A gerincbántalmak okait kell keresnünk, csakis így várhatunk gyógyulást

0
970
FH

Az ember valaha nem két lábon járt, de mióta ily módon közlekedik, azóta léteznek gerincbántalmak is. A ma már népbetegséggé váló gerinc-, izom – és ízületi fájdalom sok esetben a nem megfelelő életmód, a helytelen, mozgásszegény életmód következménye. A gerincbántalmak és fájdalmak kialakulásában örökletes tényezők is szerepet játszanak és egyes veleszületett betegségek következményeiként jönnek létre.

Gerincbántalmak.  Van megoldás?

A gerincferdülés, a rossz testtartás, a serdülőkori görbe hát, vagy az egyéb kopásos, ízületi bántalmak javarészt a mai modern élet számlájára írható. Sokan nem az okokat keresik, hanem a tüneteket kezelik, nyomják el. Gyógyszerekkel legfőképpen, pedig egy nagyon hatékony terápia is létezik az okok megszüntetésére. A rendszeresen végzett, és az életünkbe épített gyakorlatok pedig segítenek az okok és a fájdalom megszüntetésében.

A gerinc fájdalma, az ízületekkel kapcsolatos panaszok sok esetben azért alakulnak ki, mert nem úgy használjuk azokat, ahogy kellene. Görnyedünk az íróasztalnál, túlterheljük az ízületeinket, nem vesszük figyelembe az adottságainkat, a teherbíró képességünket, és az emberek többségének élete részévé vált az ülő életmód. Ez nem csak tartási rendellenességeket, csont – és izomrendszeri problémákat okozhat, hanem sok más betegséget is, rontva az életminőséget.

A terápia megválasztásánál kulcsfontosságú, hogy nem csak a tüneteket szüntessük meg, hanem keressük meg az okokat és módosítsunk azokon, az életvitelünkön. Akinek bármilyen, legfőképpen az életmódjából fakadó gerincbántalma, ízületi panasza van, mindenképpen keressen magában válaszokat, hogyan él, mozog – e eleget, egészségesen táplálkozik. Hiszen a legtöbb betegség kezelhető, akár még vissza is fordítható, ha módosítunk a hozzáállásunkon, az életvitelünkön.

A Schroth-terápia sokat segíthet

A Schroth-terápia nem csak egy időszakos gyógytorna. Ez a speciális gyógytorna mindennapos gyakorlást igényel. Csupán napi 45 percnyi tornára van szüksége a páciensnek, hogy a konkrét gyakorlatokat elvégezze. A speciális terápián megtanítják, hogyan is kell a hétköznapi testhelyzeteket alkalmazni a mindennapi élet során. Ezt megtanulva, a betegeknek az otthonunkban is alkalmazni szükséges ezeket a testhelyzeteket, hogy elkerüljék a testüket érintő további deformitásokat.

A Schroth-terápia során passzív és aktív elemekkel korrigálják az elváltozásokat. A passzív eszközök és eljárások sorát gazdagítják a korzettek és a gyógytornász által alkalmazott korrekciós fogások. Míg az aktív korrekciókat, gyógytorna keretében, a páciens végzi az izmok nyújtásával, erősítésével és a háromdimenziós speciális légzéssel.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .