Für Lajos egykori hadügyminiszter, az MDF akkori elnöke Herényi Károly frakcióvezetőnek harminc évvel ezelőtt amikor felmerült a kérdés az 1994-es választási vereség után, hogy ki vezesse a jobboldalt az állította Orbán Viktorról, hogy III/2-es ügynökként szerepelt a listákon ezért nem veheti át a jobboldal vezető szerepét.
A Fidesz nem véletlenül nem hajlandó feltárni az egykori ügynöklistákat. Herényi Károly erről Havas Henriknek nyilatkozott harminc év után, hangsúlyozva, hogy ezt a sztorit felkínálta a magyar sajtónak, de senki sem volt vevő rá mind a mai napig. Vajon miért nem?
Havas Henrik felidézett egy jogász futball mérkőzést, melynek szünetében az ifjú Orbán Viktor bevallotta: aláírt a titkosszolgálatnak, mert csakis így remélhette, hogy Budapesten tanulhat a jogi egyetemen. Putyin talán ezzel zsarolhatja a magyar miniszterelnököt, aki 2009-ig elszántan bírálta Moszkvát, azután viszont Oroszország trójai falova lett az Európai Unióban és a NATO-ban.
Kiképzés a Szovjetunióban
Hogy képezték ki a III/2-es ügynököket? Cséfalvay Tamás altábornagy, aki hírszerző feladatát a Vatikánban teljesítette, így számolt be erről: “a katonai kiképzés első három hónapját Magyarországon töltöttük, majd pedig irány a Szovjetunió, ahol nyolc hónapos intenzív kiképzés folyt. Olykor vért köptünk a hóra, annyira meghajtottak minket a szovjet kiképző tisztek az Uralban. Hazatérés után egyetlen szó sem utalt arra az életrajzunkban, hogy valaha jártunk volna a Szovjetunióban. Ugyanígy nem javallott volt a kommunista párttagság. A rendszerváltáskor csak két főtiszt volt a titkosszolgálatnál, aki nem volt a kommunista párt tagja, ezért a jobboldal imádott engem.”
Cséfalvay Tamás altábornagy utolsó megbízatása Lázár János kancelláriaminiszter tanácsadói posztja volt. 2020-ban tisztázatlan körülmények között meghalt miután az akkor titokban megalakuló Dobrev kormány felkérte, hogy legyen a katonai hírszerzés vezetője.
Orbán a KGB kedvencéből a CIA üdvöskéje lett
Gorbacsov és Reagan megállapodtak arról, hogy Magyarország – néhány más akkori szocialista államhoz hasonlóan – átkerül a nyugati táborba. Erről az apróságról a magyar közvéleményt elmulasztották értesíteni, de mind Moszkvában mind Washingtonban fontosnak tartották a káosz elkerülését. Ezért az USA akkori nagykövete érdeklődött szovjet kollégájánál: ki fogja irányítani a rendszerváltást Magyarországon? A szovjet nagykövet egy listával szolgált, melyen rajta volt a fiatal Orbán Viktor is. Akinek személyes biztonságára a magyar belügy szorgosan ügyelt már a szocialista rendszer utolsó éveiben is. Ki vezette azt a belügyi alakulatot, mely Orbán Viktort és a rendszerváltás hőseit védelmezte 1990 előtt? Pintér Sándor vezérezredes, Orbán Viktor örökös belügyminisztere. 1988-ban amikor Orbán Viktor megalakította első kormányát, akkor nem Pintér Sándor volt a belügyi tárca elsőszámú várományosa, ám egy olyan dossziét prezentált Orbán Viktornak, amely meggyőzte az ifjú miniszterelnököt arról: ő a leginkább megfelelő jelölt a belügyminiszteri posztra. Orbán többször is megkísérelte Pintér Sándor leváltását, de minden egyes alkalommal figyelmeztették Washingtonból: mi nagyon meg vagyunk elégedve a belügyminiszterrel! Orbán retirált, és Pintér Sándor maradt. Már elmúlt 75 éves, de rendületlenül tovább szolgál. Védelmezi csapatát: Csányi Sándort, az OTP elnök vezérigazgatóját és Hernádi Zsoltot, a MOL főnökét, akit korrupció miatt le akarnak csukni Horvátországban. A dúsgazdag trió biztonságban akarja tudni hatalmas vagyonát, ezért mindinkább Magyar Pétert támogatja, aki nem nélkülözi Brüsszel és Washington megértő támogatását. Magyar Péter – éppúgy mint Orbán Viktor – minden bizonnyal szolid titkosszolgálati kiképzéssel és támogatással rendelkezik, a forgatókönyvet pedig Washingtonban írják.
David Pressman nagykövet nyíltan kétségbe vonta a nemzeti együttműködés rendszerének demokratikus jellegét. Ez kódolt hadüzenet: ha a demokrata adminisztráció marad Washingtonban, akkor Orbán Viktor talpára útilaput kötnek. Ezért imádkozik a magyar miniszterelnök Trump sikeréért…