Nem kell demokrácia! – hirdeti a technofasizmus filozófiája, a Sötét Felvilágosodás

0
688
Facebook

Aldous Huxley (1894-1963) Szép új világ című remekműve az elgépiesedett, manipulált és elembertelenedett modern világba vezeti olvasóit, ám mindez csak csak gyerekjátéknak tűnik ahhoz képest amilyen víziót egyre erőteljesebben igyekeznek megvalósítani az Egyesült Államok hatalomra került elmeháborodottjai.

“Nem hiszek abban, hogy a szabadság és a demokrácia összeegyeztethető egymással”- állítja  Peter Thiel, a PayPal alapító dollármilliárdos atyja, a Sötét Felvilágosodás mozgalom legfőbb támogatója.

Az informatikai cégek vezérkarában egyre többen követik ezt a mozgalmat, melynek “filozófusa” Curtis Yarvin, szoftverfejlesztő. Politikai filozófiáját így fejti ki:

”Demokrácia helyett egy techno-feudális államra van szüksége az USA-nak, ahol az állampolgároknak le kell győzniük az idegenkedést a diktátoroktól.”

Vance alelnök, aki Peter Thiel pénzügyi támogatásának köszönheti politikai karrierjét, egyenesen rajong Yarvin antidemokratikus nézeteiért.  Nem oly rég Vance még új Hitlernek nevezte Donald Trumpot, de azóta megtért.

Elon Musk is követi  Yarvin nézeteit. Rá hivatkozva rúg ki ezreket a kormányzati szférából. Yarvin arról írt, hogy “Újra kell indítani a rendszert, kemény és határozott intézkedésre van szükség!”

- Hirdetés -

Musk pontosan úgy gondolkodik mint Yarvin:

”Az állam ugyanolyan mint egy üzleti vállalkozás csak egy kicsit nagyobb. Ezért ugyanúgy kell irányítani.”

A Sötét Felvilágosodás ennél persze tovább megy, mert vissza akarja csinálni mindazt, amit a felvilágosodás elért: az emberi jogok respektálását a liberális demokráciát, a jogállamot. Mit javasol ehelyett?

“A jövő a múlt: a feudális függés rendszere áll vissza közösségi alapon.”

Eszmei szövetségese a Sötét Felvilágosodás mozgalomnak a brit Nick Land kibernetikus filozófus. Sokan őt tartják a technológiai fasizmus megalapítójának, mert már a kilencvenes években felvázolt egy diktatúrát, mely algoritmusok és a mesterséges intelligencia segítségével irányítja a társadalmat.

“Le kell rombolni az egyetemeket!”

A felvilágosodás bázisát az egyetemek jelentik az angolszász világban, ezért Curtis Yarvin szerint ezeket le kell rombolni!

“Minden új rendszer sikerének az alapja az, hogy meg tudja-e semmisíteni az egyetemeket, melyek a régi rendszer szellemi bázisát alkotják.”

Curtis Yarvin Donald Trump szívébe is belopta magát azzal a mondatával, hogy “az állam nem más mint az ingatlanbiznisz egyik formája.” Trump, aki ingatlankereskedő család gyermeke, és lánya egy másik hasonló família tagjával kötött házasságot, úgy hallgatta ezt mint zenét füleinek. Annál is inkább, mert Trump egész életében azzal dicsekedett, hogy nem olvasott el egyetlenegy könyvet sem! A mai fiatalság körében ez nem ritkaság, de az USA elnöke jövőre már 80 éves lesz. Amikor ő egyetemre járt még a diákok többsége olvasott könyveket.

Ami szintén megfoghatta Trumpot a Sötét Felvilágosodás programjában az az, hogy

“az elnököt nem kötelezi a jog, mert ő fölötte áll annak.”

Trump is idézte Napóleont: ”Aki a haza érdekében cselekszik, az a törvény fölött áll.”

Bonaparte tábornok, a francia forradalom örököse császárrá koronázta saját magát. Megkérdezte Moreau tábornokot, hogy mi a véleménye erről: ”Csak az a pár millió ember hiányzik, akik meghaltak azért, hogy mindez ne jöjjön vissza!”- hangzott a válasz.

Curtis Yarvin jelszava: “Semmi sem tart örökké! Mozdulj gyorsan, és ne félj attól, hogy szétverj valamit!”

A Sötét Felvilágosodás kedvenc elődje a futurista Marinetti, Mussolini, a Duce támogatója, aki a háborúban látta az élet értelmét: “A háború higiénia – a világ megtisztulása.” Az olasz fasizmust az angolszász fegyverek győzték le a második világháborúban.

Giorgia Meloni miniszterelnök, aki könnyedén felvállalja a fasiszta örökséget is, valóságos románcot ad elő Elon Muskkal. Mindketten “a nyugati értékrendet” védelmezik, kérdés persze, hogy ők mit tekintenek annak.

Curtis Yarvint meghívták Donald Trump beiktatási gálavacsorájára, ahol jelen volt a techno elit színe-java méghozzá családostól.

Trump már csak albérlő Hszi Csin-ping világában

A Bloomberg arra hívta fel a figyelmet, hogy az algoritmusok és a mesterséges intelligencia által irányította társadalom már működik méghozzá Kínában, ahol a 100 millió tagot számláló kommunista párt ezzel a módszerrel kormányozza az 1,4 milliárdos kínai népet. Szépen kiderült ez a Covid járvány idején. A kommunista párt vezérkarában előkelő helyet foglal el a sanghaji Fudan Egyetem egykori professzora, aki az Egyesült Államokban is tanult.

Vang Huning megjósolta: az USA nem tud megbirkózni az informatikai korszak kihívásaival, ezért Kínának a piramis alakú,  mandarinok által irányított rendszere fölénybe kerül, és 2050 körül egyértelműen a világ vezető nagyhatalmává válhat. A szigorú hierarchiára épülő rendszer jobban tudja adaptálni az informatikai kihívásokat mint a liberális demokrácia – érvelt a kínai politikus – társadalom tudós.

Li Csiang kínai miniszterelnök bejelentette: idén megkezdik az emberszabású robotok tömeggyártását Kínában.

A szép új világ tehát készül Kínában is, ahol már azon töprengenek: mi lesz, hogyha a munkaerő 70%-a robotokból áll majd?!…

- Hirdetés -

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .