Az Asszad rendszer pénzügyi alapja a kábítószer kereskedelem volt

0
382
Facebook

A Captagon és más háborúban használatos kábítószerek előállítása és terjesztése már az idősebb Asszad idejében is fontos bevételi forrás volt abban az országban, melynek az olaj jövedelme csekély, ezért a mindenkori diktátorok az ország stratégiai helyzetét bocsátották áruba.

Miután Izrael egyértelműen az USA szövetségesévé vált, Szíria a Szovjetuniót választotta. Asszad tisztikarát jórészt a Szovjetunióban képezték ki. Szükség volt azonban kiképzőkre a helyszínen is ráadásul olyanokra, akik ismerik a nyugati világot. Itt jön a képbe a magyar katonai titkosszolgálat, amely azt a feladatot kapta Moszkvától, hogy építse fel és működtesse Asszad titkosszolgálati rendszerét, amely korábban francia monopólium volt. A magyar szakértők részt vállaltak a kábítószer kereskedelemben éppúgy mint a mezőgazdaság fejlesztésében, de a legfőbb feladat a titkosszolgálat működtetése volt, amelynek az izraeli Moszaddal szemben kellett megállni a helyét.

A magyar katonai titkosszolgálat hozta létre az Asszad elnökről elnevezett katonai akadémiát, melyen azután a rendszer tisztikarát kiképezték a hetvenes évektől napjainkig – írta a Facebookon Káncz Csaba biztonságpolitikai szakértő.

Mit tanított meg a magyar katonai titkosszolgálat a szír tiszteknek a szovjet fegyverek használatán túl? A kábítószerkereskedelem megszervezését – jórészt ebből élt ugyanis Asszad állama. A szovjet illetve később az orosz katonai bázisok a kábítószerkereskedelem központjai voltak hiszen repülőgépeken ide érkezett és innen ment tovább a nagy értékű szállítmány. Ebből a kábítószer jövedelemből a magyar katonai titkosszolgálat is profitált, de a fő feladata nem ez volt, hanem annak a terrorista alapnak a feltöltése, amelynek célja a Nyugat destabilizálása. Ez Andropovnak, a KGB akkori elnökének leleménye volt. Ennek a szervezetnek volt a “hőse” Carlos, a latin-amerikai terrorista, aki Moszkva kapcsolattartó tisztjeként szolgált a Közel Keleten, és gyakran Budapesten pihente ki a fáradalmait. A Szovjetunió bukása után Carlost a franciák elfogták, és több mint harminc év óta egy fegyház lakója Franciaországban.

Andropov árvái

Putyin és Orbán ezt a szervezetet örökölte, és ennek a szíriai részlege omlott most össze valószínűleg végképp. A magyar katonai titkosszolgálat 1989 után vígan tovább működtette a rendszert Szíriában csak épp vállalatként. Ezért sem lehetett nyilvánosságra hozni a katonai titkosszolgálat dossziéit Magyarországon – természetesen a nemzeti érdekre hivatkozva.

- Hirdetés -

A drogkereskedelem ma már a Felhőben működik vagyis Szíria bukása csak átmeneti üzemzavart okozhat. Pintér Sándor belügyminiszter a hírek szerint már a kilencvenes évek óta csendestárs az üzletben éppúgy mint Orbán Viktor. Ők ketten nagyon régen együttműködnek. Nem véletlen, hogy amikor Medgyessy Péter miniszterelnök  a kormányalakításkor 2002-ben felajánlotta Pintér Sándor távozó belügyminiszternek az országos rendőrfőkapitány posztját, akkor azt a választ kapta:

“végleg elköteleztem magam Orbán Viktor mellett.”

Szíria bukása az orosz titkosszolgálat újabb csúfos kudarca: ahogy Ukrajnában is nagyot tévedtek a háromnapos villámháború tervével, Asszad rendszerének összeomlását sem látták előre. Putyin világhatalmi álmainak ezzel vége, de Oroszország megmarad európai hatalomnak. Orbán Viktor ebből akar hasznot húzni: miután az USA Lengyelországot és Romániát jelölte ki stratégiai partnernek ebben a térségben, így a magyar miniszterelnök a maradékot akarja összeterelni Putyin lobogója alá: a magyar – szlovák – szerb szövetség már megszületett Komáromban. Csatlakozhat ehhez Andrej Babis ex cseh miniszterelnök – Andropov egy másik árvája – ha visszakerül a hatalomba. Csakhogy Putyin dead man walking – mi értelme van hozzá csatlakozni?

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .