugati irányban tájékozódik.

A megnyerhetetlen háború már majdnem három éve tart, és mindenkinek elege van belőle. Ukrajna népe attól tart, hogy megfagy télen, mert az oroszok szétlőtték az energiahálózatot. Putyin a hadigazdaságot abból a 300 milliárd dolláros alapból finanszírozza, melyet a békeidőkben hozott létre az olaj és földgáz jövedelmekből. Most már csak 50 milliárd dollár van ebben a kasszában. Putyin kénytelen volt katonákat kérni Észak Koreától, mert nem mer sorozást elrendelni Moszkvában és Szentpéterváron, ahol addig népszerű a háború amíg mások halnak hősi halált.

Trump azért akar megegyezni Putyinnal, mert szabad kezet akar kapni a Közel Keleten és Kínával szemben.  Orbán Viktor pedig a zavarosban halászik: abban bízik, hogy Putyin és Trump közös gauleitere lehet a térségben, ahol eddig az USA Lengyelországra és Romániára támaszkodott.

Orbán az országgyarapító

0

Putyin kedvenc televíziós propagandistája Vlagyimir Szolovjov nevezte így a magyar miniszterelnököt abból az alkalomból, hogy Orbán Viktor Macron francia elnökkel tárgyalt Ukrajnáról.

A francia államfő arra akarta rávenni a magyar miniszterelnököt, hogy ne vétózza meg Ukrajna támogatását a következő uniós csúcstalálkozón, melyet a jövő héten tartanak meg. Két téma is érinti Ukrajnát: az egyik a csatlakozási tárgyalások megkezdése, a másik, amely sokkal aktuálisabb a háborúban álló ország pénzügyi támogatása, amely nélkül nem tudja magát sokáig tartani Oroszországgal szemben. Macron nem tudja erről meggyőzni Orbán Viktort – idézi Putyin kedvenc propagandistáját a Klubrádióban Nemes Gábor. Miért ilyen biztos benne? Mi az a kapcsolat, amely összefűzi Putyin elnököt a nála jóval fiatalabb magyar miniszterelnökkel, aki antikommunista liberális politikusként kezdte politikai pályafutását a nyolcvanas években vagyis meg akarta buktatni a rendszert, melyet a KGB-s Putyin elszántan védelmezett az egykori NDK-ban?

A KGB készült a rendszerváltásra a kisebb szocialista országokban méghozzá kettős szereposztásban: egyrészt reformkommunista politikusokkal, másrészt pedig olyan kelet-európai “liberálisokkal”, akik ezer szállal kötődtek Moszkvához.

Ilyen például Babis Csehország ex miniszterelnöke, akivel nemrég újra találkozott a magyar kormányfő. A moszkvai kötődés jól látszik azokon a rendszereken, melyeket Putyin barátai létrehoztak Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában, Bulgáriában stb. Lengyelországban a Gazeta Wyborcza figyelmeztetett arra még a választások előtt, hogyha marad a PiS, akkor hasonló rendszer épülhet ki végleg Varsóban is.

Babis megbukott Prágában, de nem végleg. A PiS elbukott a választáson, de a legnagyobb párt maradt Lengyelországban. A játszmának egyáltalán nincs vége, igaz, hogy eredménye sincsen.

Kísért a múlt

Az oroszok a múlt rabjai, ez egyértelműen kiderült Putyin értelmetlen ukrajnai agressziójával. Putyin, aki Oroszország modernizáló reform cárja szeretett volna lenni, úgy végzi mint I. Miklós, aki belebukott a krími háborúba. Jellemző, hogy Putyin kedvenc propagandistája az Osztrák – magyar monarchia visszaállításáról fantáziál, és egy ruszin fejedelemség új uraként üdvözli Orbán Viktort.

A múltban valóban annak alapján értékelték a cárokat, hogy uralmuk végén mennyivel nagyobb lett a birodalmuk mint a kezdetén volt. Ezért lett Péter cár Nagy Péter és a német Katalin Nagy Katalin. Csakhogy Putyin Oroszországa hiába a világ legnagyobb állama rengeteg ásványi kinccsel mégiscsak elmarad a gazdasági teljesítménye Dél Korea mögött, amely egy Magyarország méretű ország ásványi kincsek nélkül.

Mit érne az “ország gyarapító “ Orbán Viktor egy ruszin fejedelemséggel? A lengyelek visszautasították Putyin javaslatát a jóval fontosabb Galiciára, mert számukra a nyugati szövetség százszor többet ér mint Putyin barátsága.

Orbán zsaroló potenciálja

A magyar miniszterelnök pontosan tudhatja, hogy a nemzeti együttműködés rendszere tartósan nem üzemelhet az uniós eurómilliárdok nélkül. Nemcsak azért, mert a kasszából hiányzik ez a pénz hanem, mert a hitelnyújtó bankok és pénzintézetek sasszemmel figyelik az Orbán kormány és Brüsszel viszonyát. Mit jelent ez a gyakorlatban? Azt, hogy kap ugyan hitelt Magyarország csak épp méregdrágán. A törlesztés pedig a költségvetés mind nagyobb részét emészti fel. Miből fogja megvásárolni Orbán Viktor a szavazók támogatását? Ukrajnának még sürgősebb az uniós pénz mint Magyarországnak. Marcsenko pénzügyminiszter kerek-perec megmondta, hogy a nyugati pénzek nélkül nincs költségvetés, mert azon jelenleg 29 milliárd eurós lyuk tátong.

Ha azt akarjátok, hogy megszavazzam a támogatást Ukrajnának, akkor adjátok ide az uniós eurómilliárdokat!

– ez Orbán stratégiája, amely egyáltalán nem biztos, hogy kudarcra van ítélve. Különösen nem úgy, hogy az Európai Unió meghatározó nagyhatalmának, Németországnak magának sincsen költségvetése. Scholz kancellár ebben a helyzetben aligha gyakorolhat komoly nyomást Orbánra. Ezért jutott ez a szerep Emmanuel Macron francia elnökre. Akivel ráadásul Orbán közös elvet vall azzal kapcsolatban, hogy

“Európa ne legyen az USA vazallusa”.

Az ukrajnai háború nemcsak a két közvetlenül érintett felet, de az Európai Uniót is lehetetlen helyzetbe hozta: a gazdasági krízis minden kormányt meggyengít nemcsak a magyart.

Döntési helyzetben viszont csakis az Egyesült Államok van: Zelenszkij elnök is elismerte, hogy Biden öt perc alatt megállapodhatna a feje fölött Putyinnal. Az USA elnöke jelenleg az ukrán segélycsomagon huzakodik republikánus ellenzékével miközben azon töprenghet: mi hoz több szavazatot a számára a jövő évi választáson: a háború vagy a béke Ukrajnában?

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK