Kezdőlap Címkék Bill Gates

Címke: Bill Gates

Az Xbox története –

0

Habár a modern idők találmánya, máris komoly történelem áll a játékkonzol mögött. Az Xbox egyszerű projektnek indult, mégis az egyik legjövedelmezőbb játékmárkává nőtte ki magát az egész iparágban. De vajon milyen történelem áll mögötte? Most elmeséljük. 

Az Xboxot, a Microsoft által gyártott játékkonzolt 2001. november 15-én mutatták be először, ekkor 299 dollár volt az ára. A gondolat már 1998-ban megfogalmazódott, hogy a Microsoftnak saját játékkonzolt kellene kifejlesztenie – írja a Gamer News.

Az eredetileg DirectX Box névre keresztelt konzolt az első PC-szerű játékrendszernek szánták. Annak ellenére, hogy a marketingcsapat nem találta elég ütősnek az „Xbox” rövidítést, ez a név jól bevált a fókuszcsoportoknál.

Alig két évvel később a Microsoft készen állt a tőzsdére a konzoljával, amelyet Bill Gates be is mutatott a Game Developers Conference 2000-es játékfejlesztői konferenciáján.

Együttműködés a Bungie-val

A Microsoft néhány hónappal később az Electronic Entertainment Expón újabb bemutatóval folytatta a konzol promócióját. Az Xbox fejlesztője ott lépett először kapcsolatba a Bungie Studiosszal, a Halo: Combat Evolved harmadik személyű lövős játék készítőivel. A Microsoft 30 millió dolláros vásárlása után a Bungie rövid időn belül címlapokra került a játékiparban.

Majdnem egy teljes évvel később Bill Gates Dwayne „The Rock” Johnson segítségével felfedte az Xbox végleges dizájnját a 2001-es Las Vegas-i Consumer Electronics Show-n, valamint a rendszer hivatalos megjelenési dátumát is. A többi már történelem.

Köszönjük a Tech hírek, a Taxi magazin, a Családi világ, a Családi hírek és az Alina.hu segítségét a cikk elkészültében.

Bill Gates könyve a Covid 19 járványról

How to Prevent the next Pandemic – hogyan előzzük meg a következő pandémiát? Ez a könyv címe, amelyet a nyugdíjas dollár milliárdos vállalkozó közzétesz.

Bill Gates, akinek alapítványát számos összeesküvés elmélet felelősnek tart a Covid 19 járványért, arra hívja fel a figyelmet, hogy a világ nem készült fel eléggé egy új pandémiára pedig ennek a bekövetkezése nagyonis valószínű. Bill Gates ebben a könyvében közli azokat a beszélgetéseket, melyeket Fauci doktorral, az USA vezető járvány szakértőjével folytatott. Anthony Fauci doktort még Donald Trump nevezte ki a pandémia elleni küzdelem élére, és bár többször el akarta őt bocsátani, de mégsem tette meg ezt. Joe Biden elnök átvette Fauci doktort Trumptól. Időközben a Covid járvány halálos áldozatainak a száma meghaladta a 900 ezret az Egyesült Államokban. Magyarországon ez a szám 42 ezer fölött van vagyis relatíve magasabb mint az USA-ban. Bill Gates másik szakértő beszélgető partnere, a WHO vezetője: Tedros Adhanom Gebreyesus. Gates nyugdíjba vonulása óta aktívan foglalkozik a vírusok elleni harccal. Alapítványa dollár milliárdokat fordított arra, hogy a HIV vírust, mely az AIDS-et okozza sikerült megfékezni Afrikában, ahol a szegény államok ezt saját költségvetésükből nem tudták volna megtenni.

Milyen érzés összeesküvés elméletek céltáblájává válni?

Ezzel is foglalkozik könyvében Bill Gates. Aki megírja, hogy alapítványa több mint 2 milliárd dollárt költött eddig arra, hogy csökkentse a Covid 19 világjárvány hatását. Összesküvés elméletek azzal vádolják Bill Gates alapítványát, hogy programokat pénzelt abban a vuhani laboratóriumban, ahonnan a vírus esetleg elszabadulhatott. Peking cáfolta ezt, de Kínában továbbra sem találják az első Covid fertőzöttet. Biden elnök megbízásából az amerikai titkosszolgálatok megpróbáltak utánajárni az ügynek, de nem sikerült egyértelmű bizonyítékot szerezniük. Az viszont kiderült, hogy a vuhani laboratóriumban olyan kísérletek is folytak, melyek biológiai fegyverként is felhasználható vírusok kitenyésztésre irányultak. Az amerikai titkosszolgálatok arra is rámutattak, hogy a Covid áldozatok száma feltűnően alacsony Kínában, és nagyon magas az Egyesült Államokban. Mindkét állam a másikat tartja fő vetélytársának. A vírusszakértők szerint a járványok összefügghetnek a genetikai kóddal, ez magyarázhatja az alacsony halálozási mutatókat Kínában.

Peking erre azzal vágott vissza, hogy Fort Detrick-ben Maryland államban hasonló kísérleteket folytat a Pentagon. Oroszországban a legnagyobb Szputnyik védőoltás gyár abban a városban működik, amely a szovjet időkben teljesen zárt volt, mert a biológia fegyverkezés kutatásai ott folytak. Oroszországban állítólag ezért is oly nagy a tartózkodás a Covid védőoltástól. A biológiai fegyverek kutatását nemzetközi egyezmények tiltják, de ennek ellenére minden bizonnyal sokfele folynak ilyen kísérletek.

Bill Gates mindennek ellenére optimista, könyvében azt írja, hogy

„ha az emberiség a megfelelő döntéseket hozza, akkor a Covid 19 lehet az utolsó világjárvány.”

Bill Gates: nem én hoztam létre a koronavírust!

A Microsoft alapító atyja, a világ egyik leggazdagabb embere, jelentős összegekkel támogatja a vírus kutatást. A Bill és Melinda Gates alapítványnak nagy szerepe van abban, hogy az AIDS megszűnt mint tömeggyilkos járvány Afrikában.

 

Bill Gates az elmúlt években gyakran beszélt arról, hogy vírus világjárvány várható.

A Der Spiegelben így beszélt erről:

„Nemcsak én hanem a vírus kutatás legnevesebb szakértői is azon a véleményen voltak, hogy előbb vagy utóbb jön egy vírus világjárvány. Sajnos a szakértők ezt a véleményüket megtartották maguknak. Egymás között vitatkoztak, de a közvélemény nem értesült erről. Ezért mindenkit fejbekólintott a pandémia.”

Néhány összeesküvés elmélet azt állítja, hogy Bill Gates microchipet akar beinjekciózni az emberekbe. Igaz-ez?

„Nem én hoztam létre a koronavírust. Nem akarok microchipet beinjekciózni emberekbe! Az alapítványunk célja az emberi életek megmentése. Az elmúlt 20 évben óriásit léptünk előre ezen a téren. A pandémia most visszaesést jelent, de hamarosan visszatérünk a régi útra.”

Nem készülhettek volna fel jobban a világjárványra?

„Az USA kormánya után mi költjük a legtöbbet a vírus-gyógyszerekre. Sok gyógyszergyárat támogattunk több tízmilliárd dollárral. Sajnos, most még nincs eredmény. Ha tíz év múlva tört volna ki ez a járvány, akkor már lenne oltóanyag.”

Hány áldozatra számít?

„Sajnos milliók válnak áldozattá! A gazdag országok után sok szegény ország is megtapasztalja a járványt. Ott nagyon sok áldozat lesz, de őket nem fogják hivatalosan regisztrálni hanem más betegséget írnak a halál okának. Ez az egyik szörnyű következménye a pandémiának. A járvány óriási gazdasági válságot okoz. A világon 37 millió ember zuhant vissza a reménytelen nyomorba a Covid-19 járvány miatt. Az elmúlt húsz évben ez a társadalmi réteg folyamatosan csökkent, de most 7%-al növekedett noha a járványnak még egyáltalán nincsen vége. 265 millióra nő az éhezők száma! Persze minden attól függ, hogy a felelős vezetők milyen döntést hoznak” – nyilatkozta Bill Gates a Der Spiegel című német hetilapnak.

Gazdag öregek – szegény fiatalok

0

36 ezer milliárd dolláros örökséget kapnak a következő generációk az Egyesült Államokban amikor a baby boom nemzedék átadja a stafétabotot és vagyonát – állapítja meg a New York-i Bloomberg. Gyorsan hozzátéve ehhez, hogy ilyen még nem volt az amerikai történelemben, de valószínűleg az egész világtörténelemben sem.

A legutolsó adat a 2016-os, mely 427 milliárd dolláros vagyon átruházást jelent öröklés útján. A trendnek még csak az elején vagyunk, de a tendencia világos. 1989-hez képest 119%-os a növekedés akkor is, ha az inflációtól megtisztítjuk a vagyonok értékét. Miért ?

Ben Bernanke helikopteres dollár esője

A nagy pénzügyi válság idején a Fed főnöke azt hangsúlyozta, hogy az 1929-es pénzügyi katasztrófa azért vált világméretű válsággá, mert az amerikai döntéshozók megszorító politikát folytattak. Az óvatos pénzügyi politikai az összeomlás szélére sodorta a piacot, ahol általános bizalmi válság alakult ki. Épp ezért Ben Bernanke az ellenkező megoldást választotta: olcsó pénzzel árasztotta el a piacot. Híres példája szerint úgy is lehet a bizalmat és a fogyasztást növelni, ha helikopterről pénzt szórunk az emberek közé. Az ilyen ingyen pénzt ugyanis az emberek többsége siet elkölteni. Olyan impulzust ad ezzel a piacnak, amelytől azután fokozatosan helyreáll a bizalom, és megindul a gazdasági növekedés. Végül erre a látványos bemutatóra nem került sor, de a valóságban az történt, hogy

a baby boom nemzedék nagyon jól járt.

A nagy pénzügyi válság idején már a nyugdíjhoz közelített ez a nemzedék (1945-1964) legidősebb korosztálya. Az ő számukra az olcsó pénz, melyet alacsony infláció kísért valóságos áldás volt. A tőkebefektetések értéke újra szárnyalni kezdett, az ingatlan piac is lassan magára talált. Mind a két esetben a baby boom nemzedék volt a legfőbb haszonélvező. Talán mondanunk sem kell, hogy maga Ben Bernanke is ide tartozott éppúgy mint az USA elnökei.

Mi történt a bérből élőkkel?

Az emberek többsége az Egyesült Államokban is a munkájából akar megélni. A menedzser kasztnak ez remekül sikerül is: a jövedelmük mindinkább a cégük tőzsdei teljesítményétől függ. Minthogy a tőzsde szárnyalt, ezért a csúcs menedzserek csillagászati jövedelmeket vihettek haza. Aki viszont a bér skála alsó részében foglalt helyet mint a munkások vagy az átlag értelmiségiek azok nemigen dicsekedhettek: a reálbérek alig nőttek pedig az infláció nem volt magas. Miért nem volt komoly növekedés? Mert az informatikai forradalom leszorította a béreket – óriási konkurenciát teremtve az emberi munkaerőnek. A másik ok a bevándorlás: a külföldről érkező olcsó munkaerő szintén gyengítette a szakszervezetek érdekvédelmi szerepét. Végül pedig itt volt az outsourcing vagyis az amerikai tőke exportja. Főként oda, ahol az olcsó szakképzett munkaerő miatt extra profit volt várható. Itt Kína állt az első helyen. Ha ezt a három tényezőt összeadjuk, akkor előttünk áll Trump támogatóinak egy jelentős része. A rozsda övezetek népe, amely egyáltalán nem profitált Ben Bernanke és utódai válságkezelő politikájából.

A fiatalok szívnak

Ha valaki ma kikerül a munkaerőpiacra az Egyesült Államokban, akkor azt tapasztalja: borzasztóan nehéz megszerezni azt, amit minden középosztálybeli amerikai természetesnek tekint: a saját házat vagy lakást. A nagyvárosokban oly magasra emelkedtek az ingatlan árak, hogy egyre kevesebben engedhetik meg maguknak, hogy ott lakjanak. Ezért New York népessége például évről évre csökken. De lakás problémái vannak a fiataloknak San Franciscóban és a környékén is, mert az informatikai óriások annyira felverték az ingatlan árakat, hogy a pályakezdők képtelenek kigazdálkodni a szükséges összeget egy lakáshitel felvételéhez.

A nagy vagyon transzfer

Minthogy a fiatalok saját maguk nehezen boldogulnak a pálya kezdetén, ezért nagyon felértékelődik az örökség szerepe. Csakhogy az Egyesült Államokban általános felfogás szerint a self made man az igazi amerikai! Ezért például a baby boom nemzedékhez tartozó Bill Gates, aki ismét a világ leggazdagabb embere lett, úgy döntött, hogy vagyonának nagy részét jótékony célokra fordítja. Gyerekeinek csak olyan örökséget szán, mely a tisztes jóléthez elég, de semmiképp sem teszi tunyává őket. Maga Bill Gates az egyetemről kimaradva vetette bele magát az informatikai forradalomba, melynek egyik emblematikus figurája lett. A Melinda és Bill Gates alapítvány dollár milliárdokat fordított az AIDS elleni küzdelemre Afrikában. Az eredmény látszik is: ez a korábbi népbetegség, amely millió számra ölte az afrikaiakat, mára visszaszorult.

Mindezzel együtt az alap probléma megmarad. Erre Thomas Piketty mutatott rá híres művében a Capital /Tőke/-ben. A francia közgazdász könyve, mely hetekig vezette az amerikai sikerlistákat, statisztikai tényekkel bizonyította: a tőke jövedelmek sokkal gyorsabban nőnek mint a munkából megszerezhető bérek! És minthogy a tőke tulajdonosok többnyire a baby boom generáció tagjai, ezért ők elégedetten tölthetik életük hátralevő nyugdíjas szakaszát.

A fiatalok viszont dühösek. Ezt érzékelik az ellenzéki demokraták, akik egyre baloldalibb újraelosztó tervekkel állnak elő a választási kampány során. Meg akarják adóztatni a nagy vagyonokat, melyeket adó reformjával épp a baby boom nemzedékhez tartozó Donald Trump növelt tovább. A következő választás Amerikában tehát jelentős részben a gazdag öregek és a szegény fiatalok szembenállásáról szól majd – véli a Bloomberg.

A három leggazdagabb amerikainak több pénze van, mint a lakosság szegényebb felének

0

Jeff Bezos, Bill Gates és Warren Buffett a három érintett, együtt közel 250 milliárd dollárjuk van.

Buffett, Gates és Bezos

A Milliárdosok Bonanzája – ez a jelentés címe, melyet az Institute for Policy Studies kutatóintézet készített. Ebből az derül ki, hogy hihetetlen tempóban növekszik tovább a szupergazdagok vagyona. Jeff Bezos, az Amazon főrészvényese még csak a második volt a leggazdagabbak listáján októberben 81,5 milliárd dollárral, de mára már ő lett az első. Az Amazon részvények árfolyama ugyanis 10%-ot nőtt, és ezért ma

Bezos vagyona már 95 milliárd dollár,

megelőzve Bill Gates 89 milliárdját, Warren Buffett 81,5 milliárdját és a Facebook-alapító Mark Zuckerberg 71 milliárd dollárját. Ahhoz, hogy valaki a 400 leggazdagabb amerikai közé kerüljön, már minimum kétmilliárd dolláros vagyon kell.

Ugyanakkor az Egyesült Államok háztartásainak egyötödének semmi vagyona nincsen, adósságai viszont igen. A kisebbségekre ráadásul ez sokkal jellemzőbb: a fekete családok harmadának, a hispán családok 27 százalékának több az adóssága, mint a vagyona.

Ez már veszélyezteti a demokráciát

– állapítja meg a tanulmány, amely óva inti Donald Trumpot egy újabb adócsökkentéstől. Az ugyanis egyértelműen a szupergazdagoknak kedvezne.

Az adócsökkentés hívei azzal érvelnek, hogyha kisebb az adó, akkor nagyobb esély van arra, hogy azt be is fizetik, de a Paradicsom Papírok azt mutatták meg, hogy a gazdagok szívesen viszik a pénzüket adóparadicsomokba. Maga Trump is azzal dicsekedett egyébként a választási kampányban, hogy 16 éve nem fizet adót.

Pünkösdi királyság

0

Jeff Bezos a világ leggazdagabb embere volt pár órára. Az Amazon főnöke úgy előzte meg Bill Gates-t, hogy a cég részvényeinek értéke 17 milliárd dollárral növekedett azóta, hogy a Forbes magazin közzétette a világ leggazdagabb embereinek listáját idén tavasszal.

Bezos neve mellet így  90,5 milliárd dollár állt míg Gates „csak” 90 milliárdot mondhatott magáénak. Ám az árfolyamváltozás a tőzsdén gyorsan visszaállította az eredeti rangsort.

Az elmúlt 22 évben Gates, a Microsoft alapító atyja tulajdonképp folyamatosan első volt, de Carlos Slim mexikói milliárdos néha megelőzte. A hozzáértők most is pünkösdi királyságnak tartották az Amazon főnökének első helyét, mert biztosra vették: Gates valószínűleg hamarosan újra a csúcsra kerül. Mindenesetre kettejük versengése is az informatika jelentőségét mutatja: ebből lehetett igazán meggazdagodni az elmúlt években. Hozzátehetjük, hogy a legjobb tíz között már ott van Mark Zuckerberg, a Facebook alapító atyja is a világ leggazdagabb embereinek listáján.

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!