A leghatalmasabb görög király a nemzeti egység megteremtése érdekében a trójai háborúra összegyűlt csapatok előtt feláldozta lányát, a szépséges Ifigéniát. Az egymást utáló görögöket így akarta egységes nemzetté összeforrasztani Agamemnon, aki azután borzalmas véget ért miután hazatért a győztes trójai háború után. Saját neje döfte le.
Miért áldozta föl Orbán Viktor ily látványosan Novák Katalint, aki OV fülbevalót viselt, és fegyelmezett köztársasági elnökként mindent aláírt amit elétettek?
Ifigénia vére a nemzeti egység megteremtéséhez kellett, Orbán Viktornak is ezért lehetett szüksége Novák Katalin feláldozására.
Persze vannak olyan görög legendák is, hogy Agamemnon csak szimbolikusan áldozta fel lányát, akit a tauroszok közé küldött a mai Krím félszigetre. Novák Katalin is havi 4,5 milliót kap bukott köztársasági elnökként is, és az állam gondoskodik lakásáról és autójáról. Schmitt Pál nyugdíjba mehetett a bukás után, de ehhez még Novák Katalin túlságosan fiatal. Talán később kaphat egy nagyköveti posztot mondjuk Peruban, ahol Kaleta, a pedofil nagykövet lebukott. Ez már csak technikai kérdés, de az viszont politikai dráma, hogy megszilárdul-e Orbán Viktor táborának egysége Novák Katalin feláldozása után?
Bayer Zsolt újabb békemenetre mozgósít
Vajon miért érzékel Orbán válságot amikor látszólag minden rendben van hiszen politikai hatalma sziklaszilárd, az ellenzék pedig romokban? Az ellenzék olyan területen támad, amely eddig a hatalomé volt, az LMBTQ fügefalevél volt hivatva leplezni azt, hogy az uniós eurómilliárdokat azért nem kapja meg Magyarország, mert Brüsszel joggal tart attól, hogy ezt Orbán Viktor rokonai, barátai és üzletfelei lenyúlják. Az elmúlt hétéves periódus során csekély 10 milliárd euró landolt így a hatalomhű elit zsebében a 30 milliárdból, melyet Brüsszel kiutalt.
“Hét szűk esztendő következik”
Orbán Viktor egy gyenge pillanatában a 2022-es választások megnyerése után őszinte volt, és megemlítette:
“a bőség időszaka után hét szűk esztendő következik.“
Hithű választói, a kisemberek megpróbálták nem meghallani ezt, de jött az óriási infláció, amely mindenkit kijózanított: az életszínvonal csökkent annak ellenére, hogy Mészáros Lőrinc tavaly 150 milliárd forinttal lett gazdagabb, és ezzel szépen javította a statisztikát. Nagy Márton gazdasági miniszter azzal büszkélkedik, hogy legyőztük az inflációt, de azt nem teszi hozzá, hogy ez nem a gazdaság remek teljesítményének hanem a nemzetközi trendnek köszönhető, és elsősorban annak, hogy elfogyott a hazai vásárlóerő! Egy főre jutó fogyasztásban immár Bulgária is megelőzte Magyarországot, amely az utolsó helyre került az Európai Unióban.
Orbán Viktor immár nem tudja úgy megtömni a zsebét, hogy közben maradjon pénz a választópolgárok életszínvonalának emelésére is. Márpedig ez a titka a nemzeti együttműködés rendszerének: politikai siker és gazdasági kudarc.
Egy olyan országban, ahol a lakosság legkevesebb háromnegyede az európai szegénységi küszöb alatt tengődik nem könnyű nemzeti egységet létrehozni nulla forint nulla fillérből márpedig csak ennyi marad, ha a piramis csúcsán állók továbbra is csillagászati pénzeket akarnak bezsebelni.
Rogánnak mennie kell!
Ezt hangsúlyozta Magyar Péter, aki a Partizánnak nyilatkozott. Varga Judit elvált férje neje és Novák Katalin bukásáért is Rogán Antalt okolja. Célzott arra, hogy
“ebben az országban mindenkinek a cégét el lehet venni.
”Ha nincs elég pénz, akkor az éhes cápák egymás ellen fordulhatnak. Pintér Sándor a Völner-Schadl ügyet azért indította el, hogy megbuktassa Rogán Tónit. Orbán Viktor ellene döntött, de Pintér, aki messze túl van minden korhatáron, maradt a posztján. Miért? Mert túlságosan sokat tud Orbán Viktorról, és mert az USA benne bízik, a miniszterelnökben nem. Rogán Antal propaganda gépezete azért igazán hatékony, mert a hatalom valóságos működését tökéletesen titokban tartja. Ha viszont
Varga Judit elvált férjéhez hasonlóan mások is beszélni kezdenek azok közül, akik belülről ismerik a hatalmat, akkor baj van, és még inkább lesz.
A nemzeti egységet ugyanis pénz híján ideológia propagandával kellene fenntartani a hét szűk esztendő folyamán. Ez nem könnyű hadművelet. A Rákosi rendszernek is körülbelül ennyi idő jutott, hogy azután 1956-ban megbukjon pedig a propaganda terén olyan monopóliumot élvezett, melyről Rogán Antal csak álmodhat.