A román szélsőjobboldali elnökjelölt 10 millió dollárja

0
1469
Facebook

Calin Georgescu tavaly azzal dicsekedett, hogy szinte a semmiből kampányolt, és nyerte meg a román elnökválasztás első fordulóját. Ehhez képest a román hatóságok 10 millió dollárt találtak egy széfben Calin Georgescu testőrének házában.

A főügyészség nyomozói több moszkvai repülőjegyet is találtak. Calin Georgescut hatvan napos bírói felügyelet alá helyezték. Egy volt alkotmánybíró szerint akár 25 éves börtönbüntetést is kaphat a szélsőjobboldali elnökjelölt, akit államellenes szervezkedéssel, fasiszta és antiszemita eszmék terjesztésével gyanúsítanak.

Trump gondjaira bízná Romániát Georgescu

“Fontos üzenetem van Trump elnök és Vance alelnök számára. Ha valamelyik országban csődöt mond a demokrácia, akkor az Egyesült Államokban is csődöt mond. Trump elnök úr, vigyázzon Romániára! Értse meg, hogy mi itt nem játszunk!” – hangsúlyozta a szélsőjobboldali jelölt, aki a náci Vasgárda nézeteit vallja. A Vasgárdát, mely Hitler legelszántabb követője volt a térségben, a román hadsereg akadályozta meg a hatalomátvételben Antonescu marsall vezetésével. Antonescu Hitler kedvenc szövetségesei közé tartozott, akit háborús bűnösként kivégeztek. A Vasgárda náci eszméit már Nicolae Ceausescu nemzeti kommunista rendszere is rehabilitálni kezdte, a szélsőjobboldal Romániában manapság teljes mértékben elfogadható eszmei örökségnek tartja.

Hogy fogalmazta meg ezt most Calin Georgescu?

“Mi vagyunk a nép és van egy párhuzamos állam. Egyesítenünk kell erőinket egyetlen szóval: szabadság! Védelmeznünk kell a szabadságot, az Egyesült Államokat és az egész világot!”

Vance alelnök és Elon Musk már támogatásáról biztosította Calin Georgescut. Kelemen Hunor, a magyar kisebbség pártjának, az RMDSZ-nek vezetője Orbán Viktorhoz fordult, és kérte a magyar miniszterelnököt:

“Vesse latba befolyását Donald Trumpnál: ne destabilizálják Romániát!”

Románia fontos a NATO-nak, de vajon érdekli-e ez Trumpot?

A román tengerparton épül a NATO jelenlegi legnagyobb beruházása: egy nagy katonai támaszpont, ahonnan az észak-atlanti szövetség elérhetné nemcsak Ukrajnát és Oroszországot, de a Közel Keletet és Iránt is. Románia azt követően értékelődött fel a NATO stratégiai tervezői számára, hogy Törökország és az USA viszonya feszültté vált egy állítólagos puccskísérlet miatt, melyet Washington támogatott volna Erdogan elnök ellen. Törökország továbbra is a NATO tagja, de már távolról sem élvezi annyira Washington bizalmát mint korábban.

- Hirdetés -

Washingtonban most átértékelik a NATO szerepét, mert Donald Trump szeretne megállapodni Putyin orosz elnökkel.

Calin Georgescu választási győzelmét az alkotmánybíróság Bukarestben azon a címen semmisítette meg, hogy az oroszbarát szélsőjobboldali jelöltet az orosz titkosszolgálat támogatta, de erre nem mutatott fel meggyőző bizonyítékokat.

Calin Georgescu – Orbán Viktorhoz hasonlóan – támogat egy Trump – Putyin paktumot bár sem a magyar miniszterelnök sem a román elnökjelölt nem tudhatja, hogy annak mi lesz a tartalma. De hát a Hitler – Sztálin paktum titkos záradékát sem ismertették, amely kettéosztotta Kelet Európát a náci Németország és a kommunista Szovjetunió között. Románia akkor rosszul járt, mert le kellett mondania Moldováról a Szovjetunió és Észak Erdélyről Magyarország javára. Amikor Hitler megtámadta a Szovjetuniót 1941 nyarán, akkor Molotov külügyminiszter felajánlotta a magyar kormánynak: amennyiben nem vesz részt a náci hadműveletben, megtarthatja Észak Erdélyt. Horthy Miklós biztosra vette Hitler győzelmét, és nem fogadta el a moszkvai ajánlatot. A vereség megpecsételte Észak Erdély sorsát is: a párizsi béke visszajuttatta azt Romániának 1947-ben.

Sztálin az ötvenes években rákényszerítette a magyar autonómia elfogadására a Székelyföldön a román nemzeti kommunista vezetést, de ezt Nicolae Ceausescu jóval a szovjet diktátor halála után megszüntette.

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .