Az autoantitestek késői támadása

0
1024
Pixabay

A Los Angeles-i Cedars-Sinai Medical Center tudósai által végzett új kutatás szerint még a COVID-19 enyhe esete is olyan immunválaszt válthat ki, amely tovább tart, mint a kezdeti fertőzés és a gyógyulás.

Az eredményeket a Journal of Translational Medicine tették közzé, az első tanulmányban, amely nemcsak az enyhe vagy tünetmentes fertőzés után megemelkedett autoantitestek jelenlétéről számolt be, hanem azok hat hónapon túli fennmaradásáról is.

Amikor az emberek vírussal vagy más kórokozóval fertőződnek meg, testükben antitesteknek nevezett fehérjék szabadulnak fel, amelyek felismerik az idegen anyagokat, és megakadályozzák őket a sejtek behatolásától. Bizonyos esetekben azonban az emberek autoantitesteket termelnek, amelyek idővel megtámadhatják a szervezet saját szerveit és szöveteit. A megállapítások, amelyek 177, korábbi COVID-19 fertőzésre utaló bizonyítékkal rendelkező személyen alapulnak, azt mutatják, hogy a COVID-19-et okozó vírus, a SARS-CoV-2 által korábban megfertőzött emberekben az autoantitestek széles skálája van. hat hónappal azután, hogy teljesen felépültek.

„Ezek az eredmények segítenek megmagyarázni, hogy mi teszi a COVID-19-et különösen egyedi betegséggé” – mondta Justyna Fert-Bober PhD, a tanulmány társszerzője. „Ezek az immunrendszeri diszregulációs mintázatok állhatnak a különböző típusú tartós tünetek hátterében, amelyeket azoknál az embereknél tapasztalunk, akiknél kialakul a már hosszú COVID-19-nek nevezett állapot.”

A kutatók megjegyezték, hogy ki kívánják terjeszteni a vizsgálatot annak érdekében, hogy felkutassák azokat az autoantitesteket, amelyek tartósan fennállhatnak a COVID-19 tüneteit mutató emberekben.

Továbbra is tisztázatlan, hogy az autoantitestek hasonló módon keletkeznek-e az áttöréses fertőzésben szenvedő emberekben, mivel a vizsgálatot a vakcinák bevezetése előtt végezték.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .