Kezdőlap Címkék Jellinek Dániel

Címke: Jellinek Dániel

Orbán egykor milliárdos rokona:” szégyellem leírni, hogy hajléktalan lettem!”

Vitézy Tamás, Orbán távoli rokona, Vitézy Dávid nagybátyja, nemrég még benne volt a pixisben: a száz leggazdagabb magyar közé sorolták. Foglalkozott a miniszterelnök megbízásából az Ukrajnán keresztül érkező földgáz importtal, kormányt támogató újságokat adott ki és kisebb turisztikai birodalma is volt Horvátországban, ahol Orbán Viktor szívesen nyaral.

Hogy vált hajléktalanná az egykori milliárdos? A 24.hu beszámolója szerint épp csak elment  bevásárolni a piacra, és mire hazaért, már nem tudott bemenni, mert a zárat lecserélte az új tulaj a Máramaros út 47-ben. A maffia állam gengszter trükkjei között ez igencsak ismerős, de “családon belül” viszonylag ritka. Orbán jó maffia főnökként óvja családját, de Tony Soprano is agyonlőtt néha egy-két távolabbi rokont. Hogy merészelte kipaterolni Orbán rokonát az új tulaj? Úgy, hogy nem akárkiről van szó: Jellinek Dániel, aki elárvereztette az ingatlant,  olyan oligarcha, aki ma is benne van a pixisben.

A kétségbeesett Vitézy Tamás kihívta a rendőrséget, de az új tulaj papírokkal igazolta: végrehajtási eljárásban megvették, és már a lakcímkártyát is kiváltották.

“Minden ruhám, pénzem, a laptopom, az irataim mind bent maradtak a házban. Ezt elmondtam az új tulajdonosnak, de ő csak flegmán így válaszolt: ”Ha nem tetszik valami, akkor jelentsem fel őket! Ez meg is történt. Megjegyzem, hogy Fanni lányom ugyanígy járt karácsonykor a házában Balatonalmádiban” – írta a Facebookon a hirtelen hajléktalanná váló ex milliárdos.

Gengszterek egymás közt?

Vitézy Tamás a Facebookon azt is megírta, hogy korábban már többször is feljelentette Jellinek Dánielt, de hiába. Vitézy nem spórolt az eposzi jelzőkkel: az oligarchát “maffia kapcsolatokkal rendelkező bűnözőnek” nevezte. Válaszul Jellinek is beperelte Vitézyt. Végül a Kúria kimondta: Jellinek olyan közszereplő, akinek el kell viselnie az ilyenfajta kritikát.

Mi lesz Vitézy Tamással, a miniszterelnök egykor kegyelt távoli rokonával?

“valóban hajléktalan vagyok és hamarosan hontalan is”

– írta Facebook bejegyzésében vagyis lehet, hogy még ki is utasítják Magyarországról, ahol pártunk és kormányunk naponta teszi le a nagy esküt: nálunk jogállam van! Csakhogy Brüsszelben már senki sem hisz nekik: nem is jönnek a befagyasztott eurómilliárdok. Közben Orbán brüsszeli emberei kétségbeesetten azzal érvelnek: Bulgáriában és Romániában ugyanígy alkalmaz maffia módszereket a hatalom, amely velejéig korrupt. Ezzel Brüsszelben is tökéletesen tisztában vannak, ezért is választottak főügyészt Romániából, de mind Bukarestnek mind Szófiának van annyi esze, hogy nem bírálják nyíltan az Európai Unió vezetőit, és beléptek az európai ügyészségbe, melytől Orbán úgy retteg mint az ördög a tömjénfüsttől. Magyar Péter viszont a szombati tüntetés során megerősítette: ha hatalomra kerül, akkor az első dolga lesz Magyarország beléptetése az európai ügyészségbe. A Tusk kormány így is tett, és Lengyelország az utolsó centig megkapta a korábban befagyasztott eurómilliárdokat.

Orbán és a rezsi

A miniszterelnök veje, a MOL és a kormányközeli Jellinek Dániel megveszi az Alteo energia céget, amely a hagyományos energia hordozókkal éppúgy foglalkozik mint a megújuló energia forrásokkal.

A három vevő 108 milliárd forintot szán a vásárlásra, az Alteo főnöke ifjabb Chikán Attila. Már a benzinár sapka megszüntetése is mutatta, hogy az Orbán-Hernádi duó uralja az energiapiacot Magyarországon, és ez a tendencia most tovább erősödhet. Csakhogy ez egyáltalán nem biztos, hogy megoldja Orbán rezsiproblémáját.

A miniszterelnök többször is elmondta, hogy a rezsivédelem lehet, hogy gazdaságilag nem ésszerű, de politikailag nagyon is célszerű.

Magyarán szólva Orbán politikai hatalmának és népszerűségének egyik legfontosabb alapja. Hogy tudja ezt finanszírozni a magyar kormány?

Az uniós energiaszámla 1000 milliárd dollár

Évekig kell ezt a hatalmas összeget fizetnie az uniós tagállamoknak – írja a Bloomberg. Az energia válság csak 2026-ban oldódhat meg. Sok uniós tagállam kormánya nem lesz képes a rezsivédelmet évekig finanszírozni – hangsúlyozza a New York-i portál, amely nem ír Magyarországról, de nyilvánvaló, hogy a rekord inflációval és gyenge forinttal rendelkező ország a Bloomberg szerint abba a csoportba tartozik, amely nem lesz képes a rezsi védelmet finanszírozni.

Csakhogy a közintézményekben már így is hideg van Magyarországon, a családok pedig mind nehezebben gazdálkodják ki a rezsit. Mi lesz, ha Orbán emeli az árat? Egy sor vállalkozás bedőlhet, sok család válhat fizetésképtelenné. Mi marad ilyen körülmények között Orbán népszerűségéből?

Monopol helyzet

A nemzeti együttműködés rendszerének egyik sajátossága a monopóliumok kialakulása, amely viszont árfelhajtó hatással jár. Ha nincs verseny a piacon, akkor a kormány könnyebben befolyásolhatja az árakat. Csak épp ily módon nem lehet megfogni az inflációt ahogy ez a benzinársapka esetében is kiderült.

Az élelmiszerpiacon a magyar vaj egyes boltokban 1800 forintba kerül, az ír import csak 1300-ba.

Vajon miért? Matolcsy György nevezetes parlamenti beszédében célzott arra, hogy az agrár oligarchák vígan drágítanak a piacon, mert megtehetik. Csak épp a lakosság nem képes megfizetni a felemelt árakat. Orbán egy év múlva egyszámjegyű inflációt szeretne miközben a gazdaságfejlesztési miniszter 27%-os inflációs csúcsot tart valószínűnek jövő tavasszal.

Miért nem kap emiatt a szívéhez Orbán Viktor?

Mert nincs politikai alternatíva, az ellenzék az agyhalál közelében kizárólag önmagával van elfoglalva az ország problémái helyett.

Orbán bevásárol Horvátországban

A magyar miniszterelnök nem csak szívesen nyaral Horvátországban, de szívesen vásárol is ott – különösen hogyha ezzel szívességet tehet nagy barátjának, Vlagyimir Putyinnak.

Az európai szankciók miatt az orosz Sberbank kénytelen eladni részesedését Horvátország legnagyobb agrárvállalkozásában, melynek több mint 50 ezer dolgozója van. A Fortenova agráróriásban 43%-os részesedése van a Sberbanknak, amely a nyugati szankciós listán előkelő helyen szerepel.

Ki lenne a vevő?

Az Indotek, Jellinek Dániel cége. Jellinek Dániel az egyik leggazdagabb magyar oligarcha. Vagyonát a Forbes 189 milliárd forintra becsülte. Igen jó a kapcsolata Orbán Viktor miniszterelnökkel. A miniszterelnök tárgyalt is a tervezett nagy bevásárlásról Plenkovic horvát kormányfővel. Orbán pechére mások is megkeresték a horvát miniszterelnököt: sem Brüsszelben, sem Berlinben sem pedig Washingtonban nem örülnének, ha Putyin magyar barátja kaparintaná meg a horvát agráróriás jelentős részét. A Nacional című horvát lap úgy tudja, hogy Plenkovic miniszterelnök személyesen ígérte meg Brüsszelnek: megakadályozza a magyar vásárlást!

Orbán és Szijjártó Moszkvában is tárgyalt erről

A Nacional című horvát lap úgy tudja, hogy a magyar miniszterelnök ötórás moszkvai tárgyalásain február elején ez a téma is felmerült. Putyin állítólag rábólintott a magyar tervre. A Sberbankban az orosz állam a többségi tulajdonos.

Szijjártó Péter külügyminiszter, aki idén többször is járt Moszkvában, tisztázta a részleteket. A G7 portál megkereste a magyar külügyet ezzel kapcsolatban, de egyáltalán nem meglepő módon választ nem kapott.

500 millió eurós üzletről van szó, ez forintban 200 milliárdot jelent. A Vodafone után a másik nagy vásárlás, de kérdés, hogy miből? Mindkét esetben valószínűleg hitelből. A hitelt pedig Orbán házi bankjai adhatják.

Érdekes, hogy amikor pénzügyi csőd fenyeget, akkor Orbán Viktor ilyen nagy bevásárló akciókat hajt végre.

Minthogy az euró milliárdokegyelőre nem érkeznek Brüsszelből, ezért kellenek pénzügyi garanciák valahonnan máshonnan: Moszkvából vagy Pekingből. Természetesen ez sincs ingyen…

Amibe Orbán foga is beletörik

Négy területen kell, hogy a magyar tőke a külföldi fölé nőjön: a média, a bankok, az energia és a kiskereskedelem. Hárommal megvagyunk, de a negyedikbe beletörött a fogunk – mondta öt éve a magyar miniszterelnök, aki hangsúlyozta: nem tettek le róla, hogy a média , a bankok és az energia után a kiskereskelemben is meghatározó szerepet játszanak. Most ez az álom teljesülőben lehet – írja a G7 portál.

Az Auchanba bevásárolta magát a kormányhű oligarcha, Jellinek Dániel, aki még csak kisebbségi tulajdonos, de a hatalom támogatásával könnyen megszerezheti a többséget. Addig pedig kitanulhatja a szakmát.

Az Auchan nem elég

A Sparral, a Lidlel vagy az Aldival szemben az Auchan kevés, ezért a hatalom a Penny Marketre és a Tescora feni a fogát. Ez a hármas már meghatározó lehetne a magyar piacon.

Lázár János, Orbán kegyvesztett kegyence, tavaly már nyíltan arról beszélt, hogyha kell, akkor agresszív protekcionista politikával ki kell szorítani a külföldi vetélytársakat a kiskereskedelmi piacról. Persze ez ellentétes az Európai Unió szabályaival. Ráadásul a nagy külföldi üzletláncok mögött ott állnak az érintett államok kormányai is. Berlinnel ujjat húzni nem épp kockázatmentes vállalkozás. Főként ha már nem Angela Merkel a kancellár.

A G7 megkérdezte mind a Penny Marketet mind pedig a Tescot, hogy követik-e az Auchan útját, de mindkét cég cáfolta ezt.

A hatalom problémája az, hogy olyan magyar kiskereskedelmi láncot kellene létrehoznia, amely versenyképes a külföldiekkel, de mindeddig ez nem történt meg. A vevők pedig egyre inkább a nagy külföldi kiskereskedelmi láncokat keresik, mert az ár-érték arány ott a legkedvezőbb a számukra. Amíg ezen nem tud változtatni a magyar kormány, addig Orbán Viktor álma a magyar többségű kiskereskedelemről álom marad.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK