“Trump demenciával küzd, ezért alkalmatlan az elnöki posztra”

0
1122
lovebscott.com

Donald Trump éppúgy mint egykor Julius Cézár  átlépheti a Rubicont, ha újra megválasztják az Egyesült Államok elnökévé – állapítja meg a The Globalist, amely hozzáfűzi, hogy már korábban is mindenki tudta, hogy “Trump végtelenül hiú hazudozó, de most ez kiegészült a demenciával is. Ezért sok republikánus – köztük sokan olyanok, akik Trump bizalmi emberei voltak elnöksége idején, úgy vélik, hogy alkalmatlanná vált az elnöki posztra.

“Joe Biden épp egészségi állapota miatt lépett vissza a jelöltségtől, mert az elnökjelöltek vitájában kiderült: immár nincsen teljes mértékben szellemi képességei birtokában. Donald Trump valamivel fiatalabb Bidennél, de ő is 78 éves, és a hozzá közelállók felhívták arra a figyelmet, hogy a demencia egyes jelei mutatkoznak nála.

A The Globalist hosszú listát mellékel azokról a republikánusokról, akik nem támogatják Donald Trumpot, sőt közülük sokan egyenesen Kamala Harris támogatására szólítanak fel.

  • Mike Pence – Trump egykori alelnöke, aki akkor került végképp szembe az elnökkel amikor az támogatta a 2020 januári támadást a washingtoni Kongresszus ellen.
  • John Bolton – Trump egykori nemzetbiztonsági tanácsadója /2018-19/ – a kampányra időzített könyvében azt írta, hogy “Trump újabb elnöksége veszélyeztetné az USA nemzetbiztonsági érdekeit.”
  • Dan Coates – hírszerző főnök – 2017- 2019 – Mike Pence egykori alelnököt támogatta a republikánus előválasztáson Trumppal szemben.
  • Mark Milley tábornok, aki az USA fegyveres erőinek vezérkari főnöke Trump idején és azután Biden alatt is Milley tábornok amikor hírt kapott arról, hogy Trump nem ismeri el választási vereségét, és háborút fontolgat Irán ellen, hogy ne kelljen átadnia a hatalmat a győztes Joe Bidennek, kiadta a parancsot: az elnök utasításai a hadseregnek csakis abban az esetben érvényesek, ha a vezérkari főnök aláírása is szerepel rajta! Erre a parancsra hivatkozva hosszabbította meg Joe Biden Milley tábornokot a vezérkari főnök posztján.
  • George W. Bush, aki nyolc évig volt az USA republikánus elnöke – nem állt be Trump támogatói mögé.
  • Dick Cheney – George W. Bush alelnöke – nyíltan támogatja Kamala Harrist.
  • William Cohen – Trump hadügyminisztere – támogatja Kamala Harrist.

Trumpot ettől még nyugodtan megválaszthatják

“Észszerű Orbán Viktor magyar miniszterelnök döntése, hogy mindent Trump győzelmére tett fel, de figyelembe kell venni a politikai realitásokat és Trump nyilvánvaló szellemi hanyatlását” – jelentette ki Budapesten a magyar kormány által szervezett Danube Institute és a Heritage Foundation konferencián Budapesten John Fund konzervatív újságíró, aki Trump belső köréhez tartozik.

Szerinte 50% az esélye Trumpnak a győzelemre.

Kamala Harris is mindent egy lapra tett fel: állítsuk meg Trumpot! Kérdés, hogy ez elég lesz-e, mert az emberek többségét az Egyesült Államokban is az érdekli: mi hasznom van abból, ha a demokrata vagy a republikánus jelöltre szavazok? Trump a proteszt szavazatokkal nyert 2016-ban, és ugyancsak ezekkel veszített 2020-ban. A proteszt szavazatok most újra őt támogathatják. Az idei Európai Parlamenti választások éppúgy a proteszt szavazatok sikerét mutatták a különböző választásokon az Európai Unió tagállamaiban.

Ha Trump nyer, akkor nagy kérdés, hogy kiket választ a kulcspozíciókra. Vance alelnök jelölt korábban az “amerikai Hitlernek” titulálta Trumpot, de most karrierizmusból mögé állt hiszen tudja: az alelnököt csak egy szívdobbanás választja el a hatalomtól Washingtonban. Reagan elnök második elnöki periódusában Alzheimer kórral küszködött, de a First Lady, Nancy Reagan és az elnök csapata ügyesen titkolta ezt. Reagan az USA egyik legsikeresebb elnöke volt, mert ő vetett véget a hidegháborúnak elérve azt, hogy az USA az egyetlen világhatalom maradt a glóbuszon. Trump most kevésbé szerencsés helyzetben kerülhet be a Fehér Házba hiszen az USA világhatalmi vezető szerepe megingott, de lehetséges, hogy ebben a kritikus helyzetben ügyesen lavírozzon hiszen első elnöki periódusa idején sem indított el egyetlenegy háborút sem, és döntött Afganisztán elhagyásáról. Ennek ódiuma azután a Biden kormányra maradt jól mutatva a külföldi beavatkozások kockázatát az Egyesült Államok számára.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .