Kezdőlap Címkék Kennedy

Címke: Kennedy

Hruscsov ölette meg Kennedyt?

A szovjet diktátor személyesen utasította Lee Harvey Oswaldot az amerikai elnök meggyilkolására. Bár Nyikita Szergejevics Hruscsov később meggondolta magát, és visszavonta a parancsot, de már későn. Lee Harvey Oswald Dallasban lelőtte az Egyesült Államok elnökét. Ezt állitja egy új könyv, amely most jelent meg az Egyesült Államokban.

A sárkány hadművelet

Ez a könyv címe, az alcíme pedig: a Kreml titkos háborúja Amerika ellen. A szerzők: James Woolsey egykori nagykövet, aki 1993 és 1995 között irányította a CIA-t. A szerzőtárs nem más mint Ion Mihai Pacepa tábornok, Ceausescu árulóvá vált titkosszolgálati főnöke, aki nemrég a Covid-19 vírus áldozata lett. Amikor Pacepa átállt az amerikaiak oldalára, akkor Washingtonban azzal keltette a legnagyobb figyelmet, hogy mennyire jól ismeri a szovjet vezetés belső ügyeit. Ceausescu ugyanis a világ előtt eljátszotta a szuverén vezért, de a valóságban szorosan együttműködött Moszkvával, ahol titkosszolgálati kiképzését maga is kapta a negyvenes évek végén.

A szerzők szerint a szovjet titkosszolgálat akkor szervezte be a fiatal Lee Harvey Oswaldot amikor az az USA tengerészgyalogságában szolgált Japánban 1957-ben. A szovjet hírszerzés sok fontos feladatot bízott rá, ahol bizonyította elkötelezettségét. Ezért bízta rá személyesen Nyikita Szergejevics Hruscsov Kennedy elnök meggyilkolását 1962-ben. Az ok: nem sokkal korábban a világháború szélére sodródott a Szovjetunió és az Egyesült Államok a kubai válság miatt. Ennek során Hruscsov meghátrálásra kényszerült, elveszítette arcát a szovjet vezetés előtt. Érezve közelgő bukását, meg akarta öletni ellenfelét. Ez végül sikerült is, de ennek ellenére Hruscsov mégiscsak megbukott: társai 1964-ben ebrudalták ki a hatalomból Moszkvában.

Mindezzel kapcsolatban a szerzők csekély bizonyítékkal szolgálnak. Azt állítják, hogy sok információ benne van a Warren jelentésben, melyben a Kennedy gyilkosság körülményeit vizsgálták ki. Csak épp dekódolni kell az információkat, mert a titkosszolgálatok ritkán fejezik ki nyíltan a szándékaikat. Ezenkívül leveleket idéznek, melyeket Lee Harvey Oswald szovjet feleségének írt.

Egy döntő fontosságúnak nevezett levélben Lee Harvey Oswald beszámol arról, hogy november 9-én találkozott Kosztyin elvtárssal Mexikóvárosban. Ő a tizenhármas ügyosztály nevében instruálta Oswaldot. A tizenhármas ügyosztály volt megbízva a külföldi gyilkosságokkal a szovjet titkosszolgálatnál.

A szerzők szerint Kosztyin hozta az új moszkvai utasítást: mégse ölje meg Kennedy elnököt.

Két héttel később Oswald mégiscsak lelőtte Kennedy elnököt Dallasban. Miért? Valószínűleg azért, mert Hruscsov személyesen utasította a gyilkosságra, és Kosztyin új parancsát csak félrevezetésnek tekintette. Miután a gyilkosság után őt is lelőtték, ezért motivációja örökre homályban marad.

„Végülis semmi kétség nem lehet afelől, hogy Oswaldot a KGB képezte ki Kennedy meggyilkolására. Ő annak ellenére végrehajtotta a parancsot, hogy a szovjet vezetés időközben visszavonhatta azt, mert tartott a gyilkosság washingtoni reakciójától.”

Egy lépéssel közelebb az igazsághoz?

0

Donald Trumpnak szándékában áll nyilvánosságra hozni a J. F. Kennedy elleni gyilkos merénylettel kapcsolatos titkosított dokumentumokat. Az amerikai elnök tweetjében hozzátette, hogy a konkrét lépés megtételéhez még információkra vár.

Trump ezzel azért nyitva hagyta annak a lehetőségét, hogy mégsem engedélyezi a titkosítás feloldását.

A kérdés azért került most előtérbe, mert október 26-án a Kongresszus által törvényben rögzítetten dönteni kell a még mindig titkosított dokumentumok – köztük FBI- és CIA-iratok – sorsáról.

A Fehér Ház a héten közleményben tudatta, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy a lehető legtöbb dokumentumot és információt nyilvánosságra hozzanak – jelentette a CNN.

A hírcsatorna emlékeztetett arra, hogy a 2016-os elnökválasztási kampányban minden alapot nélkülöző módon kapcsolatba hozta Republikánus-párti vetélytársát, Ted Cruz szenátort Kennedy merénylőjével, Lee Harvey Oswalddal. Ezt azóta sem vonta vissza.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!